سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چه عضلاتی برای مبارزه مهم هستند؟

چه عضلاتی برای مبارزه مهم هستند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۹ بازدید کنندگان:۳۳۳۸ نویسنده:سامان موسوی

یکی از عوامل تعیین کننده در مبارزات بدون شک قدرت عضلات است. ضربه ای که شما می زنید به هر اندازه که تکنیکی باشد اگر عضلات قوی نداشته و ضربه تان قدرت کافی نداشته باشد بی فایده است.


اکنون که می دانید قدرت در مبارزه مهم است این سوال بوجود می آید که کدام عضلات در مبارزات بیشتر مورد استفاده قرار خواهند گرفت تا با کار کردن روی آنها، بتوانیم آنها را قوی تر کنیم. در ادامه این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به معرفی عضلاتی که برای مبارزه مهم هستند بپردازیم.


 عضلات پا (برای افزایش قدرت)

اولین عضلاتی که قصد داریم به برسی آن بپردازیم عضلات پا است. پا از اهمیت بالایی برخوردار است برای مثال در ورزشی مانند بوکس که از پا استفاده نمی شود اما با این وجود عضلات ا جزء عضلاتی کلیدی به حساب می آیند. ازجمله مزایای عضلات پا می توان به مواردی همچون توانایی جابجایی سریع و آسان در زمان مبارزه و همچنین قدرت گرفتن ضربات دست از پا اشاره کرد که اهمیت این عضلات را نشان می دهد. به همین جهت باید به یاد داشته باشید که تمام قدرت ضربه ای که می زنید از زمین خواهد آمد به همین جهت این قدرت باید اول به پا منتقل شود و سپس به دست ها. با داشتن پاهایی نیرومند قادر خواهید بود این تبادل قدرت را به آسانی انجام دهید.


عضلات ران (برای ایجاد تعادل)

در اصل می توان گفت که تکیه گاه پایین تنه عضلات ران می باشند که باعث تعادل فرد در حین مبارزه می شوند. داشتن تعادل یکی از عوامل کلیدی در موفقیت مبارزات می باشد. زاویه دو ران نسبت به یکدیگر خود عامل تعادل است که اگر این زاویه بیشتر یا کمتر از حد معمول باشد حفظ تعادل کار سختی است پس در حالت گارد بهترین حالت حفظ تعادل است . تقویت عضلات ران باعث می شود تعادل بدن بهتر انجام شود. به عنوان نمونه در هنگام ضربه زدن ، تمام وزن بدن بر روی یک پا قرار می گیرد و باید عضلات ران قوی داشت تا تمام وزن بدن را بر روی یک پا متعادل نگهداشت.


عضلات شکم (برای دفاع از خود)

عضلات شکم برای دفاع در برابر حریف دارای اهمیت بالایی می باشند. در صورتی که این عضلات قوی نباشند در اثر ضربات حریف به شکم دچار آسیب های جدی به کلیه، معده، طحال و غیره خواهد شد. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که به هیچ وجه قوی کردن این عضلات را پشت چشم نگذارید.


عضلات پشت (برای ریکاوری ضربه)

عضلات پشت که از کمر تا شانه را شامل می شوند ممکن است که اصلا به چشم نیامده و به نظر برسد که کارایی چندانی در مبارزات ندارند.ولی این عضلات به دلیل انقباض و انبساطی که پیش می آید به عضلات دست و سایر عضلات جلوی بدن کمک می کنند به همین جهت این عضلات نیز از اهمیت خاصی برخوردار می باشند. به طور مثال، بسیاری از مبارزها فقط کیسه کار می کنند و عضلات بازوی خود را تقویت می کنند و هیچ وقت بر روی عضلات پشت شانه کار نمی کنند که این یکی از عوامل پیشرفت نکردن قدرت و سرعت ضربات دست می باشد.


عضلات شانه ها (ایجاد استقامت در بازو)

اگر می خواهید که استقامت مشت های خود را بالا ببرید مهمترین چیز که می تواند به شما کمک کند تقویت عضلات شانه می باشد. شانه ها ایجاد کننده قدرت و استقامت در ضربات مشت هستند اما به نظر من تاثیر این عضلات بر روی استقامت بیشتر است. اکثر مواقعی که بوکسور در هنگام مبارزه دست هایش خسته می شوند و فقط دست را برای دفاع جلوی صورت خود می گیرد و دیگر نمی تواند مشت بزند به دلیل ضعف در عضلات شانه است که با تقویت عضلات شانه میتواند این مشکل را برطرف سازد.


 عضلات بازو (افزایش سرعت)

عضلات بازو را می توان مهمترین عامل برای افزایش سرعت مشت ها دانست.کسانی که ورزشهای مبارزه ای مثل بوکس کار می کنند بر خلاف بدنسازها وزنه های سبک ولی با سرعت میزنند تا با تقویت عضلات بازوی خودشون سرعت ضرباتشون رو به شکل چشمگیری بالا ببرند.


عضلات کوچک (تقویت کردن)

 یکی از قسمت های آسیب پذیر بدن گردن می باشد که اگر آن را تقویت نکنید امکان دارد باعث بوجود آمدن مشکلی جدی برای شما شود. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که هرگز آن را فراموش نکرده و به تقویتش بپردازید. علاوه بر این دیگر عضلات خود را با انجام حرکات کششی گرم کرده و بکشید تا خون به خوبی در آنها جریان پیدا کند و حتی به مقدار کمی تقویت شوند تا علاوه بر اینکه منجر به پیشرفت شما شوند از آسیب دیدن آن قسمت از بدن نیز جلوگیری خواهند کرد.

 

برچسب ها: بدنسازی رزمی بدن سازی رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha