سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

فعالیت هایی برای داشتن شکم صاف

فعالیت هایی برای داشتن شکم صاف
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۱۳ بازدید کنندگان:۶۹۲ نویسنده:سامان موسوی

همانطور که می دانید روش های متفاوتی وجود دارد که بدون رفتن به باشگاه و صرف وقت و هزینه زیاد ماهیچه ها و اندام خود را تقویت کنید. با استفاده از این نکات می توانید حین رفتن به سر کار، در محل کار و وقتی در خانه استراحت می کنید، شکم خود را صاف تر کنید. این تمرینات آنقدر ساده اند که برای شروع ورزش زیبایی اندام نیز کاملاً مناسب اند:

1- اگر می خواهید خوش اندام شوید صبح ها 5 دقیقه وقت صرف کنید:

افرادی که باله انجام می دهند به داشتن شکمی صاف مشهور هستند. شما هم روزانه 5 دقیقه از وقت خود را صرف انجام تمرینات باله کنید. برای انجام این کار سمت چپ یک صندلی بایستید و دست چپ تان را برروی پشتی صندلی قرار دهید، پاها را در کنار هم نگه دارید، پاشنه های پاهایتان را به هم چسبانده و انگشتان پاها را به سمت بیرون طوری قرار دهید که فرم یک مثلث را ایجاد کنند. دست راست خود را مستقیم به سمت بالا و سقف بکشید. حالا از کمر به سمت جلو و زمین خم شوید و دست راست خود را به سمت کف بیاورید و اگر می توانید زمین را لمس کنید. در همین حالت مانده، شکم خود را به داخل جمع کنید تا ناف به ستون فقرات نزدیک شود. هوا را به بیرون دمیده، آرام راست شوید. تکرار کامل این حرکت تنها 20 ثانیه زمان می برد. 5 بار حرکت کامل را تکرار نمایید و وقتی که احساس کردید که قوی تر شده اید آن را افزایش دهید.

 

2- کار کشیدن از ماهیچه ها در حین حرکت:

 بیشتر وقت تان را صرف رانندگی می کنید یا برای رسیدن به محل کارتان از وسابل نقله عمومی استفاده می کنید؟  فرقی نمی کند کدام  یک را انجام می دهید، در مسیر چند انقباض فضایی انجام دهید. شکمتان را به داخل کشیده و بدون نگه داشتن نفس تان، شکم را جمع کنید. چند ثانیه شکم را نگه داشته و سپس رها کنید. برای اطمینان از انجام این حرکات در دفعات لازم، تا اتمام دو آهنگ کامل که از رادیو پخش می شود، سعی کنید این حرکات را تکرار کنید.

 

3- کشیدن خود در پشت میز:

 هنگامی که وارد محیط کارتان شدید و پشت میز کارتان نشستید این حرکات نشسته را امتحان نمایید. یک بطری پر از آب، نگهدارنده کاغذ یا یک وزنه کوچک را بین دو دست نگه دارید. صاف نشسته و ران ها و زانوها را مستقیم به سمت جلو قرار دهید. آهسته بطری را از یک سمت بدن به سمت دیگر حرکت داده، سعی کنید که بر روی انقباض ماهیچه های خود تمرکز کنید.

 

4- قبل از آنکه نهار بخورید خود را به اطراف خم کنید:

انجام این تمرین برای کشیدگی ماهیچه ها بسیار مهم است. بر روی پاهای خود ایستاده و بازوها را به بالای سر خود ببرید، کف دست ها را به هم فشار داده و بازوها را مستقیم نگه دارید، خود را به سمت بالا کشیده و تا آنجا که می توانید به سمت راست خم شده و بروی انقباض سمت چپ بدنتان تمرکز نمایید. به مرکز برگشته، به سمت چپ خم شده و سمت راست کمرتان را منقبض کنید. این حرکت را 30 تا 60 ثانیه تکرار نمایید. نگران نگاه همکارانتان که بطور عجیبی به شما نگاه می کنند نباشید، اگر آنها هم بدانند این کارها چه فوایدی دارند به شما ملحق خواهند شد.

 

5- تمرین بلند کردن پاها را زمانیکه در صف ایستاده اید انجام دهید

هنگامی که در صف ایستاده اید این تمرین را انجام دهید. برای انجام این تمرین سعی کنید که پاها را 5 تا 7 سانت از هم باز کنید. ماهیچه های شکمی را به نحوی درگیر نمایید که ستون مهره شما صاف و ثابت باشد. آرام پای چپ خود را 7 تا 15 سانتی متر از زمین بلند نمایید و تعادل خود را بر روی پای راست حفظ کنید. سعی کنید به این طرف و آن طرف خم نشوید و 10 تا 15 ثانیه در همین وضعیت باقی بمانید. پای خود را روی زمین قرار داده و حرکت را با پای راست تکرار نمایید. سعی کنید این کارها را بر روی هر دو پای خود انجام دهید. با انجام این تمرین بدون آنکه متوجه شوید وقت تان گذشته و نوبت تان می شود.

 

سعی کنید که این تمرین ها را به روال روزانه خود اضافه کنید. اگر این تمرینات را هر روز و به طور منظم انجام دهید بعد از مدتی تاثیر آنها را خواهید دید. اما به خاطر داشته باشید که شکم کاملاً صاف فقط نتیجه تمرین نیست. بلکه می بایست به طور مرتب تمرین کرده و غذاهای سالمی بخورید، رژیم غذایی متعادلی داشته باشید و بیشتر از آنچه کالری مصرف می کنید، کالری بسوزانید.

 

برچسب ها: تمرینات شکم تناسب اندام چربی سوزی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha