سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

6 راه برای جلوگیری از آسیب دیدن در یوگا

6 راه برای جلوگیری از آسیب دیدن در یوگا
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۰/۲۷ بازدید کنندگان:۶۰۸ نویسنده:سامان موسوی

 

سال گذشته ویلیام برود، خبرنگار نیویورک تایمز شروع به نوشتن مقالاتی در مورد استفاده از یوگا به عنوان یک مد زودگذر تناسب اندام مخرب کرد. جامعه یوگا از این مقاله استقبال کرد. با این حال، باز هم شاهد آسیب دیدگی در حین  تمرین یوگا آن هم به عنوان ورزشی که در درجه اول برای تناسب اندام مورد استفاده قرار می دادیم نه به عنوان یک سیستم تحول شخصی. برای محافظت از خود از آسیب دیدگی، به تاریخچه یوگا به عنوان CISE درونی مراجعه کنید. در این مقاله قصد داریم به ذکر مواردی بپردازیم که رعایت آن ها باعث جلوگیری از آسیب دیدگی شما در یوگا می شود.

1- گرم کردن

سعی کنید قبل از شروع کلاس زمانی را به گرم کردن خود اختصاص دهید. تنفس خود را کنترل کرده و ریتم آن را بیابید تا بتوانید بین تنفس و انجام حرکات، ارتباط برقرار کنید. گرم کردن خود را با انجام حرکات کششی ملایم شروع کنید تا عضلات شما آماده انجام حرکات دیگر شوند.

 

2- یادگیری اصول یوگا

بسیاری از سبک های یوگا مانند "یوگا آینگار"، بر تنظیم عضلات و اسکلت بدن تاکید می کنند. یاد بگیرید که چگونه پایه خود را قوی و مستحکم کنید. اگر اصول یوگا را ندانید و هم ترازی شما در حالت ایده آل نباشد خطر آسیب دیدگی شما افزایش پیدا می کند.

 

3- بازگشت به تنفس

تنفس شما در طول کلاس، حالات ذهنی و فیزیکی شما را نشان می دهد. تنفس شما طولانی و دارای ریتم است یا کم عمق و نا منظم است؟ تنفس یکی از اصول کلیدی در هر ورزشی بخصوص ورزش یوگا می باشد.

 

4- اصلاح کردن

اگر عضلات پشت ران شما مانند یک دیلم هستند و یا اینکه ماه گذشته بر روی زانوی تان عمل جراحی انجام داده اید، جای هیچ خجالتی نیست، با توجه به توانایی های خود در کار با ابزار و تمرین ها تغییرات مناسب را انجام دهید. هنگامی که احساس کردید چیزی اشتباه است ( انجام آن حرکت به شما لطمه می زند یا اگر نفس شما نا منظم می شود) انجام آن را متوقف کرده، درخواست کمک کنید و یا اینکه بعد از کلاس به دنبال توصیه های استاد خود بروید.

 

5- انجام تمرینات در خانه

زمان کلاس به سرعت تمام می شود و نمی توانید به اندازه کافی حرکاتی که یاد گرفته اید را انجام دهید. به همین دلیل بهتر است که در خانه خود بر روی کاوش و پالایش خودتان تمرکز کنید. انجام پیوسته تمرینات به شما کمک می کند که در آنها ماهر شده و خطر آسیب دیدگی شما کاهش یاید.

 

6- قدم به عقب به معنای واقعی کلمه

برای سال های زیادی به عنوان یک هنرآموز یوگا در ردیف جلو قرار می گرفتم تا زمانیکه متوجه شدم که دیدن حرکات از دور، انجام آن را ساده تر کرده و باعث افزایش تمرکز درونی من می شود. پس سعی کنید یک قدم به عقب برگردید تا بهتر متوجه تمرینات شوید.

 

بزرگترین مانع ما در یوگا، نفس و غرور خودمان است. سعی کنید افکار و جنبه های منفیشخصیت خود را شناخته و برای اصلاح آنها تلاش کنید. هر کس خودش مسئول حفاظت از خود در برابر صدمات خود می باشد. شما می توانید با استفاده از مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم احتمال اینکه در حین انجام یوگا صدمه ببینید را به شدت کاهش دهید. همچنین سعی کنید از راهنمایی های استاد خود و یا افراد با تجربه بهره ببرید.

 

برچسب ها: آموزش یوگا یوگای صورت یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha