سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه تکنیک های دفاعی را در بوکس ارتقا بخشیم؟

چگونه تکنیک های دفاعی را در بوکس ارتقا بخشیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۸ بازدید کنندگان:۱۰۱۵ نویسنده:سامان موسوی

دفاع، کلیدی برای ماندن در حلقه پیروزی است که اغلب توسط بوکسورهای آماتور نادیده گرفته می شود. دفاع کردن نیازمند داشتن مجموعه ای متفاوت از مهارت های فیزیکی، توانایی پیش بینی و پاسخ به حملات حریف و همچنین یک جنبه روانی بزرگ می باشد. در این مقاله به شما یاد داده می شود که چگونه دفاع خود را در بوکس با انجام چند تمرین ساده بهبود ببخشید.


1- هر جلسه تمرینی خود را با اتخاذ یک موقعیت دفاعی آغاز کنید


•    در یک موقعیت دفاعی، شما باید پاهای خود را به اندازه عرض شانه هایتان باز کنید، دست و پای ضعیف خود را در جلو قرار دهید، آرنج تان را نزدیک قفسه سینه خود نگه دارید و همچنین زاویه چانه با گردن خود را در حالت 90 درجه قرار دهید. این جایگاه خود را حتی در هنگام مشت زدن حفظ کنید تا بدن تان به حفاظت از خود عادت کند.
•    در هنگام مشت زدن و همچنین موقعیت دفاعی حرکت کنید، همچنین آرنج خود را بالا نگه داشته و سر خود را مرتب حرکت دهید. شما باید برای حریف تان تبدیل به یک هدف قابل حرکت شوید و تا اندازه ای مشت هایی که به سمت سر یا قفسه سینه تان زده می شوند را مسدود کنید.


2- تمرین مسدود کردن


•    بلوک ساده شامل بالا بردن دست قوی خود در مقابل صورت به طوری که کف دست رو به جلوباشد و ضربات را با دستکش دریافت کنید. قلاب کردن و زیر مشت زدن را تمرین کرده و بر روی حفظ تعادل خود در موقعیت های دفاعی تمرکز کنید.
•    یک حریف یا مربی داشته باشید که انواع مشت ها را به سمت شما بزند و شما آنها را مسدود کنید. به یاد داشته باشید که حتی زمانی که مشت هم نمی زنید باید دست تان جلو صورت تان باشد.


3- تمرین لغزش


لغزش شامل چرخش بدن و خم شدن کمر برای جلوگیری از برخورد ضربه به سر. موقعیت دست های خود را طوری حفظ کنید که بتوانید یک ضد مشت بزنید.


4- تمرین Bobbing

Bobbingزمانی به کار می رود که مشتی به سمت شما می آید و شما زانوی خود را خم کرده و به سمت دیگر مشت تغییر جهت می دهید. می توانید همزمان با آن یک ضد حمله کرده و در همان موقعیت به حریفتان مشت بزنید. شما باید بتوانید بدون حرکت دادن پای خود Bobbing را انجام دهید.


5- شروع به دفع مشت


•    شما می توانید وقتی که حریفتان به طرف شما مشت پرتاب کرد به مچ دست او ضربه ای به حالت سیلی زده و مشت او را منحرف کنید. شما باید با دست چپ تان به مچ دست راست حریف و دست راست تان به مچ چپ حریف ضربه بزنید. دفع مشت شامل حرکات بسیار کندی می باشد: به سادگی می توانید کمر خود را خم کرده و بدن خود را چند سانت منحرف کنید.
•    ابتدا دفع مشت را بدون دستکش و با سرعت زیاد تمرین کنید سپس به تمرین آن با دستکش بپردازید.


6- سعی کنید حرکات دفاعی شما واقعا کار کنند


با حریف خود نزاع کرده و به جای حمله بر روی دفاع تمرکز کنید. به موقعیت های دفاعی خود توجه کنید و انرژی خود را برای لغزش، bobbing و دفع مشت ذخیره کنید. تلاش کنید که نهایت استفاده را از حرکات دفاعی خود داشته باشید.


7- دفاع خود را در داخل حمله انجام دهید


مشت های خود را برای بعد از حرکات دفاعی آماده کنید; برای مثال، پرتاب قلاب بعد از لغزش یا منحرف شدن خود بعد از bobbing . این کار به ضد دفاع شما کمک می کند که بهترین کارایی را داشته باشد.


8- تمرین با بوکسورهای مختلف


این کار به شما اجازه می دهد که در برابر افرادی با فرم ها و مبارزه های مختلف، فنون دفاعی خود را بیازمایید. شما باید با از طریق تجذیه و تحلیل مشت حریف فورا بتوانید بهترین گذینه دفاعی را برای خود انتخاب کنید.


9- کار بر روی تمرینات دفاعب با خود


این کار شامل حرکات و ضرباتی می باشد که در مقابل کیسه بوکس انجام می دهید. شما می توانید تمام تکنیک های لغزیدن،  bobbing، دفع مشت و غیره را با کیسه بوکس انجام دهید.


نکته


•    تنها یک راه برای بهبود تکنیک های دفاعی وجود دارد و آن مبارزه می باشد. شما نیاز به کسب تجربه در رینگ مسابقات دارید تا مطمئن شوید که چکار می کنید. موقعیت دفاعی خود را حفظ کرده و سعی کنید انقدر تکنیک های دفاعی را انجام دهید که به جزئی از غریزه شما تبدیل شوند.
•    یک راه خوب برای اینکه ببینید که حریفتان حرکت می کند نگاه کردن به استخوان قفسه سینه در زیر چانه و شانه می باشد.
 

برچسب ها: مبارزات بوکس بوکس کیک بوکسینگ
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha