سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ویدیو: علم پشت ضربات کبد

علم پشت ضربات کبد
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۱۲ بازدید کنندگان:۴۶۳۵ نویسنده:سامان موسوی

 

 

در بین تمام ضرباتی که یک مبارز می تواند در برابر آن مقاومت کند ضربه به کبد یکی از بدترین ضربات به شکم است. یک ضربه محکم به کبد می تواند حتی جان سخت ترین مبارزان را نیز ناتوان سازد. برای مثال Donald “Cowboy” Cerrone . او می تواند در برابر چندین ضربه به سر مقاومت کند اما آستانه تحمل او برای ضربه به کبد بسیار کمتر است.
اشتباه نکنید! ضربه به سر مانند پیاده روی در پارک راحت و دلپذیر نیست! تفاوت بین ضربات سر و ضربات کبدی در این است که مغز ما بلافاصله درد قبلی را پردازش نمی کند، درحالیکه درگیر کبد می شود بلافاصله آن را پردازش می کند.
اما چرا این اتفاق می افتد؟ بیایید با کبد، بزرگترین عضو داخلی بدن مان شروع کنیم. کبد در سمت راست بدن درست زیر دیافراگم قرار دارد. کبد به ما برای تجزیه پروتئین ها، دفع سموم و کمک به هضم غذا کمک می کند.

با وجود اندازه و وزن آن، کبد یک عضو حیاتی است و می تواند کاملا حساس باشد. ضربه مشت با سرعت 5 متر در ثانیه می تواند کبد را پاره کند! اکنون، یک مرد متوسط بالغ می تواند مشت های 6 متر بر ثانیه را دریافت کند درحالیکه بوکسورهای حرفه ای می توانند به سرعت 12 متر در ثانیه و حتی بالاتر برسند. بنابراین می بینید که چرا ضربه محکم به کبد می تواند باعث آسیب شود. ضربه مشتی که باس روتن به کبد جیسون دلوکیا زد را یادتان است؟ جیسون پس از دریافت آن ضربه نتوانست همانند قبل مسابقه را ادامه دهد و درنهایت منجر به شکست او شد.

ضربه به کبد حتی اگر منجر به جراحات نشود باعث خم شدن زانوها شده و قوای شما را تحلیل می دهد. جدا از درد زیاد، شما باید علائم ناشی از عصب مانند کاهش ضربات قلب و فشار خون مقابله کنید.
گرچه سایر ارگان های داخلی نیز از همین حساسیت برخوردار هستند اما کبد در مقابل ضربات جسمی آسیب پذیر است، بخصوص که بزرگترین عضو داخل شکم بوده و برآمدگی های آن تا کمی پایین تر از قفسه سینه ادامه دارد.  با گذشت سال ها، بدن انسان هنوز آنگونه که باید تکامل نیافته تا از کبد بهتر محافظت کند. بدن انسان ناقص است، و هیچ دلیلی که چرا چنین ارگاریسم حیاتی به این روش مستعد باقی می ماند وجود ندارد.

آیا تاکنون ضربه ای به کبد شما برخورد کرده است؟ چه احساسی داشتید؟
 

برچسب ها: بوکس ضربات دست کیک بوکسینگ ضربات
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha