سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

9 نکته برای تمرین یوگا در خانه

9 نکته برای تمرین یوگا در خانه
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۹/۱۹ بازدید کنندگان:۲۹۹۴ نویسنده:سامان موسوی

تمرین روزانه یوگا در خانه به شما کمک می کند که در بهره وری خود در طول روز را افزایش داده و آرام و شادتر باقی بمانید. علاوه براین، این مزایا فقط برای لذت بردن شما نیستند. انجام این کار در خانه نه تنها شما را شادتر نگه می دارد بلکه باعث می شود که احساس انرژی مثبت و شادی به دیگر اعضای خانه منتقل شود. چه چیزی از این بهتر می شود، شما هر وقت که بخواهید می توانید هر کدام از تمرین ها را به راحتی در خانه انجام دهید.

هنگامی که شما تکنیک های یوگا را به درستی از مربی یوگای خود یاد گرفتید می توانید شروع به انجام تمرین ها در خانه بکنید. در این مقاله قصد داریم به برسی 9 نکته برای انجام تمرین یوگا در منزل بپردازیم. شما می توانید انواع ویدیو های آموزش یوگا را در سایت ژیار آنلاین مشاهده کنید.

 

انتخاب زمان مناسب

معمولا تمرین یوگا در صبح، سطح انرژی شما در طول روز را بالا نگه می دارد. با این حال، اجازه ندهید که بهانه های متفاوت شما را از انجام تمرینات روزانه یوگا غافل کند. این تمرینات می توانند در صبح، قبل از ناهار و یا در شب صورت بگیرند. یوگا همچنین یک راه خوب برای تازه کردن ذهن و رهایی از استرس در طول روز می باشد.

 

انتخاب یک محل راحت

می توانید اتاق خصوصی کوچک خود را برای تمرین یوگا انتخاب کنید. با گذشت زمان، تمرینات شما باعث ایجاد ارتعاشات مثبت در اتاق خواهند شد و به بهبود قدرت و راحتی شما و دیگر اعضای خانواده منجر خواهد شد. شاید برای شما امکان پذیر نباشد که یک فضای آرام در هر نقطه ای از خانه را انتخاب کنید به همین دلیل مدتی طول می کشد تا به وضعیت بوجود آمده عادت کنید. همچنین شما باید اطمینان حاصل کنید که محلی که برای تمرین یوگا انتخاب کرده اید  تمیز بوده و به خوبی تهویه داشته باشد و به دور از مبلمان یا اشیا تیز باشد.

 

تمرین با معده نسبتا خالی

بهترین حالت برای تمرین یوگا معمولا در محل های روشن و با معده خالی اتفاق می افتد. سعی کنید که پس از خوردن نهار یا شام فورا سراغ انجام تمرینات یوگا نروید، حدود 2 الی 3 ساعت صبر کرده و سپس شروع به انجام تمرینات یوگا کنید.

 

لباس های ساده بپوشید

در حین انجام تمرینات یوگا، لباس های گشاد و راحت بپوشید.  پوشیدن باس های تنگ باعث می شود که کارایی و انعطاف پذیری شما پایین بیاید و نتوانید به راحتی تمرینات یوگا را انجام دهید. همچنین در حین تمرین یوگا جواهرات سنگین به خود آویزان نکرده و آرایش سنگین نکنید.

 

گرم کردن قبل از انجام یوگای شدید

اگر بدون گرم کردن خود سراغ انجام تمرینات شدید یوگا بروید به ماهیچه های شما فشار شدیدی وارد می شود که این امر نیز ممکن است در بلند مدت باعث ایجاد مشکلاتی برای شما شود. به همین دلیل قبل از انجام تمرینات سنگین یوگا، برای انعطاف پذیری بیشتر، بدن خود را گرم کنید.

 

این بدن شما است، با آن ملایم باشد

با انجام یوگای آرام همراه یک لبخند، به بدن خود احترام بگذراید. انجام یوگا به طور خیلی سریع و سنگین به طوری که فراتر از کشش بدن شما باشد نه تنها نتایج سریع تری به ارمغان نمی آورد بلکه باعث ضربه زدن به شما می شود و انجام تمرینات یوگا را دشوارتر و دردناک تر می کند.

 

مقاوم باشید

انجام تمرینات یوگا به طور منظم و روزانه بسیار مهم است. سعی کنید همانطور که در بالا اشاره کردیم زمانی را در طول روز وقت خالی دارید و احساس راحتی می کنید به تمرین یوگا اختصاص داده و به آن عادت کنید تا انجام تمرینات برای شما ساده تر باشد. کریشان ورما که یکی از اساتید برجسته یوگا می باشد می گوید: بیست دقیقه تمرین منظم روزانه بیشتر از 2 ساعت تمرین گاه و بی گاه مفید بوده و نتایج مثبت تری در پی خواهد داشت.

 

تمرین یوگا با خانواده سرگرم کننده تر است

وقتی که به تنهایی تمرین می کنید ممکن است پس از مدتی احساس تنبلی کرده و انجام آن برای شما خسته کننده به نظر برسد. سعی کنید با خانواده یا دوستان خود تمرین کنید تا تفاوت آن را با تمرین به تنهایی مشاهده کنید. تمرین یوگا همراه با خانواده و دوستان نزدیک می تواند بسیار سرگرم کننده و لذت بخش باشد.

 

انجام تکنیک های مختلف یوگا ازجمله تکنیک تنفس در حین انجام آن فراموش نشود. تمرین یوگا به شما کمک می کند که ذهن و بدن خود را توسعه داده و از مزایای سلامتی آن بهره مند شوید. سعی کنید تکنیک های یوگا را زیر نظر یک استاد مجرب آموزش ببینید و سپس آنها را در خانه انجام دهید. اگر وضعیت پزشکی خاصی دارید قبل از شروع تمرینات یوگا با دکتر خود مشورت کنید.

 

 

برچسب ها: یوگا مدیتیشن مزایای سلامتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha