سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

ویدیو: دفاع شخصی در تای چی

دفاع شخصی در تای چی
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۳۰ بازدید کنندگان:۳۲۵۸ نویسنده:سامان موسوی

تای چی یک هنر رزمی چینی است که امروز در درجه اول برای یک ورزش که جنبه های سلامتی زیادی دارد شناخته می شود. به طور سنتی، این هنر سبک های مبارزاتی را بکار می برد که در آن حرکت آرام انجام می شود، به گونه ای که تمرین کنندگان وارد دعوا می شوند واکنش های آنها سریع تر می شود زیرا آنها قبل از آن بر روی هر سانت از حرکاتی که انجام می دهند تمرکز می کنند. بسیاری از اشکال آموزش سنتی و مدرن وجود دارد که همه بر روی اهداف خاص خود تاکید دارند.


دلیل اینکه مردم هنوز تای چی را به عنوان "یک رقص سلامتی" برای افراد مسن می دانند این است که نوپرست های جدید آن را به عنوان سبک خودشان می دانند. بیشتر تمرینات آن مانند یوگا است،  اما  تای چی یکی از بهترین سبک های سنتی دفاع شخصی می باشد.


شاید شنیده باشید که تای چی دفاع شخصی نرم است، اما در واقع هیچ راه نرمی برای دفاع از خود وجود ندارد. اگر در برابر یک مهاجم از خود دفاع کنید هیچ راهی وجود ندارد که به او آسیب نزنید، این دقیقا چگونگی مبارزه است. البته، بسیاری از افراد تای چی را انتخاب می کنند چراکه یک هنر رزمی آرامتر بوده و آنها نمی خواهند دست خود را با خون کسی کثیف کنند.  بعضی از افراد صلح طلب فکر می کنند که با استفاده از تای چی می توانیم بدون آسیب زدن به طرف از خود محافظت کنیم، اما همه ما می دانیم که این باور درست نیست.


در واقع، بسیاری از اساتید تای چی بر این باورند که دفاع شخصی تای چی مرگبار، کثیف و همچنین یکی از بهترین سیستم های دفاع شخصی است. این گفته ممکن است کمی مغرضانه باشد اما صادقانه است، تای چی با این هدف تدریس می شود که مفید، پر انرژی و قدرتمند باشد.

فقط کافیست کلیپ بالا که مبارزه بین Keanu Reeves و Tiger Chen را که به روش تای چی سنتی است ببینید تا بفهمید که چه می گوییم.
 

برچسب ها: تای چی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha