سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا مراقبه (مدیتیشن) در هنرهای رزمی مهم است؟

چرا مراقبه (مدیتیشن) در هنرهای رزمی مهم است؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۳/۱۹ بازدید کنندگان:۲۹۳۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

برای رسیدن به پتانسیل کامل به عنوان یک تمرین کننده هنرهای رزمی باید تمرین ذهن خود را شروع کنید. یکی از راههای انجام این کار این است که مراقبه کنید. از طریق مدیتیشن آگاهی، آرامش و تمرکز شما افزایش می یابد. این عوامل در هنرهای رزمی بسیار مهم هستند. بدون آگاهی قادر نخواهید بود که مبارزه کنید و در آن به موفقیت برسید. بدون تمرکز، نمی توانید فرصتی مناسب برای ضربه زدن یا دفاع از خود داشته باشید و این کار می تواند فاجعه آمیز باشد. بدون آرامش، شما قادر به تمرکز یا استراحت نخواهید بود. اگر ترس بر شما غلبه کند به سرعت خواهید باخت.
شما باید یاد بگیرید که چگونه انرژی خود را دستکاری کرده و حتی اگر ابه انرژی بیشتری نیاز دارید آن را بدست بیاورید. تمام این مزایا را می توان از طریق تنفس جنینی بدست آورد که نوع مراقبه متمرکز در این مقاله است.


تئوری تنفس جنینی

برای درک مفهوم تنفس جنینی، شما باید از سیستم انرژی پایه بدن مطلع شوید. بدن انسان دو قطب دارد، یکی در مغز است و دیگری در ناحیه شکم. دومی به عنوان دانتین واقعی شناخته می شود که به عنوان باتری کل بدن از آن یاد می کنند. این منطقه در ناحیه شکمی قرار دارد. ساختار شکم به گونه ای است که به Qi اجازه می دهد تا در یک سطح بالا ذخیره شود و از آنجا بتواند کل بدن را تامین کند.


یین و یانگ (Yin and Yang)

انرژی Dantian دارای دو قطب است: دانتیان پایین سمت یانگ و دانتیان پایین سمت یین. دو قطبیت کل سیستم انرژی بدن را تنظیم می کند.
طرف یانگ مقدار کمتری را تامین می کند در حالی که طرف یین کیفیت را تامین می کند. با توجه به اینکه تمرین کننده نحوه تمرکز بهتر را دارد، کیفیت انرژی بهبود خواهد یافت. با این حال، این کاری نیست که به پایان برسد، زیرا سطح تمرکز نا محدودی وجود دارد. فقط از طریق تمرین می توانید تمرین کنید تا سطح تمرکز خود را حفظ کرده و حواس اوضاع خارج از آن ثبت نشود.


حالت نیمه خواب و ذهن

چینی ها معتقدند که انسان دارای دو نوع ذهن است. یکی را Yi و دیگری را Xin می گویند. Yi مانند یک اسب پایدار و نشان دهنده عقل است. Xin مثل یک میمون است و ذهن عاطفی را نشان می دهد. برای تسکین ذهن عاطفی باید بر تنفس تمرکز کنید.
حالت نیمه خواب برای مراقبه بسیار مهم است. هنگامی که ما به حالت نیمه خواب می رسیم ذهن شروع به بیدار شدن می کند. کنترل ذهن آگاهانه نازک تر و نازک تر می شود. هنگامی که برای مدتی تمرین می کنید ممکن است که احساساتی مانند خشم و غم را تجربه کنید.
با این حال، وضعیت نیمه خواب وضعیتی است که ما می توانیم در آن بهترین ها را تمرکز کنیم. هنگامی که ما در حالت آگاه و هوشیار هستیم ذهن ما چیزهای بیشماری را ثبت می کند و از دنیای خارج منحرف می شود.  هنگامی که ما به حالت نیمه خواب می رسیم این حواس او را از بین می برد. مطمئنا آسان نیست که حالت نیمه خواب را بدون وارد شدن به حالت خواب نگه دارید. از طریق تمرین منظم، شما قادر خواهید بود که این کار را انجام دهید.


مزایای بدست آمده از طریق مدیتیشن

همانطور که پیشرفت می کنید به طور طبیعی شروع به استنشاق از طریق شکم خواهید کرد، این کار تاثیر بسیار خوبی بر روی سلامت شما دارد. هنگامی که دیافراگم را در معرض استنشاق قرار می دهید اندام هایی که زیر آن قرار دارند، بخصوص کلیه ها، طحال و کبد را ماساژ می دهد. کلیه ها هورمون ها را تولید می کنند و از طریق ماساژ تولید این هورمون ها افزایش می یابد. این هورمون ها یک کاتالیزور سنتی هستند که باعث می شود فرآیندهای شیمیایی در بدن به نحوی شبیه سازی شوند. همانطور که سن ما بالا می رود تولید هورمون کاهش می یابد، به همین دلیل بسیار مهم است که تولید هورمون را در سطحی مناسب حفظ کنید.
از طریق تنفس مناسب، آرام و صاف، شما مقدار زیادی اکسیژن مصرف می کنید و این اطمینان حاصل خواهد شد که تمرین کننده متابولیسم سریع تری داشته باشد. فقط با هوا می توانیم غذا را به انرژی تبدیل کنیم به همین دلیل بسیار مهم است که عادات تنفس درست را ایجاد کنیم.
علاوه براین، شما نحوه دستکاری انرژی خود را یاد خواهید گرفت.  با استفاده از روش صحیح تنفس، می توانید انرژی بیشتری بگیرید و یا آن را در مرکز یا مغز استخوان ذخیره کنید.
در هنگام مدیتیشن ذهن آرام است و بیشتر متمرکز می شود، این مهم است زیرا تمرکز برای تمام وظایفی که ما در زندگی روزمره با آنها مواجه هستیم مورد نیاز است. هنگامی که شما متمرکز و آرام هستید راه حلی برای یک مشکل پیدا خواهید کرد، نه زمانی که پریشان و آشفته هستید.
اغلب ما می خوانیم که زندگی از طریق مدیتیشن ساده تر می شود، تنها بخشی از این قضیه درست است. مدیتیشن کار سختی بوده و نیازمند مقدار زیادی نظم و انضباط است. این شما را به نقطه ای می رساند که با خود واقعی تان مواجه می شوید و این ممکن است کار ساده ای نباشد.
 

برچسپ ها :
مدیتیشن چی کونگ یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha