سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

بهترین هنر رزمی برای دفاع از خود در خیابان

بهترین هنر رزمی برای دفاع از خود در خیابان
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۸/۶ بازدید کنندگان:۴۳۲۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

از کسی پنهان نیست که یادگیری هنرهای رزمی علاوه براینکه تناسب اندام و نظم و انضباط شما را بهبود می دهد باعث آرامش روح و روان تان نیز خواهد شد. آنچه در کلاس های رزمی یاد می گیرید برای یک وضعیت کنترل شده می باشد، گرچه توصیه نمی شود هر آنچه را که در باشگاه می آموزید در خارج از باشگاه نیز انجام دهید اما بعضی اوقات موقعیت هایی پیش می آیند که در معرض حملات کنترل نشده قرار خواهید گرفت.
متاسفانه احتمال اینکه در موقعیتی قرار بگیرید و مجبور شوید از خود دفاع کنید همیشه وجود دارد، خواه در برابر یک فرد مست باشد یا یک دزد که بخواهد وسایل گران بهایتان را از شما بگیرد. تا جایی که می توانید باید از خشونت جلوگیری کنید. فرار کردن در چنین موقعیت هایی اصلا شرم آور نیست، بخصوص زمانیکه بدانید یا کشته می شوید یا باید بکشید. اگر فرار کردن برایتان امکان پذیر نیست باید با صحبت کردن با طرف مقابل او را آرام کرده و از درگیری فیزیکی جلوگیری کنید، اما بعضی اوقات درگیری غیر قابل اجتناب است و مجبورید که با طرف درگیر شوید.


ضربه زدن

واقعیت این است که بیشتر دعواها در حالت ایستاده شروع می شوند و اگر در مبارزه مهارت داشته باشید شانس خوبی دارید تا آن را در شرایطی به اتمام برسانید که شما بر روی پا هستید. فرد مستی که از یک بار می آید به احتمال زیاد یک رزمی کار نیست و اگر هم باشد کنترل چندانی برای انجام حرکات خود ندارد. دعواهای خیابانی اغلب طی چند ثانیه تمام می شوند، بعید به نظر می رسد که یک فرد مست بتواند بیش از یک دقیقه در برابر شما دوام بیاورد.
اگر شما یک بوکسور هستید مطمئن باشید که این مبارزه برای شما خیلی زودتر به اتمام می رسد، زیرا بیشتر افراد در برابر مشت های بوکسورها دوام نیاورده و به زمین می افتند. یک مشت سریع از جانب شما ممکن است که حریف را ترسانده و از ادامه درگیری باز دارد. بوکس یک هنر رزمی پایه برای یادگیری است، بوکس علاوه براینکه به شما می آموزد که چگونه مشت ها را بزنید به شما یاد خواهد داد که چگونه در برابر ضربات حریف نیز گارد گرفته و در برابر ضربات او از خود دفاع کنید.
توانایی مسدود کردن، چرخش و مشت های سریع بسیار ارزشمند است، با اینکار حریف شما خواهد فهمید که با یک شخص حرفه ای روبرو شده و ترس او از شما بیشتر می شود. اگر شما یک بوکسور هستید و در چنین شرایطی قرار گرفتید که مجبور شدید از خود در برابر مهاجم دفاع کنید بهترین کار زدن یک ضربه به سر حریف می باشد.
حال که صحبت از ضربه شد بهتر است بدانید موی تای نیز یک ورزش عالی برای زدن ضربات سریع و سنگین به حریف می باشد. توانایی زدن ضربات پا و ترکیب آن با ضربات مشت مزیت خوبی برای شما به عنوان یک رزمی کار فراهم می آورد. تکنیک های تهاجمی موی تای به شما کمک می کند تا اگر شخصی با سلاح سرد به شما حمله کرد بتوانید کنترل خود را حفظ کرده و او را به زمین انداخته و خلع سلاح کنید. به همین دلیل موی تای شاید یکی از بهترین گزینه های برای دفاع شخصی در خیابان باشد.


گراپلینگ

امکان دارد که در حین مبارزه به زمین افتاده و مبارزه به صورت خوابیده ادامه داشته باشد، به همین دلیل بهتر است حداقل دانش مربوط به هنرهای رزمی گلاویزی را یاد بگیرید. دعواها در حالت ایستاده شروع می شوند و اغلب در حالت خوابیده به اتمام می رسند، ممکن است توانایی انجام این کار جان شما را نجات دهد.
در صورتیکه نبرد بر روی زمین منتقل شود داشتن توانایی های اساسی کشتی به شما کمک می کند تا بر روی حریف خود تسلط و کنترل داشته باشید.  کشتی گیران خوب وقتی در سناریویی قرار می گیرند که به صورت یک به یک با حرف مواجه شوند توانایی انجام این کار را دارند تا به راحتی حریف را به زمین بیاندازند.
اگر حریف تان از شما قد بلندتر است به یاد داشتن تکنیک های جوجیتسوی برزیلی می تواند به شما در موقعیت های خطرناک کمک کند. داشتن دانش جوجیتسوی برزیلی به شما این امکان را می دهد که انواع قفل ها و نگه داشتن ها را بکار بگیرید، و این یک راه عالی برای خلع سلاح کردن حریف می باشد. بنابراین می توانید از بازوها استفاده کنید تا مهاجم را مجبور کنید که سلاح خود را رها کند. جوجیتسوی برزیلی بر روی استفاده از تکنیک ها و اهرم برای شکست حریف بزرگتر و قوی تر استفاده  می کند. این می تواند یک اکولایزر یا برابر کننده به ویژه برای افراد کوچکتر و کم وزن تر باشد.  
واقعیت این است که هر دانش و تجربه ای در یک هنر رزمی به عنوان یک مزیت بزرگ در برابر یک حریف غیر مترقبه به شما می دهد. به یاد داشته باشید که در یک دعوا هر اتفاقی می تواند رخ دهد، بنابراین حتی اگر به طور جدی در یک رشته آموزش می بینید بهتر است که در مورد تکنیک های سایر رشته های رزمی نیز اطلاعاتی داشته باشید تا در چنین شرایط سختی قادر باشید که با استفاده از این تکنیک ها از خود دفاع کنید.
 

برچسب ها: دفاع شخصی بوکس جوجیتسوی برزیلی موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha