سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بدست آوردن کمربند مشکی در کاراته

بدست آوردن کمربند مشکی در کاراته
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۲ بازدید کنندگان:۱۳۵۰ نویسنده:سامان موسوی

 

 

اگر کاراته کار می کنید شاید اولین سوالی که مردم از شما بپرسند این باشد که چه کمربندی دارید؟ کمربند سیاه نماد بین المللی بسیاری از هنرهای رزمی و همچنین یک نقطه هیجان انگیز در کاراته می باشد. در این مقاله قصد داریم راه هایی که به شما کمک می کنند که بتوانید در کاراته به کمربند سیاه دست پیدا کنید را به شما آموزش خواهیم داد.

 

1- به یک باشگاه کاراته بروید

مطمئن شوید باشگاهی که انتخاب کرده اید صلاحیت کافی برای آموزش هنرهای رزمی را داشته باشد. برای اینکه از این کار مطمئن شوید در مورد پیشینه و سابقه آن تحقیق کنید.

 

2- اطمینان حاصل کنید که مربی شما قابلیت اینکه به شما کمک کند را داشته باشد

مربی شما آنچه را که برای رسیدن به کمربند سیاه لازم  دارید به شما می آموزد. مربی شما حداقل باید یک خط از کمربند سیاه را گرفته باشد و  دارای مدرک مربی گری معتبری باشد.

 

3- تمرین حداقل دو بار در هفته

غیر ممکن است که شما تنها یک بار در هفته مشغول تمرین کاراته باشید و بتوانید به کمربند سیاه برسید. حافظه عظلات به اندازه 7 روز نمی باشد. شما باید حداقل دو بار در هفته مشغول تمرین باشید تا بتوانید در راه رسیدن به کمربند سیاه گام بردارید. البته داشتن 3 روز تمرین در هفته بسیار ایده آل است.

 

4- بیش از اندازه انجام ندهید

سه بار تمرین در هفته ایده آل است. از 4 تا 7 بار در هفته مشغول تمرین باشید احتمال دارد که قبل از آنکه به کمربند سیاه دست یابید از ادامه کار خسته شوید و یا اینکه توان ادامه دادن را نداشته باشید. سعی کنید بیش از حد از ماهیچه های خود کار نکشید و در حد توانشان با آنها کار کنید.

 

5- در خانه تمرین کنید

در صورت امکان سعی کنید تمرینات کاتا، کششی و برخی از تمرینات قدرتی را در خانه خود تمرین کنید. همچنین شما می توانید در منزل به مرور و تمرین تکنیک هایی که مربی به شما آموزش داده است بپردازید.

 

6- به هر چیزی که مربی تان می گوید گوش کنید

برخی از افراد وقتی کسی به آنها می گوید که آن تمرین را اشتباه انجام می دهید و نحوه صحیح انجام دادن آن را به او نشان می دهند ناراحت می شوند. شما نباید اینگونه باشید و برای رسیدن به کمربند سیاه به حرف های مربی خود گوش داده و نکاتی را که به شما می گوید انجام دهید. به خاطر داشته باشید که مربی شما تجربه زیادی دارد و سال های زیادی است که به این کار مشغول است، پس به او اعتماد کنید.

 

7- رقابت در مسابقات

هر تورنمنت یک شانس برای رشد و بهبود شما در کاراته می باشد. رزمی کارانی که در مسابقات و رقابت های مختلفش شرکت می کنند رشد سریع تری دارند.

 

8- یک گام را در یک زمان بردارید

دستیابی به کمربند سیاه نیازمند سال ها تلاش و تمرین بی وقفه می باشد و در صورتیکه شما به گرفتن کمربند سیاه تمرکز کرده باشید این راه طولانی تر می شود. سعی کنید اهداف بلند مدت خود را به اهداف کوتاه مدت کوچکتری تقسیم کنید. در اینجا منطور از تمرکز بر روی یک گام در یک زمان این است که بر روی کمربندهای رنگی تمرکز کنید. مثلا اگر کمربند سفید دارید بر روی گرفتن کمربند زرد تمرکز کنید نه کمربند سیاه.

 

9- صبور باشید

به طور متوسط حدود 4 تا 5 سال طول می کشد تا بتوانید به کمربند مشکی دست یابید. این مدت زمان به سن شما، توانایی های شما، نوع بدن، سطح هماهنگی، سطح تناسب اندام، نوع ورزشی که قبلا انجام داده اید، چقدر آموزش دیده اید و خیلی از چیزهای دیگر بستگی دارد.

 

10- در تمام رویداد ها، سمینارها و کارگاههای آموزشی که در اطراف شما برگزار می شوند حضور یابید

حضور در این کلاس ها باعث می شود که از تجربیات دیگران نیز بهره ببرید و نکاتی را بیاموزید که نمی توانستید در باشگاه یاد بگیرید. هر چیزی که به نفع تان است آن را انجام دهید.

 

11- به بدن خود نگاه کنید

بدن شما، ابزارتان در کاراته می باشد. هر چقدر بدنتان قوی و قابل انعطاف پذیرتر باشد کاراته شما نیز به همان اندزه خوب است. سیگار و مشربات الکلی یا مواد مخدر را مصرف نکنید و به جای آن غذاهای سالم و مقدار زیادی آب بخورید.

 

12- ایجاد دوستی قوی در باشگاه

کلید رسیدن به کمربند سیاه این است که زمان زیادی را به تمرین کاراته بپردازید. داشتن دوست خوب در باشگاه به شما کمک زیادی می کند که در این راه موفق تر شوید.

 

13- تمرینات ضربدری

اجازه ندهید که کاراته تنها فعالیت شما باشد. ایده خوب این است که یکی از ورزش های دیگر مانند شنا، فوتبال، بسکتبال، ژیمناستیک، کلاس رقص، دو میدانی و غیره را نیز انجام دهید.

برچسب ها: کاراته کمر مشکی کمربندهای کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha