سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

دفاع در مقابل حملات با چاقو

دفاع در مقابل حملات با چاقو
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۹ بازدید کنندگان:۱۷۴۱ نویسنده:سامان موسوی


برخی از افراد بر این عقیده اند که کنترل درگیری هایی که با سلاح گرم صورت می گیرند دشوارتر از درگیری هایی می باشند که با سلاح های سرد اتفاق می افتند. در حالی که آمار چیز دیگری را نشان می دهد، بر اساس تحقیقات و آمار منتشر شده در درگیری های با سلاح های سرد افراد بیشتری زخمی می شوند و این درگیری ها بیشتر با سلاح هایی مانند چاقو صورت می پذیرند.


شاید درک این موضوع برایتان قدری دشوار باشد اما با یک مثال سعی می کنیم شما را روشن ترکنیم، فرض کنید که کسی در یک کوچه خلوت به وسیله یک اسلحه گرم مورد تهدید قرار می گیرد، در این شرایط تا وقتی که فرد تهدید کننده انگشت خود را بر روی ماشه اسلحه فشار نیاورد هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
در این هنگام در صورتی که شخصی که مورد تهدید قرار گرفته است اگر بخواهد مقاومت کند یا با کمک تکنیک های دفاعی شانس شانس گرفتن اسلحه و چرخاندن لوله آن به سمت دیگر را دارد که این شانس کم هم نیست .
اما در مقابل اگر همین فرد با یک اسلحه سرد مانند چاقو مورد تهدید قرار گیرد قضیه کاملا متفاوت خواهد بود و دفاع او سخت و دشوار خواهد شد. زیرا ممکن است شخص مهاجم به خاطر ترس از گیر افتادن و یا از روی حرفه‌ای گری قصد حمله با چاقو را داشته باشد که در این صورت مدافع حتی اگر بخواهد چاقو را از او بگیرد ممکن است دست و پا یا بدن خود را زخمی کند .
امروزه سبک های زیادی از هنرهای رزمی مخصوصا سبک های همراه با سلاح سرد ادعا می کنند که تکنیک های دست خالی در مقابل چاقوی آنها جزء بهترین و کاملترین و همچنین کاربردی ترین تکنیک ها می باشند و اگر این ادعا بدون در نظر گرفتن خطرات احتمالی چاقو طرح شده باشد ادعایی بی اساس بیش نیست و هنرجویان تکنیک های دفاع سلاح های سرد در همه مراحل آموزش باید بدانند که تسلط بی چون و چرا در دفاع از چاقو کاملا بی معناست و همواره احتمال خارج شدن کنترل درگیری از دست آنها وجود دارد. بسیار اتفاق افتاده است حتی کسانی که مهارت در دفاع دست خالی در مقابل چاقو را داشته‌اند در زمان درگیری در خیابان آسیب دیده اند.

 

دفاع در مقابل چاقو


حال نکته اصلی این می باشد که برای مهار چاقو نه تنها دفاع خاص و تمکیلی وجود ندارد که صد در صد تضمین کند که با موفقیت انجام می پذیرد بلکه حتی در صورت داشتن مهارت های کافی در دفاع، شخصی که با دست خالی در مقابل فردی که اسلحه سردی مانند چاقو در دست دارد شانس اینکه بتواند او را خلع سلاح کند 10 و حداکثر 20 درصد است که آن هم به هر حال امکان زخمی شدن دستان مدافع برای گرفتن چاقو بسیار زیاد است.
به همین دلیل در صورتی که عاقلانه فکر کنیم نتیجه خواهیم گرفت که بهترین تکنیک با دست خالی در مقابل مهاجمی که به سلاح چاقو مجهز است این می باشد که تا جایی که می توانید از ایجاد درگیری در چنین شرایطی پرهیز کنید.مگر آنکه مجبور شوید که در آن صورت باید ضمن استفاده از وسایلی مانند چوب یا سنگ یا تی‌شرت و لباس تان از تکنیک های خودتان استفاده کنید و به هر حال این احتمال را بدهید که ممکن است زخمی بشوید. با این احتمال حتما بهتر کار خواهید کرد.
 

برچسب ها: آموزش دفاع شخصی دفاع در برابر چاقو دفاع در مقابل چاقو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha