سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

انجام حرکات کششی چه مزایایی دارد؟

انجام حرکات کششی چه مزایایی دارد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۲۵ بازدید کنندگان:۱۱۶۱ نویسنده:سامان موسوی

در ساده ترین فرم، کشش را عملی طبیعی و غیر ارادی می نامند. برای مثال، اغلب افراد هنگامی که از خواب بیدار می شوند یا کسانی که مدت زمان زیادی را در حالت سکون گذرانده اند خودشان را کش می دهند.


 در حالیکه اکثر افراد به مزایای انجام دادن ورزش به صورت روزانه توجه می کنند بهتر است بدانید که انجام روزانه حرکات کششی نیز به همان اندازه مفید می باشد. بهترین کار این است که حرکات کششی را با تمریناتی که در طول روز انجام می دهید ترکیب کنید تا نتایج فوق العاده آن را مشاهده کنید. در ادامه به برسی مزایای انجام دادن حرکات کششی خواهیم پرداخت:


مزایای انجام حرکات کششی برای بدن

می توان آشکار ترین نتیجه از انجام حرکات کششی را افزایش انعطاف پذیری و بهبود دامنی حرکتی دانست. همانطور که می دانید همزمان به بالا رفتن سن عضلات بدن سفت تر می شوند و دامنه حرکتی مفاصل به حداقل خواهد رسید. عدم انعطاف پذیری منجر به کندتر و روانی کمتر حرکات می شود و افراد زیادی دچار کشیدگی عضلانی یا دیگر آسیب های بافت نرم می شوند که در نهایت می تواند مانع از داشتن سبک زندگی فعال و حتی مانع از انجام حرکات طبیعی روزمره شود. در صورتی که انعطاف پذیری تان افزایش یابد همراه با آن تعادل و هماهنگی تان نیز افزایش خواهد یافت.
انجام دادن حرکات کششی پایین کمر، قفسه سینه و شانه های به نگه داشتن ستون فقرات و هم ترازی بهتر کمک کرده و وضعیت کلی بدن را بهبود خواهد بخشید. هنوز هم در مورد اینکه آیا واقعا کشش می تواند به جلوگیری از آسیب دیدگی کمک کند یا نه بحث های فراوانی وجود دارد اما با قطعیت می توان گفت که حرکات کششی به افزایش گردش خون به عضلات کمک می کنند. افزایش گردش خون باعث می شود که مواد مغذی بیشتری به عضلات برسد، به همین جهت باعث کاهش درد عضلانی شده و به بهبودی آسیب های مربوط به مفاصل کمک می کند.


مزایای انجام حرکات کششی برای ذهن

قبول دارید که همه استرس دارند، افزایش استرس سبب می شود که عضلات تان منقبض شده و سفت تر شوند. این تنش می تواند روی کل بدنتان تاثیر منفی بگذارد. تمرینات کششی توانایی استرس زدایی قدرتمندی دارند. صرف یک زمان کوتاه 10 تا 15 دقیقه ای برای کشش در هر روز به آرام کردن ذهن تان کمک خواهد کرد.


برای اینکه بهترین نتیجه را از انجام حرکات کششی بگیرید موارد زیر را رعایت کنید:


انجام ندادن کشش قبل از تمرین

به یاد داشته باشید که قبل از شروع حرکات کششی عضلات تان باید گرم باشند. شما می توانید با پیاده روی سبک، دوچرخه سواری یا دویدن با شدت کم به مدت 5 تا 10 دقیقه خودتان را گرم کرده یا بهتر از آن حرکات کششی را به بعد از تمرین و زمانی که گرم و آماده هستید موکول کنید.


روی عضلاتی که به بیشترین کمک نیاز دارند، تمرکز کنید

به جای اینکه تلاش کنید بدن خود را بکشید، در هر لحظه بر روی یکی از نواحی کلیدی بدن تان تمرکز کنید. سعی کنید زمان بیشتری را صرف هر کشش کنید و برای هر ناحیه کشش های بیشتری انجام دهید. در صورتی که می بینید بعضی از عضلات تان نسبت به بقیه عضلات سفت تر هستند در زمان کشش توجه بیشتری به آن عضلات بکنید.


اضافه کردن حرکات ملایم به کشش تان

افزایش کشش ملایم به بهبود انعطاف پذیری در برخی از حرکات خاص کمک می کند. مثلا انجام دادن حرکات ملایم تای چی، یوگا یا پیلاتس راه خوبی برای کشش می باشند. یکی از نکات مهمی که وجود دارد این است که قبل از انجام فعالیت های خاص مثل لگد زدن در هنرهای رزمی یا ضربه به توپ در فوتبال، قبل از هر چیزی به انجام دادن حرکت به صورت آرام و تدریجی و در شدت کم شروع کنید تا عضلات تان به آن عادت کنند. سپس در آن زمان که عضلات تان بیشتر به حرکت عادت کرد کم کم به آن سرعت داده و آن را با شدت بالاتری انجام دهید.

 

برچسب ها: تمرینات کششی حرکات کششی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha