سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه می توانم با 15 دقیقه در روز به تناسب اندام برسم؟

چگونه می توانم با 15 دقیقه در روز به تناسب اندام برسم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۶/۳۱ بازدید کنندگان:۱۷۵۱ نویسنده:سامان موسوی

 

 

بسیاری از افراد می خواهند به تناسب اندام برسند اما وقت آن را ندارند که ساعت ها در باشگاه به تمرین بپردازند. چیزی که بسیاری از آنها نمی فهمند این است که می توانند با 15 دقیقه تمرین کامل در روز و بدون نیاز به تجهیزات گرانقیمت به این آرزوی خود برسند. گرچه بهتر است بیشتر تمرین کنید اما با 15 دقیقه تمرین در روز هم می توانید به تناسب اندام رسیده و عضلات خود را تقویت کنید.


درک نحوه کار 15 دقیقه ای

 

تناسب اندام


قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که این سبک ورزش کردن ایده آل نیست، اما از ورزش نکردن بهتر است. اگر واقعا 15 دقیقه فرصت دارید پس بهتر است کاری کنید که تمرینتان کارآمد باشد.
•    درحالیکه تمرینات هوازی برای سلامتی قلب مهم هستند اما برای سوزاندن کالری کمتر از تمرینات قدرتی کالری می سوزانند.
•    درنظر داشته باشید که برای کاهش وزن باید بیشتر ورزش کنید. مقدار توصیه شده برای سلامتی قلب و عروق 30 دقیقه در روز و 5 روز در هفته می باشد.


حداکثر تعداد ماهیچه ها را در یک زمان ورزش دهید

 

آمادگی جسمانی


انجام تمریناتی را که حداقل بر روی یک یا دو گروه از عضلات تاثیر می گذارند کاهش دهید. برای داشتن حداکثر کارای، بر روی تکنیک هایی تمرکز کنید که تا حد امکان از بدن تان کار می کشند.
•    همچنین شما می توانید دو تمرین ساده را که برای یک هدف انجام می شوند با هم ترکیب کرده و انجام دهید.


برای تمرینات شدید تلاش کنید

 

تمرینات ورزشی


شما باید سعی کنید تمرینات طولانی مدت را در زمان کمتر اما با شدت بیشتر انجام دهید. موثرترین راه برای انجام این کار، انجام تمرینات شدید با شدت بالا است که تمرینات در کوتاه مدت اما به صورت شدید و انفجاری انجام می شوند.
•    تمرینات شدید علاوه براینکه باعث سوزاندن چربی اضافه می شوند بلکه به سلامتی قلب و عروق نیز کمک می کنند.
•    تحقیقات نشان داده که انجام تمرینات شدید برای کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مفید می باشد.


هر وسیله قابل حملی را با خود ببرید

 

کاهش وزن


اگر شما وقت ندارید که به باشگاه بروید می توانید هر جایی را تبدیل به باشگاه کنید. آمادگی این را داشته باشید که این 15 دقیقه تمرین را در هر جایی که بخواهید انجام دهید.
•    برای مثال می تواند تشک یوگا را که وزن کمی دارد همیشه در جعبه عقب ماشین تان داشته باشید.
•    مجموعه ای از وزنه ها را هم در محل کار و هم در خانه تان داشته باشید. اگر آنها را ندارید می توانید از هر جسم سنگینی که دسته داشته باشند استفاده کنید.


از پله ها استفاده کنید

تمرینات هوازی

 

از ساختمانی که در آن کار می کنید آسانسور یا پله برقی دارند از هیچکدام از آنها استفاده نکرده و از پله های ثابت برای بالا رفتن استفاده کنید.
•    سعی کنید به خود عادت دهید تا برای بالا و پایین رفتن از ساختمان ها از پله استفاده کنید.


سبک زندگی تان را تغییر دهید

 

رژیم غذایی


اگر می خواهید به تناسب اندام کامل برسید تنها 15 دقیقه ورزش در روز برای اینکار به درد نمی خورد. بلکه باید سعی کنید چیزهایی دیگری که بر روی آن اثرگذار هستند را نیز تغییر دهید.
•    یک رژیم سالم و متعادل غذایی داشته باشید. اگر می خواهید وزن تان را کم کنید دقت کنید که میزان کالری دریافتی تان بیشتر از کالری مصرفی تان نباشد. سعی کنید به خوردن انواع مختلف سبزیجات بخصوص سبزیجات برگدار عادت کنید. اگر می خواهید آبمیوه بخورید به جای تهیه آن از فروشگاه که دارای شکر فراوانی است خودتان آن را با میوه های تازه در منزل تان درست کنید.
•    سیگار کشیدن و خوردن مشروبات الکلی را قطع کنید. اینها برای سلامتی تان بسیار مضر هستند.


اجازه ندهید که سفر برنامه شما را تغییر دهد

 

تناسب اندام


اگر می خواهید به نتیجه مطلوب برسید باید تمرینات سریع را به صورت روزانه انجام دهید. اما اگر به خاطر مسائل کاری مجبور هستید مدام در سفر باشید سعی کنید روالی را تنظیم کنید که بتوانید در حین سفر هم این تمرینات را ادامه دهید.
•    می توانید از باند های کشی استفاده کرده و آنها را در چمدان خود بگذارید تا در هتل هایی که دارای سالن ورزشی نیستند هم بتوانید به تمرینات خود بپردازید.


 

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha