سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا باید ورزش پیلاتس را انجام دهیم؟

چرا باید ورزش پیلاتس را انجام دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۵/۲۴ بازدید کنندگان:۱۵۳۳ نویسنده:سامان موسوی

 

 

پیلاتس یکی از سیستم های آمادگی جسمی می باشد که بوسیله فردی به نام "یوزف پیلاتس" ابداع شده است. پیلاتس یکی از ورزش های مفید برای سلامتی بوده و با انجام دادن آن می توانید سلامت جسمانی خود را تضمین کنید. ممکن است که این سوال برایتات پیش بیاید که چرا باید پیلاتس را انجام دهید؟ در این بحث جواب سوال تان را خواهیم داد.


با کمک پیلاتس بدن تان ظاهری متناسب پیدا خواهد کرد، اما چیزهایی که به کمک تمرین پیلاتس بدست می آورید خیلی بیشتر از این ها است:


با کمک پیلاتس بدن تان بهتر خواهد چرخید

 با تمرین پیلاتس بدن تان در همه جهات خواهد چرخید. کمرتان پس از یک روز کامل نشستن پشت کامپیوتر نیازمند کمی چرخش است. انجام چرخش خوب نیز مستلزم داشتن کمری انعطاف پذیر می باشد.
همین کار را نیز می توان بر روی شانه ها انجام داد. بطور معمول ورزش های باشگاهی باعث قوی تر شدن عضلات اطراف شانه خواهند شد. همچنین انجام تمرین پیلاتس منجر به قوی تر شدن عضلات شانه که مفاصل را احاطه کرده می شود و انعطاف پذیری مفصل شانه را نیز بهبود می دهد.
 


ساخت استخوان های بهتر

 شاگردانم از آن بخش از کلاس که مشغول پریدن هستیم خوششان می آید. پریدن زمانی انجام می شود که به پشت دراز کشیده باشید. به ماشین اصلاح حرکت پیلاتس یک صفحه پرش متصل است و همانگونه که بر روی ترامپولین می پرید می توانید روی این صفحه نیز بپرید. پرش یکی از تمرینات مهم تاثیر گذار در ساخت استخوان می باشد. استفاده از دستگاه اصلاح حرکت پیلاتس برای پرش موجب می شود که خطر مصدومیت به کمترین میزان ممکن برسد زیرا از وارد کردن فشار زیاد بر روی ستون فقرات جلوگیری می کند.
 


افزایش تعادل

شما می توانید تمرینات پیلاتس را در سطوح متفاوتی از سختی انجام دهید. تعدادی از حرکات را می توانید با ماشین اصلاح حرکت پیلاتس انجام دهید. مثلا در ابتدا یکی از پاهایتان را بر روی زمین و پای دیگرتان را بر روی ماشین اصلاح حرکت قرار دهید. همانطور که مهارت شما در حفظ تعادل بیشتر می شود با راهنمایی های یک مربی پیلاتس قادر خواهید بود که به تدریج حرکات سخت تر را نیز انجام دهید. ورزش پیلاتس کمک زیادی به بالا بردن تعادل خواهد کرد.


قوی تر کردن عضلات لگن

ازجمله اصول مهم ورزش پیلاتس این است که هسته بدن را فعال کند. می توان گفت که هسته بدن پایه تمامی حرکات در پیلاتس است. به همین دلیل در کلاس های آموزش پیلاتس پیش از هر چیزی به گرم کردن هسته بدن می پردازند. هسته بدن از چندین عضله تشکیل شده است که ازجمله آنها می توان به عضلات سطح لگن اشاره کرد. همین عضلات می باشند که به کنترل جریان ادرار از بدن کمک می کنند. به هر اندازه که این عضلات قوی تر باشند به همین مقدار در آینده دچار مشکلاتی همچون بی اختیاری ادرار می شوند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم که تمرینات تقویت کننده عضلات رگن را انجام دهید.
 

 بدست آوردن تمرکز و آرامش

لازم نیست که برای بدست آوردن تمرکز و آرامش فقط به سوی ورزش های یوگا یا مدیتیشن بروید. پیلاتس علاوه  بر اینکه عضلات شما را فعال تر می کند به شما کمک می کند که آرامش و نظم را نیز به بدن خود وارد کنید. جهت اینکه یاد بگیرید که چگونه حرکات را انجام دهید باید ابتدا خوب گوش کنید و به بازخورد حرکات توجه کنید، انجام این کار نیازمند تمرکز و توجه زیادی می باشد. به همین جهت نباید در حین انجام تمرینات پیلاتس به لیست خریدتان و یا لباسی که باید فردا در مهمانی بپوشید فکر کنید. کلاس پیلاتس معمولا شامل 55 دقیقه تمرکز ذهنی می باشد که مغز را بر می انگیزد و تازه می کند.
 
پیلاتس روشی تاثیرگذار و کارآمد برای کار کردن روی بدن است. برای دریافت تمام مزایایی که در بالا به آنها اشاره شد باید با یک مربی پیلاتس حرفه ای کار کنید که با سطوح مختلف حرکات آشنا باشد و بدون بروز آسیب دیدگی، شما را به هدفی که می خواهید برساند.

 

برچسب ها: پیلاتس یوگا مدیتیشن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha