سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مدیتیشن برای مبتدیان

مدیتیشن برای مبتدیان
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۵/۸ بازدید کنندگان:۱۷۷۹ نویسنده:اشکان حسین پور

آیا می خواهید مدیتیشن را شروع کنید اما نمی دانید از کجا ؟ اجازه دهید که این مقاله ی جامع شما را راهنمایی کند.
مدیتیشن یک راه ساده اما شگفت انگیز برای دستیابی به آرامش است. مدیتیشن یعنی درک بیشتر خود و شکوفا کردن استعداد ها ذاتی که در وجودتان است.
اگر اطلاعات کمی در مورد مدیتیشن دارید اکنون وقت آن است که بدون آموزش قبلی دست به کار شوید.


1-    محیطی مساعد انتخاب کنید : محیطی آرام و راحت که بتواند برای 5 دقیقه یا بیشتر مزاحم شما نشود انتخاب کنید . بشینید، راحت باشید و دستهای خود را روی ران هایتان شل کنید. شما هم می توانید چهار زانو بشینید و هم روی صندلی خود را شل کنید تا پاهایتان هم به طرف پایین شل باشد. هر طور که می نشینید باید توجه داشته باشید که خود را مچاله نکنید ، یعنی خم پشت شما باید طبیعی باشد. افرادی که مشکلات ستون فقرات دارند و نمی توانند مدت زیادی با این طرز نشستن راحت باشند باید به دنبال دیگر روش های مدیتیشن باشند.


2-    آرام و عمیق نفس بکشید : به آرامی چشمانتان را ببندید، نفس کشیدن را با چند نفس کوچک شروع کنید ، با بینی دم کنید و با دهان بازدم . به تنفس خود فشار نیاورید و اجازه دهید که طبیعی باشد. به هر اندازه که می خواهید نفس خود را طول دهید اما آرام و عمیق.


3-    آگاه باشید : هنگامی که شما عمیق نفس می کشید باید به خودتان احساس به آرامش را تلقین کنید. حال توجه خود را روی نفس کشیدنتان متمرکز کنید و از هر نفسی که وارد بینی می شود آگاه باشید. اگر در طول کار چند دفعه حواستان پرت شد ناراحت نباشید و به آرامی توجه خود را دوباره متمرکز کنید و از کار خود دلسرد نشوید.


4-    به جلسه خاتمه دهید : هر گاه احساس کردید که واقعا تا حدودی به آن چیزی که می خواهید رسیده اید چشمانتان را به آرامی باز کنید و سعی کنید دوباره هوشیاری خود را از محیط به دست آورید . بله شما موفق شدید که برای یک بار هم که شده یک مدیتیشن را تجربه کنید.


نکات دیگر :


•    از آهنگ های آرامش دهنده یا راهنمای مدیتیشن کمک بگیرید.
•    اگر هوا سرد است حتما محیط را گرم نگه دارید.
•    مدیتیشن با شکم خالی یا پر ممکن است موفق نباشد ، سعی کنید وضعیت راحتی داشته باشید تا حواستان پرت نشود.
•    اگر شما بر این نوع مدیتیشن که روی تنفس متمرکز است تسلط یافتید می توانید متد های دیگر را هم دنبال کنید.
 

برچسب ها: مدیتیشن یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha