سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

6 راه برای رسیدن به کمربند سیاه

6 راه برای رسیدن به کمربند سیاه
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۲/۱۴ بازدید کنندگان:۲۲۰۷ نویسنده:سامان موسوی

گذراندن امتحان کمربند سیاه تجربه ای است که هر رزمی کار ممکن است تا پایان عمرش به یاد داشته باشد. در بسیاری از سیستم ها درجه بندی هنرهای رزمی، رنگ سیاه به بالاترین کمربند اعطا می شود. به یاد داشته باشید که با داشتن کمربند سیاه تبدیل به یک ابرقهرمانن نمی شوید ولی می تواند پاداشی برای روند پیشرفت و شکوفایی شما باشد.

من در سن 45 سالگی توانستم آزمون کمربند مشکی را پشت سر بگذارم و موفق به دریافت آن شوم. در این مقاله قصد دارم 6 درس که می توانند در راه رسیدن به کمربند سیاه به شما کمک کرده و معلومات شما را افزایش دهند را برای شما بازگو کنم.

 

1-همه چیز به شما بستگی دارد

شاید شما هنرهای رزمی را برای دفاع شخصی، شرکت در مسابقات و یا کشف توانایی های خود انتخاب کرده باشید. انگیزه شما هرچه باشد، مربی شما می تواند در این راه به شما کمک کرده مشاور خوبی برای شما باشد. گاهی اوقات در زندگی اعمالی اتفاق می افتند که مجبور می شوید بر خلاف میل خود عمل کنید. این اتفاقات ممکن است شامل خانواده، شغل و یا هر چیز دیگری که در آن مسولیت دارید باشد. می توانید مدت زیادی را به بازی کردن اختصاص دهید و یا مشغول تماشای تلویزیون شوید، به عبارت ساده بهانه های زیادی در زندگی وجود دارند که می توانند شما را از انجام این کار باز دارند. به همین دلیل این به شما و اراده تان بستگی دارد که چه کاری را انتخاب می کنید.

اگر برای مدتی از شهر خارج می شوید جلسات خصوصی را با مربی خود ترتیب دهید که بتواند با شما کار کند و به مرور تمرینات قبلی بپردازید. اگر بیماری ساده ای گرفته اید و یا مسدوم شده اید حداقل به باشگاه بروید و به تماشای تمرینات دیگر رزمی کاران بپردازید. می خواهید در خانه بنشینید و به تلویزیون نگاه کنید؟ این وسوسه شما را درک می کنم، به خصوص اگر در یکی از روز های گرم تابستان و زیر باد کولر نشسته باشید و یا در یک روز طوفانی زمستان بر روی مبلی نرم و راحت نشسته باشید. فقط  این نکته را به یاد داشته باشید که مسئولیت پیشرفت یا فقدان آن فقط بر روی شانه های شما است و فقط به تلاش و اراده شما بستگی دارد.

 

2 –انجام دادن آن به مدت طولانی

ضرب المثلی است که می گوید سفری که هزاران مایل دور باشد با یک قدم آغاز می شود. شما ماجراجویی خود در دنیای هنرهای رزمی را  در روز اول تمرینات شروع خواهید کرد. شما باید تا پایان راه زنده باشید. زنده بودن به این معنا نیست که کشته نشوید، بلکه بدین معناست که با نشاط و سر حال باشید و همانند روز اول برای انجام این کار برای افزایش دانسته های خود بکوشید.

رسیدن به کمربند سیاه به چندین سال تمرین و تلاش مداوم شما بستگی دارد. خیلی ها انتظار دارند بعد از پایان چند ماه اول مانند بروس لی شوند. به یاد داشته باشید که بدن شما برای بهبود عضلات و قوی تر شدن مفاصل و استخوان ها به تمرینات مداوم، استراحت کافی و مواد غذایی سالم نیاز دارد.

 

3- بیشتر از یک تکنیک است

با این تعریف، هنرهای رزمی بر آموزش تکنیک های همراه با سلاح و بدون سلاح برای دفاع از خود، ورزش و یا مبارزه تمرکز می کند. در حالی که در آزمون کمربند سیاه، شما باید فرم هایی را انجام دهید اما به یاد داشته باشید که این تنها بخشی از راه رسیدن به کمربند سیاه است. اما چیزی که مربی شما نیاز دارد ببیند این است که شما بتوانید تمامی این تکنیک ها را که در طول چندین سال آموخته اید در کنار هم قرار دهید. نه تنها دانستن این تکنیک ها بخش ملموسی از کمربند سیاه است  بلکه یک جزء مشهود و مهم نیز می باشد که باید در کنار دیگر آموخته ها یتان از آن ها بهره ببرید.

 

تکنیک های رزمی

 

4- همه چیز کمربند سیاه نیست

اگر شما هنرهای رزمی را فقط برای گرفتن کمربند سیاه انتخاب کرده اید، مرتکب اشتباه بزرگی شده اید و به احتمال زیاد در این راه شکست خواهید خورد. داشتن کمربند سیاه یادآوری از رشد و پیشرفت شما می باشد در حالی که هدف اصلی رسیدن به تندرستی، به دست آوردن اعتماد به نفس، بدست آوردن نظم، احترام و غلبه بر چالش های روحی و جسمی می باشد. این نکته را بدانید که داشتن کمربند سیاه مانند یک دیپلم فقط یک تکه کاغذ است، کمربند سیاه فقط یک کمربند است. بدست آوردن کمربند سیاه پاداشی برای موفقیت و پیشرفت شما می باشد.

 

5- فقط مربوط به شما نیست

کمربند سیاه در هنرهای رزمی

 

هر چند درست است که همه این راه ها به شما ختم می شود اما راز واقعی این است که کمربند سیاه فقط مربوط به شما نیست. هر چند ممکن است که شما فکر کنید وقتی مشغول تمرین هستید باید تنها بر روی تکنیک های خود تمرکز کنید اما حقیقت آن است که باید بر روی تکنیک های دیگر هم باشگاهی هایتان هم تمرکز کنید. با انجام دادن این کار، تکنیک، درک و عملکرد شما بهبود خواهد یافت.علاوه بر این سعی کنید با یکی از بهترین هم باشگاهی هایتان تمرین کنید تا توانایی های خود را با آن مقایسه کنید و بتوانید چیزهای بیشتری از آن بیاموزید.

 

6- این فقط آغاز راه است

متاسفانه درصد زیادی از دانش آموزان هنرهای رزمی قبل از اینکه موفق به دریافت کمربند سیاه شوند از این راه دست می کشند. این اتفاق به چند دلیل ناراحت کننده است، اول اینکه بدست آوردن کمربند سیاه به این معنا نیست که دیگر چیزی برای یادگیری وجود ندارد. در حقیقت این برنامه های کاربردی به اندازه کافی پیچیدگی  دارند و دچار تغییر می شوند که کاوش در آنها تا آخر عمر طول می کشد. دوم اینکه انواع هنرهای رزمی برای اضافه کردن به مهارت های فعلی شما وجود دارند. این کار نه تنها درک شما را برای مبارزه افزایش می دهند بلکه باعث افزایش آگاهی شما می شود. سوم اینکه شما می توانید فرصت های آموزشی را دنبال کنید. خیلی ها بر این عقیده اند که شما چیزی را نمی فهمید تا زمانیکه آن را به دیگران آموزش دهید.

مهم نیست که شما چقدر قدیمی هستید، آموزش در هنرهای رزمی یکی از بهترین راه ها می باشد که شما می توانید در خودتان سرمایه گذاری کنید و کمربند سیاه به عنوان گامی برای یک عمر رشد، یادگیری و اکتشافات دیگر عمل می کند. امیدوارم این افکار به شما کمک کنند تا بهترین استفاده را از تجربه کمربند سیاه من داشته باشید.

برچسب ها: سبک های هنر های رزمی مسابقات رزمی هنر رزمی هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha