سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه مهاجمی که چاقو دارد را خلع سلاح کنیم؟

چگونه مهاجمی که چاقو دارد را خلع سلاح کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۴/۷ بازدید کنندگان:۲۰۲۲ نویسنده:سامان موسوی


امیدوارم که شما هیچ وقت با چنین آدمی رودر رو نشوید. مبارزه با دست خالی در مقابل یک چاقو بسیار خطرناک است ( خطر آسیب دیدگی حدود 80 درصد است) بنابراین شما همیشه باید سعی کنید که از این درگیری ها اجتناب کنید. اما اگر مجبور شدید با کسی که با یک چاقو به طرف شما حمله می کند درگیر شوید، دانستن این نکات می تواند زندگی شما را نجات دهد.


در صورت امکان فاصله مناسبی بین خود و مهاجم ایجاد کنید

 

حمله با چاقو


اگر مشخص شد که مجبور هستید که با طرف مقابل درگیر شوید سعی کنید که فاصله خود را با او حفظ کنید و تا می توانید از او فاصله بگیرید. کارشناسان معتقدند که فاصله ای که شما را از یک مهاجم دارای چاقو امن نگه می دارد 7 متر می باشد.


استفاده از یک شی به عنوان سپر

 

دفاع در مقابل چاقو


اگر می خواهید که مهاجم را خلع سلاح کنید، این کار را باید در لحظه مناسب انجام دهید. در حالی که منتظر یک لحظه مناسب هستید می توانید از یک شی برای به عنوان یک سپر در برابر ضربات چاقو استفاده کنید. سعی کنید یک جسم سخت مانند تخته چوب یا درب سطل آشغال را پیدا کنید اما هر شی دیگری (مانند کت، پتو و ...) می تواند به شما کمک کند. شی را در جلو خود برای محافظت در برابر حملات ناگهانی مهاجم قرار دهید.
•    سپر به شما کمک می کند که از مناطق آسیب پذیر محافظت کنید. به یاد داشته باشید که بیشتر در معرض حمله به مناطق میانی بدن خود (قفسه سینه و شکم) قرار دارید به همین دلیل سپر را بالا نگه دارید.


بدن خود را به صورت عمود بر مهاجم قرار دهید

 

دفاع شخصی


سعی نکنید که به طور مستیم در برابر مهاجم بایستید،  این باعث می شود که بیشتر در معرض حملات آسیب پذیر قرار بگیرید. در عوض، اگر امکان دارد به سمت مهاجم باقی بمانید. به این ترتیب، شما یک فرصت برای دیدن جهش مهاجم به سمت خود را دارید و زمان بیشتری برای واکنش در اختیار دارید.


مسدود کردن و تغییر مسیر حملات

 

مسدود کردن حملات


اگر قبل از اینکه قابل به دریافت ضربات چاقو باشید و مهاجم به صورت ناگهانی به شما حمله کرد گامی برای حرکت به سمت خارج انجام دهید. پس از آن دوباره ممکن است که مهاجم به سمت شما حمله کند. آماده باشید و به سمت مهاجم حرکت کنید، به طوری که بتوانید به طور مستقیم از حملات او جلوگیری کنید.


منحرف کردن بازوی مهاجم

 

مبارزه خیابانی


اگر مهاجم به صورت ناگهانی به طرف شما حمله کرد و شما فرصت مناسب برای رفتن به اطراف را نداشتید، بازوی دستی که با آن به طرف شما حمله می کند را گرفته و منحرف کنید. در صورت امکان، از هر دو دست خود برای گرفتن بازوی او استفاده کنید. از همه قدرت خود برای منحرف کردن مسیر چاقو استفاده کنید و مطمئن شوید که مسیر آن به سمت شما نمی آید.


حمله چاقوی پنهانی را متوقف کنید

 

حمله با چاقو


اگر مهاجم با استفاده از یک حرکت بالا رونده به صورت ناگهانی به شما حمله کرد از تیغه های دست خود برای ضربه به مهاجم استفاده کنید. این کار را با قدرت انجام دهید و بازوی مهاجم را به عقب هل دهید. از دست خود برای فشار به بازوی مهاجم استفاده کنید تا چاقو از شما دور بماند. تا زمانیکه چاقو در دست مهاجم است این کار را با شدت انجام دهید.


انداختن مهاجم به زمین

 

درگیری خیابانی


اگر مهاجم به صورت ناگهانی با چاقو به شما حمله کرد دور شده و وانمود کنید که در حال افتادن هستید. خود را سر پا نگه داشته و منتظر شوید که مهاجم به سمت شما بیاید. زمانیکه مهاجم به سمت شما آمد پای چپ خود را بر علیه پاهای او بکار ببندید. پای راست خود را به شدت به زانوی مهاجم زده و او را هل دهید. اگر این کار را به درستی انجام دهید مهاجم به زمین افتاده و خطر از شما دور می شود.


آسیب به دست مهاجم

 

آسیب دیدگی


دست مهاجم بسیار سخت است اما شما می توانید در صورت لزوم مچ دست یا ساعد دست او را بشکنید. برای انجام این کار تا جایی که می توانید با استفاده از بازوی خود فشار را به او وارد کنید تا زمانیکه مجروح شود. اگر این کار را به درستی انجام دهید دست مهاجم شل شده و چاقو از دستش خواهد افتاد.


در صورت امکان و لزوم از یک سلاح استفاده کنید

 

حمله با سلاح سرد


اگر بعد از خلع سلاح کردن مهاجم، باز هم خواست به شما آسیب بزند و شما نمی توانید دور شوید سعی کنید تا از یک سلاح غیر کشنده (نه یک چاقو) برای دفاع از خودتان استفاده کنید. شما می توانید:
•    شما می توانید شن و ماسه، سنگ و دیگر اشیا کوچکی که در آن نزدیکی هست را به طرف مهاجم پرتاب کنید. حتی قهوه داغ یا آب یخ نیز می تواند مفید واقع بگیرد.
•    با استفاده از هر شی که می توانید در دست بگیرید ( مانند چوب، صندلی، کتاب) برای ضربه به او استفاده کنید. شما حتی می توانید از یک کت به عنوان شلاق در برابر مهاجم استفاده کنید.


ناتوان کردن مهاجم

 

دفاع در مقابل چاقو


اگر شی در آن نزدیکی نیست که به شما کمک کند سعی کنید با استفاده از بدن خود به مهاجم آسیب بزنید. برای مثال:
•    به سر یا شکم مهاجم ضربه بزنید.
•    به اندام های صورت مهاجم مانند چشم، بینی، شقیقه و غیره ضربه بزنید.
•    به زانو یا کشاله ران مهاجم ضربه بزنید.
 

برچسب ها: آموزش سلاحهای سرد دفاع در برابر چاقو دفاع در مقابل چاقو دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha