سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

حرکات کششی برای بهبود نحوه ایستادن و نشستن

حرکات کششی برای بهبود نحوه ایستادن و نشستن
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۵/۳۰ بازدید کنندگان:۲۱۸۱ نویسنده:سامان موسوی

آیا میدانید صاف ایستادن و نشستن نه تنها باعث میشود که شما بهتر به نظر برسید ، بلکه کمک می کند احساس بهتری نیز داشته باشید؟ پز مناسب ابزار قدرتمندی است که باید از آن استفاده کنید.

 

صاف بایستید

وقت آن رسیده است که کامپیوترتان را از خودتان دور کنیدو پشت و کمر خود را تقویت کنید . بیایید برای زندگی بهتر و راحتتر حرکات و اصول درست نشستن و ایستادن را یاد بگیریم .
3 حرکت کششی وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد تا فیگور صحیح بدن را به دست آورید.

مزایای وضعیت صحیح بدن
در سال 2011 مطالعه های مهمی در زمینه روشهای صحیح ایستادن توسط اسکات ویلترموت ( استادیار ,پروفسور و مدیر سازمان usc در دانشکده کسب و کار مارشال ) انجام شد و دانشکده مدیریت رتمن در دانشگاه تورنتو ,نشان داد که فیگور خوب به مردم کمک میکند تا احساس بهتری داشته باشند .
مخصوصا فیگور متعادل و نرمال ( راست نشستن یا ایستادن , فشار قفسه سینه و انبساط بدن ) باعث میشود که احساس قدرت بیشتری کنید و توانایی و مقاومتتان در برابر درد نیز بیشتر میشود . جالب اینجاست که ایستادن در حالتهای نامناسب , مانند حرکتهای چرخشی به جهت های مخالف و ناصحیح نه تنها باعث دردهای جسمی بلکه باعث مشکلات روحی نیز میشود . پس بهتر است روشهای صحیح را یاد بگیریم .

آیا برای حرکتهای کششی پرقدرت آماده اید ؟ از یک تشک یوگا استفاده کنید و سعی کنید 3 حرکت زیر را انجام دهید .

1 ) حرکت کششی اول : سالاباسانا ( حرکت ملخ )

 

 

 

نوع اول – روی شکم خود دراز بکشید و پاهای خود را به سمت بالا بکشید . دستهایتان را در امتداد بدنتان به سمت جلو نگه دارید . پیشانی خود را به سمت ستون فقرات گردنی بالا بیاورید و بکشید . حالا نفس عمیق بکشید و پاها و بازوهایتان را بالا نگه دارید و بکشید . چانه ی خود را به سمت پایین نگه دارید و در همین حالت 5 نفس عمیق بکشید و به آرامی پایین بیایید .

 

 

نوع دوم _ بازوهایتان را به شکل T به سمت خارج از بدن خود قرار دهید و بکشید . در همین حالت نفس عمیقی بکشید پاها,بازوها و سرتان را بلند کنید و برای 5 نفس عمیق در همین وضعیت نگه دارید ,سپس نفستان را به بیرون بدهید و به آرامی به پایین بیایید .

 

 

نوع سوم _ بازوهایتان را در راستای پاهایتان قرار دهید و پشت دستتان را روی کف تشک بگذارید . هنگام تنفس ( دم) پاها و سرتان را بلند کنید و چانه خود را به آرامی به سمت پایین نگه دارید . پشت دستتان را با فشار بر روی کف تشک طوری نگه دارید که دستتان به مانند اهرم باشد . با فشار شانه هایتان را به سمت بالا بکشید , بعد از 5 نفس عمیق و بازدم به آرامی پایین بیایید .

2 ) حرکت کششی دوم : ناواسانا ( حرکت قایق )

 

 

روی زمین بنشینید ,مطمئن شوید که روی استخوان باسنتان نشسته اید نه روی کمرتان . پاها و قفسه سینه خود را بلند کنید ,بازوهایتان را به سمت پاهایتان بکشید و تلاش کنید بدنتان به شکل حرف V شود و به اندازه 5 نفس عمیق در همین حالت نگه دارید .
کارتان بسیار عالیست ... حالا همانطورکه درحال بازدم هستید سعی کنید زانوهایتان را به سمت قفسه سینه به آغوش بکشید و نگه دارید . 3بار این حرکت را انجام دهید .
اگر اینکار کمی برایتان سخت است ابتدا میتوانید این کار را با پاهای خمیده خود انجام دهید و وقتی تمرینتان بیشتر شد این حرکت را باپاهای صاف انجام دهید .

3 ) حرکت کششی سوم : ساماستیتیهی ( حرکت کوه )

 

 

مهمترین و اساسی ترین حرکتتان برای اتمام کار حرکت ساماستیتیهی و یا کوه است .
اگر شما این حرکت را صحیح انجام ندهید همه حرکات دیگر را نیز اشتباه انجام خواهید داد . بنابراین تا حد امکان در طول فعالیتهای روزانه خود این حرکت را تمرین کنید زیرا برای بسیاری از نقاط بدنتان حرکت مناسبیست و احساس بسیار خوبی پیدا خواهید کرد . حالا باهم این حرکت را انجام خواهیم داد :
روی پاهای خود بایستید و پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید ,با بلند کردن انگشتان پا به 4 گوشه از پای خود فشار وارد کنید . کاسه زانو را به سمت بالا بکشید . ران های خود را به آرامی به هم بچسبانید . استخوان دنبالچه را به آرامی به سمت پایین بکشید تا ستون فقراتتان کشیده شود . اگر در ابتدا استخوان دنبالچه به سمت پایین بود آن را به سمت خارج بکشید . کمرتان را درگیر کنید .
قفسه سینه را به سمت ستون فقرات بکشید ,شانه های خود را به عقب بکشید و ازگوش خود دور کنید . وقتی که این کار را انجام می دهید شکمتان را بیرون ندهید . نوک انگشتان خود را به سمت زمین بکشید و بازوهایتان را درگیر کنید , چانه را آرام به سمت سینه بکشید
به پایین نگاه نکنید فقط مستقیم نگاه کنید . تاج سر خود را به سمت سقف بالا نگه دارید ( تاحدی که بتوانید یک کتاب را روی سرخود متعادل نگه دارید ) و در آخر نفس عمیق بکشید.

برچسب ها: حرکات کششی تمرینات شکم تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha