سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا باید تمرین یوگا را از همین امروز شروع کنیم

چرا باید تمرین یوگا را از همین امروز شروع کنیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۱/۶ بازدید کنندگان:۲۳۸۹ نویسنده:سامان موسوی

تمرین یوگا مزایای زیادی ازجمله کاهش استرس، افزایش تمرکز، بهبود انعطاف پذیری و خیلی از موارد دیگر را دارا می باشد. در این مقاله قصد داریم به ذکر دلایلی بپردازیم که شما را به شروع تمرین یوگا از همین امروز تشویق می کنند.

 

انجام ورزش با شدت کم برای مبتدی ها

اکثر کسانی که ورزش می کنند رنج می کشند. "راه رفتن و دویدن طولانی مدت بر روی تردمیل به این دلیل است که غذای زیادی خورده اید و می خواهید چربی بدن خود را بسوزانید". این طرز فکر غیر ضروری و همچنین ناسالم است. ورزش یوگا به شما کمک می کند که تمرین یوگا را فقط به خاطر مراقبت از بدن خود انجام بدهید نه شکنجه آن.

 

کاهش امیزان سترس

در تحقیقات اخیری که توسط نشریه دانشگاه آکسفورد منتشر شد مشخص شد که یوگا می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی کاهش میزان استرس و کمر درد ناشی از محیط کاری که در آنجا هستید داشته باشد. در این تحقیق داوطلبان را به دو دسته 37 نفری تقسیم کردند. دسته اول به مدت 8 هفته و هر روز به مدت 20 دقیقه تمرینات یوگایی را که در DVD که به آنها داده شده بود انجام دادند در حالیکه گروه دوم هیچ مداخله ای نداشتند. گروه اولی که یوگا کار می کردند پس از مدتی دریافتند که به طور قابل توجهی میزان استراس آنها کاهش یافته و همچنین کمردرد و غم و اندوه کمتری نسبت به گذشته داشتند و به طور قابل توجهی اعتماد به نفس آنها افزایش پیدا کرده بود.

 

بالا رفتن تمرکز و ایجاد انگیزه

در پژوهش دیگری که توسط کالج پزشکی آمریکا صورت پذیرفت مشخص شد که تمرین یوگا در کمتر از دو ماه می تواند به بهبود تمرکز، افزایش انگیزه و کاهش اضطراب منجر شود. همچنین مشخص شد که یوگا می تواند تمرکز و عملکرد مغز را به طور قابل توجهی افزایش دهد. کسانی که در کلاس یوگا شرکت کردند نسبت به کسانی که فقط بر روی تردمیل ورزش می کردند توانایی به مراتب بالاتری در تمرکز، یادگیری و یادآوری اطلاعات داشتند.

 

توازن و استحکام بالاتر

در تحقیقاتی که توسط دپارتمان سربازان کهنه کار انجام شد معلوم شد که پس از سکته مغزی یوگا می تواند باعث بهبود عملکرد حرکتی و تعادل بدن شود. سه چهارم کسانی که سکته مغزی داشتند از عدم تعادل خود رنج می برند که می تواند به افتادن آنها و شکستن استخوان هایشان منجر شود. بنابراین خبری خوش برای کسانی می باشد که از عدم توازن و تعادل خود رنج می برند.

 

افزایش انعطاف پذیری

همانطور که می دانید افرادی که از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند کمتر دچار آسیب دیدگی می شوند. نگران نباشید، لازم نیست که بر روی سرتان بایستید و یا اینکه حرکات عجیب و غریب یوگا را انجام دهید. در صورتی که قبلا یوگا کار نکرده اید می توانید تمرینات ابتدایی یوگا برای مبتدی ها را انجام دهید. شما در سایت ژیار آنلاین می توانید ویدیوهای آموزشی تمرینات یوگا را تهیه کنید.

 

بدست آوردن اعتماد به نفش بیشتر

در عصر حاضر بیشتر کارها در پشت میز انجام می شوند. همانطور که می دانید نشستن بیش از حد در پشت میز می تواند حالات بدن شما را تغییر دهد. علاوه براین نشستن زیاد باعث بوجود آمدن بیماری های قلبی عروقی، افزایش فشار خون، افزایش وزن و خیلی از بیماری های دیگر می شود. تمرینات یوگا می توانند به شما کمک کنند که از این بیماری ها دور شوید و درنتیجه اعتماد به نفس و عملکرد شما افزایش پیدا می کند.

 

خواب راحت تر و با کیفیت تر

اخیرا بخش پزشکی داشنگاه هاروارد پژوهش هایی در مورد اثرات یوگا بر کسانی که از کم خوابی رنج می برند انجام داد. آنها در این تحقیقات افراد داوطلبی را که مبتلا به بیماری کم خوابی بودند انتخاب کردند و به مدت 8 هفته هر شب به مدت 4 دقیقه تمرینات یوگا را با تنفس عمیق و مراقبه انجام می دادند. افرادی که در این تحقیق بودند، پس از مدتی متوجه شدند که در میزان خواب آنها بهبودی قابل توجهی صورت گرفته و همچنین کیفیت خواب شان افزایش یافته و در طول شب کمتر بیدار می شوند.

 

برچسب ها: استرس آموزش یوگا انعطاف پذیری یوگا مدیتیشن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha