سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

اهمیت تمرکز داشتن در هنرهای رزمی

اهمیت تمرکز داشتن در هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۱۴ بازدید کنندگان:۲۶۴۵ نویسنده:سامان موسوی

 

شما به عنوان یک رزمی کار باید در هنگام انجام دادن تمرینات تمام حواستان به کاری باشد که انجام می دهید و به هیچ چیز دیگری فکر نکنید، به ویژه در کیوکوشین کاراته که نیازمند تمرکز ذهنی زیادی می باشد. در صورتی که تمرکز ذهن نداشته باشید مقدار زیادی از انرژی خود را از دست داده و کار خاصی نمی توانید انجام دهید.
شما باید "انسجام فکر" داشته باشید، بدین معنی که باید کل انرژی ذهن و جسم تان در یک لحظه بر روی هدفی خاص متمرکز باشد. شما باید افکار اضافی را که مانع از رسیدن شما به هدف تان شده و تمرکزتان را به هم می زنند را از ذهن خود خارج کنید.
یک رزمی کار حرفه ای ذهن خود را یک بازه زمانی مشخص بر روی یک موضوع متمرکز خواهد کرد. او هر مشکلی را در آن لحظه ای که اتفاق می افتد پذیرفته و اگر آن موضوع به پایان برسد فکر خود را از روی آن برداشته و بر روی کاری که انجام می دهد متمرکز می شود. افرادی که ذن کار کرده اند نیز اینگونه هستند، آنها نه به گذشته و نه به آینده فکر نکرده و تنها بر روی کاری که اکنون در حال انجام شدن است تمرکز می کنند. انجام این کار باعث می شود که آرامش خاطر پیدا کرده و بتواند نیروی خود را ذخیره کند.

 

تمرکز در هنرهای رزمی


او همیشه یک جای خالی در ذهنش دارد که به آن فکر کند. این فکر مثل آبی که کل کوزه را پر می کند می تواند کل بدن او را اشغال کند. اشخاص زیادی هستند که به دلیل اینکه نمی توانند فکرشان را بر روی یک چیز متمرکز کنند انرژی زیادی از بدن شان به هدر خواهد رفت.
شما باید همیشه به یاد داشته باشید که چه در زندگی و چه در میدان مبارزه افکار غیر متمرکز را از ذهن خود خارج کنید چراکه نه تنها سودی برای شما ندارند بلکه وقت تان را هدر داده و انرژی با ارزش تان را هدر می دهند.

 

تمرکز در هنرهای رزمی


شما باید مدت زمان زیادی را کار کنید تا قادر باشید بر روی ذهن تان مسلط شوید چراکه هر وقت افکار منسجم می باشد همه نیروهای ذهنی و جسمی خود به هم پیوسته و متمرکز می شوند. بر اساس تحقیقات و بررسی های انجام شده مشخص شده است که افرادی که با تمرکز کامل ذهن شان مشغول تمرین کردن هستند می توانند کار بیشتری انجام داده و در پایان کار نسبت به روزهایی که افکارشان پریشان بوده خستگی کمتری احساس می کنند.
در آخر به شما پیشنهاد می کنیم که مشکلات خودتان را در بیرون از تاتامی گذاشته و سپس وارد باشگاه شوید. در صورتیکه تمرینات شما با ذهنی متمرکز انجام شود پس از تمرین مشاهده می کنید که بخش زیادی از این مشکلات به طور عجیبی حل شده و به نظر می رسند.
 

برچسپ ها :
استرس کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha