سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی مهم درباره مبارزه

نکاتی مهم درباره مبارزه
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۱۰ بازدید کنندگان:۱۰۲۲ نویسنده:سامان موسوی

تکنیک حریف خود را مورد ارزیابی قرار دهید

باید فورا اقدام به بررسی و ارزیابی حریف خود کنید، اگر قبلا این کار را انجام داده اید استراتژی های مناسب حمله را انجام دهید. برای ارزیابی حریف خود باید نوع گارد چپ یا راست پا را در حمله و ضد حمله درنظر داشته باشیم. شناسایی نقاط ضعف و قوت حریف خود بسیار مهم است.

 

انرژی و نفس خود را برای کل مسابقع تقسیم کنید

خیلی پیش آمده است که رزمی کارانی در ابتدای مسابقه بسیار خوب ظاهر می شوند اما در ادامه مسابقه کم می آورند و مبارزه برده را می بازند. چنین وضعیتی برای ورزشکار می تواند بسیار خطرناک باشد، چون وقتی که خسته می شود و نفس کم می آورد دیگر توان دفاع صحیح از خود را نداشته و حرکت و جابجایی های وی به حداقل رسیده و هدف خوبی برای زدن انواع ضربات خواهد شد. مهم این است که شما بتوانید تا اتمام مسابقه کار کنید نه اینکه در بین آن کم بیاورید. به همین دلیل با شناخت محدودیت های خود سعی کنید که انرژی و تنفس خود را برای کل مسابقه تنظیم کنید.

 

برای کسب امتیاز موقعیت سنجی کنید

چون ضربات به سرعت زده می شوند به همین دلیل فرصت و موقعیت های کسب امتیاز بسیار کوتاه است. اگر به سرعت از موقعیت های ایجاد شده استفاده نکنید به احتمال زیاد از کسب امتیاز محروم می شوید. یک مبارز خوب با داشتن استراتژی های خوب، موقعیت های کسب امتیاز را برای خود فراهم می کند.

 

در شرایط بحرانی روند مسابقه را تغییر دهید

چنانچه روند مسابقه به نفع تان نیست فورا نحوه مبارزه خود را تغییر دهید. مثلا اگر استراتژی ضد حمله به نفع شما نیست سعی کنید از آن به بعد حمله کنید یا اگر مبارزه در حالت سکون برایتان نفعی ندارد با رقص پا خود را جابجا کرده و تحرک بیشتری داشته باشید تا تمرکز حریف خود را به هم بریزید. شاید در مسابقات دیده باشید که وقتی ورزشکار در گرفتن امتیاز از حریف خود عقب است، با استراتژی خود روند مسابقه را عوض کرده و چندین امتیاز پشت سر هم می گیرد. به این کار تغییر روند مسابقه در شرایط بحرانی می گویند.

 

به هیچ وجه تسلیم نشوید

یک مبارزه خوب به هیچ وجه تسلیم نمی شود و حداکثر تلاش خود برای موفق شدن در مبارزه را انجام می دهد. چنانچه امتیاز جلویی داشته باشد سعی می کند این اختلاف امتیازی که به نفع او است را حفظ کند. هیچ وقت فکر نکنید که دیگر کاری از دست تان بر نمی آید، مسابقات زیادی بوده اند که با وجود اختلاف زیاد امتیاز، در لحظات آخر روند بازی کلا تغییر کرده است.

 

حرکات فریبنده انجام دهید

انجام حرکات فریبنده نقش بسزایی در اداره مسابقه دارند. اصولا هدف از انجام حرکات فریبنده آن است که تمرکز حریف تان را برهم زده و حمله او را خنثی کنید. همچنین این کار باعث می شود که در گارد حریف خود رخنه ایجاد کرده و موقعیت هایی برای حمله طراحی کنید. این کار باعث برهم زدن تعادل حریف و در یک کلام به اشتباه انداختن او می شود.

 

دستورات و راهنمایی های مربی خود را بکار ببندید

ورزشکار هر چقدر که حرفه ای و کارآزموده باشد باز هم باید از نظرات سازنده مربی خود برای حمله و ضد حمله در مواقع بحرانی استفاده کند. زیرا مربی مبارزه هر دو رزمی کار را بدون فشار تکنیکی و روانی که شما دارید مشاهده می کند نقاط ضعف و قوت هر دو شما را تشخیص می دهد. مربی با تکیه بر تجربه خود می تواند نکات کلیدی و با ارزشی را در اختیار شما قرار بدهد.

 

جلوگیری کردن از آسیب دیدگی

تا جایی که می توانید از درگیری های بی مورد و بی نتیجه و انجام تکنیک ها بدون داشتن دقت کافی خودداری کنید. مواظب حریفی که از شما از نظر تکنیکی و فنی پایین تر است باشید زیرا ممکن است که آنها بیش از حد هیجان زده شده باعث صدمه زدن و آسیب دیدگی شما شوند.

 

عدم اطلاع حریف از استراتژی شما

باید در طول مبارزه طوری عمل کنید که حریف تان از شیوه مبارزه و استراتژی تان باخبر نشود. به هر اندازه که حریف تان از زمان و نوع حمله بی خبر باشد امکان بیشتری وجود دارد که بتوانید از او امتیاز بگیرید.

برچسب ها: آموزش مبارزه مبارزه مبارزات کیوکوشین مبارزات خیابانی مبارزات بوکس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha