سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

10 نوع از محبوب ترین ماساژها

10 نوع از محبوب ترین ماساژها
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۹ بازدید کنندگان:۲۵۴۳ نویسنده:سامان موسوی

 

در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین روش های ماساژ که از آنها برای ماساژ درمانی استفاده می کنند بپردازیم.

 

1-  ماساژ سوئدی

رایج ترین نوع ماساژ در ایالات متحده است. همچنین یکی از بهترین نوع ماساژ درمانی می باشد. ماساژ سوئدی می تواند بسیار ملایم و آرام بخش باشد. اگر شما تا به حال هرگز ماساژ انجام نداده اید، ماساژ سوئدی می تواند گزینه خوبی برای اولین امتحان باشد.

 

2- ماساژ عطر درمانی

در ماساژ عطر درمانی از روغن های گیاهی معطر برای ماساژ استفاده می کنند. یکی از رایج ترین روغن های مورد استفاده در ماساژ رایحه درمانی، روغن سنبل می باشد. ماساژ عطر درمانی برای کاهش استرس  و افزایش انرژی  مناسب می باشد.

 

3- ماساژ با سنگ داغ

سنگ های صاف و گرم، بر روی نقاط خاصی از بدن قرار می گیرند و باعث نرم تر شدن عضلات سفت می شوند. همچنین ماساژ با سنگ داغ برای افرادی که گرفتگی عضلات دارند و ترجیح می دهند که ماساژی سبک داشته باشند مفید می باشد.

 

4- ماساژ بافت های عمیق

ماساژ بافت های عمیق، لایه های عمیق تر عضلات را هدف قرار می دهد. ماساژ بافت های عمیق برای عضلات گرفته شده و دردناک و همچنین  برای افرادی که مشکلات حرکتی دارند و یا در حال بهبودی از آسیب هستند استفاده می شود. مردم اغلب برای یک تا دو روز بعد از ماساژ بافت های عمیق احساس درد می کنند.

 

5- شیاتسو

شیاتسو یک شکل از بدنه ژاپنی است که با فشار انگشت بر روی قسمت هایی از بدن، جریان انرژی را آزاد می کند. هر نقطه برای مدت دو تا هشت ثانیه فشار داده شود. این کار به بهبود جریان انرژی و بدست آوردن مجدد تعادل بدن کمک می کند. هنگامی که افرادی برای اولین بار این نوع ماساژ را تجربه می کنند، غافلگیر می شوند. این نوع نرمش آرام بخش و بدون درد است.

 

6- ماساژ تایلندی

مانند شیاتسو، ماساژ تایلندی راستایی از انرژی بدن را با استفاده از فشار ملایم بر روی نقاط خاص، متمرکز می کند. ماساژ تایلندی شامل ماساژ و کشش می باشد و شبیه یوگا عمل می کند. ماساژ تایلندی پرانرژی تر از سایر اشکال ماساژ است، همچنین به کاهش استرس و بهبود انعطاف پذیری کمک می کند.

 

7- ماساژ بارداری

ماساژ قبل ار تولد نیز نامیده می شود، ماساژ بارداری محبوبیت خاصی بین مادران باردار پیدا کرده است. از ماساژ بارداری برای کاهش استرس، کاهش تورم، تسکین درد و کاهش اضطراب و افسردگی استفاده می شود. این ماساژ به رفع نیاز های بدنی یک زن به طور سفارشی می پردازد.

 

8- رفلکسولوژی

رفلکسولوژی گاهی اوقات ماساژ پا نیز نامیده می شود، اما بیش تر از یک ماساژ پای ساده می باشد. رفلکسولوژی شامل اعمال فشار به نقاط خاص بر روی پا می باشد. رفلکسولوژی خیلی آرام بخش است، و برای افرادی که در کل روز بر روی پاهای خود ایستاده اند و احساس خستگی می کنند بسیار مفید می باشد.

 

9- ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی به طور خاصی برای افرادی که درگیر فعالیت های ورزشی هستند طراحی شده است. اما لازم نیست که شما یک ورزشکار حرفه ای باشید تا آن را انجام دهید، این نوع از ماساژ برای افرادی که در طول روز فعالیت بدنی زیادی دارند مفید می باشد. از مزایای این نوع ماساژ می توان به ایجاد تمرکز و آرامش، پیش گیری و درمان آسیب ها و افزایش عملکرد ورزشی اشاره کرد. ماساژ ورزشی به نرم کردن عضلات و افزایش انعطاف پذیری نیز کمک می کند.

 

10- ماساژ پشت

برخی از کلنیک های ماساژ، این نوع ماساژ را به مدت 30 دقیقه ارائه می دهند. این نوع هم یکی از انواع ماساژهای رایج می باشد که شما می توانید بین 30 تا 40 دقیقه از آن استفاده کنید.

 

برچسب ها: آموزش ماساژ ماساژ بدن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha