سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

درمان طبیعی اضطراب

درمان طبیعی اضطراب
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۸ بازدید کنندگان:۱۲۲۴ نویسنده:سامان موسوی

 

اضطراب چیست؟

هر چند داشتن اضطراب گاهی اوقات طبیعی است، اما اگر شما بدون هیچ دلیلی احساس اضطراب و نگرانی کنید و این احساس باقی بماند، بر روی زندگی روزانه شما تاثیر می گذارد. در این حالت ممکن است که شما به اختلال اضطرابی دچار شده باشید.

نشانه های اختلال اضطراب عبارتنداز: بی قراری، احساس تنش، کج خلقی، بی حوصلگی و تمرکز ضعیف. همچنین افرادی که به این اختلال مبتلا هستند ممکن است متوجه تغییر در سلامت جسمانی خود از قبیل سردرد، درد فک، گرفتگی عضلات، مشکل در خواب، خشکی دهان، خستگی، تنگی قفسه سینه، سوء هاضمه، نفخ، تعریق بیش از حد و سردرد را داشته باشند.

 

درمان طبیعی اضطراب

در ادامه به برسی برخی از درمان های طبیعی اضطراب خواهیم پرداخت:

 

گل شور

 

 

گل شور (نام یک گل می باشد) به عنوان یک درمان سنتی برای اضطراب و بی خوابی استفاده می شود. در دو مطالعه ای که جمعا بر روی 198 نفر برای تاثیر گل شور در اضطراب انجام شد، در گروه اول نشان  داده شد گل شور قابل مقایسه با داروهای بنزودیازپین می باشد. همچنین گل شور باعث بهبود عملکرد شغلی و خواب آلودگی کمتر در مقایسه با مواد مخدر می شود. عوارض جانبی گل شور ممکن است شامل: تهوع، استفراغ، خواب آلودگی و ضربان قلب تند باشد.

بی خطر بودن گل شور در زنان باردار و شیرده، کودکان و افراد مبتلا به نارسایی های کلیه و کبد به اثبات نرسیده است. پنج گزارش در نروژ درباره  کسانی که پس از مصرف گل شور دچار اختلال شده اند وجود دارد. هنوز  مشخص نیست که آیا مواد دیگری در این اختلال نقش داشته اند یا نه.

مصرف گل شور به عنوان آرام بخش، باید زیر نظر پزشک انجام شود. گل شور ممکن است اثر پنتوباربیتال که موجب اختلال در خواب و تشنج می شود را افزایش دهد.

 

ماساژ

 

 

ماساژ درمانی، شیاتسو و دیگر فرم های ماساژ، به کاهش تنش عضلانی، کاهش استرس و بهبود خواب کمک می کند.

 

تکنیک های ذهن / بدن

 

تمرینات تنفسی ذهن / بدن، فعالیت جسمانی، یوگا، تای چی، خود هیپنوتیزمی و تفکر، تنها برخی از تکنیک های کاهش استرس و اضطراب می باشند.

 

سنبل کوهی

 

 

گیاه سنبل کوهی به عنوان یکی از بهترین گیاهان دارویی برای درمان بی خوابی شناخته شده است. سنبل کوهی در بیماران مبتلا به اضطراب خفیف استفاده می شود. در تحقیقاتی که انجام شد افرادی که از بی خوابی رنج می بردند را مورد برسی قرار دادند.آنها را به دو گروه تقسیم کردند، به گروهی داروی دیازپام دادند و به گروه دیگر گیاه سنبل کوهی یا والریان دادند. تفاوتی در عملکرد این دو گروه ظاهر نشد و هر دو گروه به خواب رفتند.

سنبل کوهی یا والریان را باید یک ساعت قبل از خواب استفاده کرد و برای اثر بخشی آن باید دو تا سه هفته منتظر ماند. عوارض جانبی سنبل کوهی می تواند شامل :سوء هاضمه خفیف، سردرد، تپش قلب و سرگیجه باشد. اگرچه چای و عصاره های سنبل کوهی در دسترس هستند، اما اکثر مردم بوی سنبل کوهی را دوست ندارد و ترجیح می دهند از شکل کپسولی آن استفاده کنند.

 

قهوه

 

 

 قهوه ماده ای آرام بخش می باشد. اما مصرف بیش از اندازه آن به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود. سازمان دارو و بهداشت آمریکا طی تحقیقی اعلام کرد که مصرف بیش از اندازه قهوه برای کلیه و کبد خطرناک و زیان آور می باشد. بیش از 25 گزارش در مورد کسانی که در اثر مصرف زیاد قهوه به پیوند کبد نیاز داشته اند ثبت شده است.

 

عطر درمانی

 

 

اسانس گیاهی را می توان در حمام یا روغن ماساژ استفاده کرد. روغن های ضروری که برای اضطراب و تنش های عصبی استفاده می شوند عبارتند از: ترنج، سرو، گل شمعدانی، گل یاس، ملیسا، گل رز و چوب صندل.

برچسب ها: استرس آموزش ماساژ رهایی از استرس آموزش یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha