سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای یوگا

مزایای یوگا
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۱۳ بازدید کنندگان:۱۰۲۲ نویسنده:سامان موسوی

مزایای یوگا به دو دسته لذت آنی و تحول پایدار تقسیم بندی می شوند. در دنیای تناسب اندام هر دوی این موارد بسیار مهم می باشند. زمان زیاد و نتایج کم می توانند فوق العاده دلسرد کننده باشند و روال های یکنواخت هفته به هفته می توانند منجر به رکود شوند. یوگا می تواند ظرفیت جسمی و روانی شما را به سرعت تغییر دهد و ذهن و بدن را برای رسیدن به سلامتی با هم هماهنگ سازد.

 

یوگا برای همه

بیشتر سالن های و کلاس های یوگا از افرادی با سن و سطوح تناسب اندام متفاوت تشکیل شده است. هیجان انگیز است که وارد سالنی شوید که در آن نوجوانان و جوانان، ورزشکاران، مادران میانسال، آقایان مسن تر و حتی ورزشکاران تناسب اندام و رزمی کاران قرار دارند. هر کسی می تواند از انجام دادن آن لذت برده و احساس رضایت کند. بر خلاف سایر رشته های ورزشی که بر روی افراد خاص تمرکز می کنند، آغوش یوگا برای تمامی افراد با هر شرایطی که داشته باشند باز است. مهم نیست که شما 95 یا 50 و یا حتی 14 ساله باشید، در هر سن و سالی که باشید یوگا به شما کمک می کند و می تواند برای شما مفید باشد.

 

یوگا شما را به سلامت کلی و تندرستی تشویق می کند

یوگا فقط ورزش نیست، بلکه یک شیوه زندگی سالم است. تمرین یوگا به افراد کمک می کند که در دنیای پر هرج و مرج و پر آشوب احساس آرامش داشته باشند و همچنین افراد را به صلح و آرامش تشویق می کند. تنفس و مدیتیشن عمیق یوگا باعث یک تغییر درونی برای افرادی که نگرانی های مالی و مشکلات رابطه ای دارند مفید می باشد. یوگا در کاهش استرس به شما کمک کرده و کمک می کند که تمرکزتان را افزایش دهید.

 

یوگا شکل های مختلفی دارد

یکی از مزایای یوگا این است که با توجه به سبک زندگی خود می توانید یکی از سبک های یوگا مانند یوگای داغ، یوگای قدرت، یوگای آرامش، یوگا در دوران بارداری، و غیره را انتخاب کنید. با توجه به اهداف، نیازها و امکانات خود می توانید در خانه، کلاس خصوصی، سالن ورزشی و یا با استفاده از دی وی دی های آموزشی به تمرین یوگا بپردازید. اگر یک مبتدی هستید سبک "یوگا هاتا" می تواند گذینه خوبی برای شروع کار شما در یوگا باشد. اگر می خواهید قدرت خود را افزایش داده و مقاومت بدن خود را بهبود ببخشید "یوگای قدرت" بهترین گذینه برای شما به شمار می آید. اگر می خواهید یک تمرین عمیق تر انجام دهید، یوگای پیشرفته یا Bikram   که "یوگای گرم" هم نامیده می شود ممکن است آن چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید. در یوگای گرم، دمای اتاق را به 100 درجه فارنهایت افزایش می دهند، به همین دلیل بیشتر سموم بر اثر تعرقی که صورت می گیرد از بدن دفع می شوند. مهم نیست که در چه سطحی از تناسب اندام هستید، چند درصد چربی دارید و یا چه سابقه سلامتی دارید، در هر شرایطی که باشید یوگا دارای جایگاهی برای شما می باشد.

 

آموزش قدرت و انعطاف پذیری

تمرکز یوگا بر روی تمرینات قدرتی و انعطاف پذیری، از مزایای باور نکردنی یوگا برای سلامت شما می باشند. وضعیت بدنی به معنای تقویت بدن چه در داخل و چه درخارج می باشد به طوری که نه تنها شما ظاهر خوبی پیدا خواهید کرد بلکه از درون هم احساس رضایت خواهید داشت. همه سبک های یوگا که ساخته شده اند بر روی تقویت عضلات اطراف ستون فقرات که مرکز بدن می باشد و هسته هر کدام از کارهایی که انجام می دهیم است تمرکز می کنند.

داشتن یک رژیم غذایی آلی همراه یوگا می تواند به درمان یبوست کمک کرده و رفلکس اسید معده را کاهش دهد. از دیگر مزایای یوگا این است که کشش و نگه داشتن عضلات می تواند به افزایش طول بدن کمک کند.

 

یوگای قدرت و هسته

تمرینات ایزومتریک یکی از بهترین راه ها برای ساخت قدرت هسته ای است. یوگای قدرت با استفاده از تمرینات ایزومتریک همراه دیگر حالت های طراحی شده باعث می شوند که هسته و پشت قوی تری داشته باشید. انعطاف پذیری و تعادل بنیادی هسته، برای آموزش این منطقه بسیار مهم می باشد. این کار به نوبه خود می تواند قدرت و سلامت کل بدن شما را افزایش دهد. به طور کلی دمای اتاق بالاتر در این عمل برای کمک به گرم نگه داشتن عضلات و آزاد کردن سموم اضافی از بدن مفید می باشد.

 

اثر یوگا قدرت در کل بدن

در اینجا لیستی از برخی جنبه های مفید یوگای قدرت را نام می بریم:                       

  • استقامت، قدرت و انعطاف پذیری را افزایش می دهد.
  • با استفاده از تنفس درست، استقامت روانی و قدرت بدنی را افزایش می دهد.
  • تمرینات مقاومتی یوگا قدرت شانه و بازوها را افزایش می دهد.
  • ستون فقرات و دیگر ماهیچه های پشت را تقویت می کند.
  • با افزایش سرعت سوخت و ساز و تعرق بدن چربی های پهلو را آب کرده و عضلات شکمی را تقویت می کند.
  • تاندون فلکسور ران را کشیده و بازسازی می کند.

 

 

 

برچسب ها: تمرینات قدرتی حرکات کششی مزایای سلامتی یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha