سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

8 مزیت یوگای ترمیمی

8 مزیت یوگای ترمیمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۲۶ بازدید کنندگان:۲۱۵۴ نویسنده:سامان موسوی

با انفجار یوگا در غرب، جمعیت زیادی به سبک های مختلف یوگا پرداختند که هر کدام آمیزه ای از تنفس، مدیتیشن، آرامش، فلسفه و غیره بودند. یوگای ترمیمی تمرینی است که ورزشکار به سمت بهبود بیشتر و تجربه بهبودی می رود و دارای مزایای فوق العاده ای می باشد که اغلب از دیگر سبک های یوگا پویا تر و تحت الشعاع تر بوده و دارای محبوبیت زیادی می باشد.

یوگای ترمیمی اغلب بر روی سر پا نگه داشتن متکی بوده و از چند حرکت ساده برای رسیدن به آرامش عمیق استفاده می کند. اما آنچه باعث می شود این یوگا منحصر به فرد باشد چیست؟ در ادامه این مقاله به برسی برخی از مزایای یوگای ترمیمی می پردازیم:

 

سرعت زندگی را آهسته می کند

یوگای ترمیمی یک فرصت عالی برای قطع ارتباط با فعالیت های روزمره زندگی می باشد و اجازه می دهد که  سرعت انعکاس و بازگشت را به 0 کیلومتر بر ساعت برسد. این سبک از یوگا به شما کمک می کند که در میان تلاطم زندگی، ذهن و بدن خود را برای مراقبه و آگاهی عمیق تر آماده کنید. حرکت های آهسته این سبک به شما کمک می کند که به کشف ذهن و بدن خود با یک سرعت ثابت و طبیعی بپردازید.

 

تسکین دهنده سیستم عصبی

سرعت کندتر و تنفس عمیق در کلاس یوگای ترمیمی باعث تحریک سیستم عصبی پاراسمپاتیک می شود. این تمرین کمک می کند که اثرات روانی ناشی از استرس و فشاری که در زندگی به شما وارد می شود کمتر شود. در کل است سبک اثرات آرام بخشی برروی سیستم عصبی داشته و موجب آسایش ذهن و بدن شما می شود.

 

افزایش تمرکز حواس

یوگای ترمیمی را با توجه به آگاهی گسترده ای که از طریق تمرین بدست می آورد را می توان "یوگای فکر" نیز نامید. حرکات آهسته آن، فضا را برای یک تجربه عمیق تر از وضعیت و نفس آماده می کند. آگاهی از احساسات جسمی، افکار و احساسات را بوجود می آورند. به عبارت ساده تر، شما با استفاده از یوگا به تجربه بیشتر جهان خواهید پرداخت.

 

پرورشتعالی

به طور کلی، اشکال یوگا هاتا، پیش زمینه ای برای مدیتیشن طولانی مدت می باشند. از راه تمرین عضلات، مفاصل و مرکز انرژی به شما کمک کرده که یک تجربه عمیق تر و راحت تر از مراقبه بدست آورید. انجام یوگای ترمیمی باعث یک تجربه عالی و عمیق در سطحی وسیع می شود. هر ژست و هر نفس به شما کمک می کند که آگاهی شما گسترف یافته و وسیع تر از قبل باشد.

 

افزایش آگاهی بدن

سرعت راحت یوگای ترمیمی باعث می شود که در عمیقی از بدن خود داشته باشید و به شما اجازه می دهد که تجربه ای روحانی داشته باشید. متاسفانه بسیاری از افراد با بدن خود صمیمی نیستند. با این حال، از طریق یوگای ترمیمی می توانید این مشکل را نیز رفع کنید. عشق به خود می تواند باعث ایجاد حسی عمیق تر نسبت به خود و بدنتان شود.

 

 

عمیق تر شدنخود آگاهیو درون گرایی

شرکت در کلاس های یوگای تمرینی به شما کمک می کند که باطن شما به دور از وقایع خارجی و شرایط جهان قرار بگیرد تا کیفیت زندگیتان نیز افزایش پیدا کند. با آگاهی از خود می توانید پناه گاهی برای ذهن و روح و روان خود ایجاد کنید که نگاه عمیق تری به آنچه که هستید می کند. یوگای ترمیمی سطح جدیدی از اکتشاف خود و تفکر را ایجاد می کند.

 

بهبود حالت بدن

با افزایش انعطاف پذیری و قدرت، حالت بدن بهتر می شود. یکی دیگر از مزایای یوگای ترمیمی افزایش آگاهی بدن است. به این معنی که در صورت خمیده شدن و قوز کردن، شما سریع متوجه حالت بدن شده و آن را اصلاح می کنید.

 

تنفس درست و صحیح

عده زیادی از افراد، عمل تنفس عمیق را انجام نمی دهند و اکسیژن کافی را به ریه ها انتقال نمی دهند. این ورزش باعث تمرکز روی تنفس می شود و به افراد می آموزد که چگونه از ریه ها بهتر استفاده کنیم. انواع خاص تنفس می تواند به پاک کردن مسیر بینی کمک کند و نیز سیستم اعصاب مرکزی را آرام کند. این شیوه تنفس، هم بر جسم و هم بر روح دارای اثرات مفیدی است.

برچسب ها: مدیتیشن مدیریت زمان یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha