سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

8 دلیل که چرا باید ورزش کنیم؟

8 دلیل که چرا باید ورزش کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۰/۲۰ بازدید کنندگان:۱۳۷۰۷ نویسنده:سامان موسوی

تاکنون شاید دهها بار از رسانه ها، مجلات و دیگران در مورد مزایای ورزش کردن شنیده باشید. مثلا اینکه با ورزش کردن می توانید تناسب اندام را بدست اورده و وزن خود را کاهش دهید. در ادامه این مقاله از سایت ژیارآنلاین به برسی 8 دلیل که چرا باید ورزش کردن را ادامه دهیم می پردازیم.


ورزش باعث بهبود حافظه می شود

بر اساس تحقیقات انجام شده، ثابت شده است که انجام ورزش به صورت منظم باعث افزایش میزان اکسیژن دریافتی به مغز شده که این امر به نوبه خود باعث بهبود وضعیت حافظه و همچنین بهبود وضعیت یادگیری می شود. البته به یاد داشته باشید که انجام دادن ورزش سنگین  درست پیش از یک فعالیت شدید مغزی مثل امتحان می تواند منجر به خستگی فیزیکی شده و در نهایت کاهش میزان راندمان شما خواهد شد.


ورزش وضعیت فیزیولوژی بدن را بهبود می دهد

کارهای روزانه مخصوصا کارهایی که منجر به این می شوند که سیستم استخوان بندی بدنتان از حالت نرمال خارج شود موجب آسیب دیدن بدن خواهد شد. به همین منظور تحقیقاتی که اخیرا انجام شد نشان می دهد که با انجام ورزش به صورت منظم می توان وضعیت بدن و همچنین سیستم استخوان بندی را به حالت طبیعی برگردانده و با تقویت عضلاتی که این وظیفه را به عهده دارند روند انجام این کار را تسریع کرد.


ورزش کردن موجب افزایش اعتماد به نفس می شود

با ورزش کردن بدن به شکلی مناسب و خوش فرم در خواهد آمد که این امر موجب ایجاد رضایت درونی و به دنبال آن افزایش اعتماد به نفس خواهد شد. از سوی دیگر، ورزش کردن بخصوص در باشگاه ها و کلاس های آموزشی منجر به ایجاد رابطه اجتماعی بین افراد می شود و این امر حس اعتماد به نفس بیشتری به انسان خواهد داد.


ورزش منجر به کاهش استرس می شود

اکثر ما در در زندگی روزمره خود در حال رویارویی با مشکلات متعددی می باشیم. از این جهت دچار استرس درونی می شویم که یکی از راه های کم کردن آن انحراف ذهنی خود به مسائلی دیگر مانند ورزش کردن می باشد که می تواند این نقش را برای ما ایفا کند و به کمک ورزش بتوانیم استرس خود را کنترل کنیم.


ورزش منجر به افزایش انرژی و استقامت می شود

برخلاف باوری که بیشتر افراد تصور می کنند که با ورزش کردن انرژی تان کاهش می یابد تحقیقات انجام شده چیز دیگری را نشان می دهند. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی مشخص شد که ورزش به صورت منظم منجر به افزایش استقامت و در نتیجه افزایش انرژی دریافتی و مصرفی بدن می شود که تمام این کارها به تولید اسید لاکتیک در بدن باز می گردد.


ورزش کردن ایمنی بدن را بالا می برد

بر اساس تحقیقاتی که اخیرا انجام شده ثابت شد افرادی که به صورت منظم ورزش می کنند نصف کسانی که اصلا ورزش نمی کنند دچار سرماخوردگی می شوند که البته این نسبت برای دیگر بیماری ها متفاوت است ولی در کل ثابت شده است که ورزش کردن یکی از بهترین راهها برای پیشگیری از بیماری ها می باشد.


ورزش طول عمر را بالا می برد

بر اساس تحقیقات و برسی های انجام شده مشخص شده است که افرادی که به صورت منظم مشغول به ورزش کردن هستند به صورت میانگین از طول عمر و همچنین زندگی با کیفیت تری نسبت به کسانی که ورزش نمی کنند دارند. به همین جهت اگر می خواهید طول عمری زیاد و همراه با کیفیت داشته باشید از همین امروز شروع به ورزش کردن کنید.

 

برچسپ ها :
آمادگی جسمانی تناسب اندام ورزش ورزشکاران
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha