سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه از کیسه بوکس استفاده کنیم؟

چگونه از کیسه بوکس استفاده کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۸ بازدید کنندگان:۳۴۰۹ نویسنده:سامان موسوی

تمرین با کیسه بوکس مزایای زیادی دارد و می تواند برای همه بدن موثر باشد. این کار باعث کاهش استرس و آسیب دیدگی می شود. در صورتیکه می خواهید تمرینات موفقی با کیسه بوکس داشته باشید، بدون آنکه مصدوم شوید پیشنهاد می کنم که نکات زیر را بخوانید.


1- کیسه بوکس خود را از یک جای محکم آویزان کنید

 

از یک قلاب محکم استفاده کنید که به اندازه کافی برای نگه داشتن وزن کیسه قوی باشد. توجه داشته باشید که اگر در زیر زمین یا گاراژ تمرین کنید ممکن است که صدای آن به اتاق های بالا نیز برود.


2- برای محافظت از دست های خود از دستکش استفاده کنید


اگر به صورت مرتب و برنامه ریزی شده با کیسه بوکس تمرین می کنید یک جفت دستکش بوکس با کیفیت با لایه اضافی به منظور کاهش خطر آسیب تهیه کنید.


3- طراحی یک روال تمرینی برای ضربه زدن به کیسه مانند مشت و لگد


این شامل مشت و لگدهای اساسی مطلوب برای تمرین با کیسه بوکس می باشد؛ مانند هدایت کردن، مشت زدن، حملات آرنج و جلو، زانو و لگد دورانی می باشد.


4- همیشه روال تمرینی خود را با تمرینات شنا برای گرم کردن آغاز کنید


زمانیکه قبل از شروع تمرینات بدن خود را گرم کنید خطر آسیب و درد در عضلات را کاهش می دهید. قبل از اینکه به کیسه بوکس مشت بزنید بدن خود را گرم کنید. شما همچنین می توانید از طناب بازی برای گرم کردن خود استفاده کنید.


5- شروع تمرین به آرامی


ابتدا به آرامی شروع به مشت زدن به کیسه بکس کنید و سرعت خود را به مرور افزایش دهید. این کار اجازه خواهد داد که بدن شما خود را با شرایط جدید تطبیق دهد. برنامه تمرینی روزانه خود را طراحی کرده و از آن استفاده کنید. عجله نکنید.


6-  تمرکز بر روی تکنیک به جای سرعت•    شما نیاز دارید که هر ضربه و لگدی که به کیسه بوکس می زنید را به درستی اجرا کنید تا آسیبی نبینید. اگر شما بر روی تکنیک تمرکز کنید، قدرت پشت هر مشت به طور طبیعی و به شیوه ای سازنده تر افزایش خواهد یافت. با نیروی بیش از حد زیاد به کیسه بوکس ضربه نزنید.
•    زمانی که ضربه زدید کیسه بوکس را فشار دهید. شما نیاز دارید که با یک مشت سریع به کیسه بوکس ضربه زده و به آن فشار وارد کنید.
•    از قفل شدن آرنجتان در طول مشت زدن جلوگیری کنید. اطمینان حاصل کنید که در هنگام پرتاب مشت، بازوی شما به صورت کامل گسترش یافته باشد.
•    از ضربه زدن به کیسه با نوک انگشت های خود خودداری کنید.  
•    راه درست لگد زدن به کیسه بوکس را نیز بیاموزید


7- تمرین سرد کردن بدنپس اتمام تمرینات مشت زدن به کیسه بوکس، بدن خود را با انجام تمرینات مربوطه سرد کنید. تمرینات سرد کردن به شما اجازه می دهند که نرخ ضربان قلب بدن شما به حالت طبیعی باز گردد. کم کم سرعت خود را کاهش دهید.


نکته


•    تمرین کردن با کیسه بوکس استرس بدن را افزایش می دهد. برای بهبود این روند، مدت زمانی طول می کشد.
•    به بدن خود در بین تمرینات استراحت دهید. همچنین تمرین با کیسه بوکس را تنها چند بار در هفته انجام دهید.
 

برچسب ها: بوکس کیک بوکسینگ
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha