سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در کاراته ماهر شویم

چگونه در کاراته ماهر شویم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۱۵ بازدید کنندگان:۱۳۴۷ نویسنده:سامان موسوی

برای یاد گرفتن کاراته فقط کافی نیست که تمرینات آن را انجام دهید بلکه باید مفهوم هر یک از تمرینات را به خوبی درک کنید. استاد فوناکوشی می گوید که 6 اصل اساسی در یادگیری کاراته وجود دارد و هر کسی این اصول را انجام دهد می تواند به پیشرفت سریع و خوبی در کاراته دست پیدا کند. در ادامه این مقاله به برسی هر یک از این اصول می پردازیم:

 

1- در تمرینات جدی باشید

اگر می خواهید که در تمرینات خود جدی شوید تصور کنید که دارید با حریف خود مبارزه می کنید. باید به حدی در تمرینات خود جدی باشید که فکر کنید اگر حرکتی را اشتباه انجام دهید در مقابل حریف خیالی خود بازنده خواهید شد. اگر فقط به تمرین کردن بپردازید نمی توانید به آنچه که روح کاراته است دست پیدا کنید. اویاما در مورد تمرینات کاراته می گوید که پس از هزار روز تمرین می توانید وارد راه کاراته شوید و پس از ده هزار روز تمرین می توانید به اوج برسید.

 

2- جسم و روح خود را در تمرینات هماهنگ کنید

این اصل در راه رسیدن به حرفه ای شدن در کاراته بسیار مهم می باشد. صرف انجام تمرینات کافی نمی باشد. شما باید جسم و روح خود را با هم هماهنگ کنید. انجام این کار به شما کمک می کند که با انجام کارهای بی خود انرژی و وقت خود را هدر ندهید. یکی دیگر از مزایای هماهنگ کردن روح و جسم این می باشد که وقتی که در انجام تکنیک ها مهارت پیدا کردید تا آخر عمر آن ها را فراموش نخواهید کرد.

 

3- مهارت ها را درک کنید

هنر رزمی کاراته تکنیک های زیادی دارد. همانطور که در گذینه قبل اشاره کردیم درک مهارت ها به شما کمک می کند که آن ها را از یاد نبرید. در صورتی که مهارتی که انجام می دهید را به خوبی درک نکنید پس از مدتی آن را فراموش خواهید کرد. درک تکنیک ها و مهارت ها باعث می شود که بتوانید جسم و روح خود را با هم هماهنگ کنید. رسیدن به این نقطه مستلزم انجام دادن تمرینات زیادی می باشد.

 

4- تعصب نداشته باشید

کاراته کار باید از هرگونه تعصب دوری کند. کسی که در محل تمرین یا بیرون از آن تعصب کور کورانه داشته باشد مطمئنا از احترام خوبی برخوردار نخواهد بود. سعی کنید که تعصب کور کورانه خود را کنار بگزارید و فروتن باشید. زیرا تعصب و فروتنی با هم متضاد هستند.

 

5- سعی کنید واقع بین باشید

واقع بودن در هر چیزی مهم است. شما باید مهارت های خود را در نظر داشته باشید و و انتظار نداشته باشید که یک شبه راه صد ساله برید. ابتدا سعی کنید که نقاط ضعف خود شناخته و جهت رفع آنها تلاش کنید. همچنین نقاط مثبت خود را نیز پیدا کرده  و برای ارتقا آنها تلاش کنید.

 

6- به اصول اخلاقی را در زندگی خود احترام بگذارید

کاراته با فروتنی و ادب شروع شده و با همان تمام می شود. سعی کنید در زندگی روزمره خود نیز اصول اخلاقی را به خوبی رعایت کنید. این کار باعث می شود دیگران که شما را به عنوان یک رزمی کار کاراته می بینند دید خوبی نسبت به شما و رشته تان داشته باشند.

 

برچسب ها: کاراته کیوکوشین
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha