سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه مبارزه ای زیبا داشته و برنده شویم؟

چگونه مبارزه ای زیبا داشته و برنده شویم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱۱/۲۵ بازدید کنندگان:۲۷۸۵ نویسنده:سامان موسوی

 

کسی در مبارزه برنده می شود که در زمان مناسب از تکنیک مناسب استفاده کند. این تکنیک می تواند چیزی در اندازه پایین ترین نقطه بدن حریف باشد.
حدود 90 درصد مبارزان کیوکوشین ضرباتی که در مبارزات می زنند فی البداهه است که باعث کسب امتیاز خواهد شد. ولی مبارزه ای زیبا و دیدنی است که فایتر با دانش کامل و مطمئن مبارزه کند و ضرباتی که می زند از روی عادت نباشد بلکه باید به گونه ای انتخاب شود که تصمیم گیری در آن به صورتی آنی و متناسب با شرایط انجام شود. مانند "لیچی قربانف" که در همه مبارزاتش کنترل حریفش را در دست می گیرد.
یکی از اصول مهم برای داشتن مبارزه ای قشنگ این است که رزمی کار دارای اعتماد به نفس بالایی باشد. اکنون به نظر شما این اعتماد به نفس زیاد چگونه به وجود خواهد آمد؟

 

مبارزه کاراته


رزمی کار هنگامی اعتماد به نفسش بالا می رود که دارای قدرت بدنی بالایی بوده، از نظر فیزیکی قوی باشد و همچنین از نظر تکنیک هم چیزی برای گفتن داشته باشد. مبارز نباید از ضربه خوردن بترسد بلکه باید تمرکزش را بر روی حریف و ضرباتی که می زند متمرکز کند.
بیشتر رزمی کاران در کیوکوشین از برخورد در مبارزه ترس داشته و در نتیجه بر روی مبارزه و ضرباتی که می زنند چندان تمرکز نخواهند داشت. یکی از دلایلی که اکنون مبارزات زیبایی در کیوکوشین نمی بینیم می تواند همین نکته باشد و راه حل آن هم داشتن قدرت بدنی و استقامت می باشد که رزمی کار از بدن خود یعنی زیر ناحیه جودان و از ناحیه گدان و چودان اطمینان دارد. ولی تنها این راه حل وجود ندارد،  هر فایتری تکنیکی که دارد را باید چندین بار تمرین کند تا به تواند به صورت دقیق آن را انجام داده و به صورت ناخودآگاه در شرایط  دفاعی یا تهاجمی مورد استفاده قرار دهد همانگونه که انگار در غریزه او نهفته است.


در کل می توان گفت که برای داشتن مبارزه ای خوب باید شرایط زیر را داشته باشید:


•    داشتن استقامت بالا


•    داشتن سرعت در زدن ضربات


•    انعطاف پذیری بالا


•    بالا بردن قدرت روحی


•    داشتن اعتماد به نفس


•    مخفی کردن دفاع، ضربه و ضد حمله در غریزه خود با انجام تمرینات بسیار زیاد هر کدام از تکنیک ها
 

برچسب ها: مبارزه مبارزات کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha