سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه خودمان مبانی کاراته را یاد بگیریم؟

چگونه خودمان مبانی کاراته را یاد بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۲ بازدید کنندگان:۷۸۴ نویسنده:سامان موسوی

فلسفه کاراته بسیار گسترده و پیچیده می باشد که از هزاران سال تمرین مبارزه با سلاح و بدون سلاح ناشی می شود. تکنیک هایی که صدها سال پیش شکل گرفتند اکنون توسط هر نسل جدید کامل تر خواهند شد. کاراته مدرن حدود 400 سال پیش در ژاپن که از ریشه های چینی کونگ فو مشتق شده بود شکل گرفت. در ادامه این مقاله روش های یادگیری مبانی کاراته را به شما آموزش خواهیم داد.

 

1- تفکر (5 دقیقه)

 

تفکر در کاراته

 

ذهن خود را از همه افکار پاک کنید;بر روی تنفس از روی بینی و بازدم آن از طریق دهان تمرکز کنید. نفس عمیق بکشید و خود را برای یادگیری اصول کاراته آماده کنید. هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد، اما تمرین 5 دقیقه مراقبه برای بدست آوردن تمرکز می تواند کمک شایانی به شما بکند. مدیتیشن قطعا می تواند به افزایش مهارت مبارزه شما کمک کند. مدرسه، کار، آشنایان و همه مشکلات خود را فراموش کنید.

 

2- گرم کردن (10 دقیقه)

 

گرم کردن بدن

 

گرم کردن خود را با دویدن در در باشگاه یا اطراف آنجا به مدت 5 دقیقه شروع کنید. همچنین 5 دقیقه را به تمرینات دراز و نشست، بالفیکس و نرمش اختصاص دهید.

·         گرم کردن عضلات برای افزایش توانایی، کاری حیاتی است. گرم کردن و کشش بدن به شما کمک می کند که کارایی خود را افزایش داده و همچنین احتمال آسیب دیدن شما را کاهش می دهد.

 

3- کشش (15 دقیقه)

 

حرکات کششی

 

کشش تمام اعضای بدن برای داشتن بدنی آماده و سرحال ضروری است. در صورتیکه نمی دانید چه تمرینات کششی انجام دهید از کسی که تجربه بیشتری دارد کمک بگیرید. کشش پاها بسیار ضروری است و باعث می شود که سطح آمادگی شما افزایش یابد. تمرینات کششی را بعد از گرم کردن انجام دهید. زمانیکه ماهیچه های شما گرم شوند آمادگی بیشتری برای انجام تمرینات کششی پیدا خواهید کرد و احتمال کمتری خواهد داشت که در حین انجام تمرینات کششی مصدوم شوید.

 

4- فلسفه کاراته ار درک کنید

 

کاراته

 

کاراته آن چیزی نیست که افراد غیر حرفه ای آن را به صورت یک خشونت می بینند. کاراته به دنبال صلح و آرامش است و چه چیزی بهتر از آرامش ذهن است؟ کاراته اعتماد به نفس را افزایش داده و تواضع و فروتنی را به افراد آموزش می دهد. در این هنر رزمی ذهن و روح نیز به اندازه بدن مهم هستند. شما باید به طور همزمان بر روی این جنبه ها تمرکز کرده و آنها را ارتقا دهید.

 

5- مواضع اولیه پایینی بگیرید

 

تکنیک های کاراته

 

اگر مواضع خود را به طور صحیحی نگیرید، ضربات، حملات و بلوک کردن های شما موثر نخواهد بود. کاراته دارای سبک های مختلفی می باشد، شما باید بسته به نوع تمرین خود، مواضع مختلفی بگیرید. اکثر سبک های کاراته در سه موضع با هم مشترک هستند:

·         موضع طبیعی یا راه رفتن (shizentai-dachi).پای خود را جلو برده و پشت پای خود زاویه 45 درجه بدهید. پای خود را باز کنید و به حالت طبیعی پیاده روی کنید.

·         موضع جلو (zenkutsu-dachi). این موضع مانند موضع طبیعی است اما پای خود را بیشتر از هم جدا کرده و وزن خود را بیشتر بر روی پای جلو منتقل کنید.

·         موضع گربه (nekoashi-dachi). در این موضع باید موقعیت پا شبیه وضعیت پیاده روی باشد با این تفاوت که مانند گربه بر روی پاشنه پا تمرکز می کنید.

 

6- بر روی قدرت و سرعت خود تمرکز کنید

 

تمرکز در کاراته

 

افراد زیادی هستند که می توانند دهها کیلو وزنه بلند کنند اما نمی توانند در کاراته اکسل کنند. این مشکل در مورد عضلات نیست بلکه به قدرت و سرعت بستگی دارد. این دو بسیار به هم متصل هستند. داشتن همزمان قدرت و سرعت به شما کمک می کند که سریع تر به هدف خود برسید. اگر شما از تمام بدن خود استفاده کنید، قدرت بیشتری در حملات خود خواهید داشت و لزوما منجر به افزایش سرعت شما نیز می شود.

برچسب ها: کاراته کمربندهای کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha