سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا زنان باید متفاوت تر از مردان آموزش ببینند؟

آیا زنان باید متفاوت تر از مردان آموزش ببینند؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۳۰ بازدید کنندگان:۱۲۴۱ نویسنده:سامان موسوی

افراد زیادی می پرسند که آیا هنرهای رزمی نسبت به مردان مغرضانه است یا نه؟ سوالات اغلب این واقعیت را پوشش می دهند که از نظر تاریخی مبارزات بین مردها بوده و به همین دلیل تکنیک های رزمی بیشتر متناسب بر جنس و ساختار بدن مرد بنا نهاده شده اند. در چین باستان، زنان و مردان در تای چی و چی کونگ به طور جداگانه آموزش داده می شدند و این امر به منزله انجام معیارهای اجتماعی روز و همچنین تکنیک های جداگانه ای بود که برای نقاط قوت فیزیولوژیکی هر فرد متناسب بود.


به گفته مورخان، در واقع هنر رزمی وینگ چون توسط یک راهب شائولین به یک دختر جوان به نام وینگ چون (به معنای بهار زیبا) آموزش داده شد تا در برابر صاحب خانه خشن و عصبانی اش از خود دفاع کند. داستان اینگونه پیش می رود که برای اولین بار یک هنر رزمی توسط یک زن ساخته شده و برای زنان توسعه پیدا کرده است.
وینگ چون که یک سبک شائولین جنوبی است به لطف حرکات سریع، تکنیک های دقیق، مواضع محکم و برای تمرکز قدرت در بازوها به خوبی برای مبارزات زنان مناسب است. در واقع زنان هنگام یادگیری وینگ چون، با سرعت بیشتری از مردان آن را یاد خواهند گرفت.


ضرباتی مانند ضربه لیفت به نفع خانم ها است، زیرا این یک ضربه ای است که مستقیما به سمت کشاله ران و بیضه های مرد زده می شود، ضربه زدن به چیزی که آنها ندارند، یعنی هر تلافی بی معنی خواهد بود. زنان همچنین در ضربات آرنج بسیار خوب عمل می کنند.


آنچه اساتید وینگ چون می گویند این است که زنان در مقایسه با مردان از قدرت زیادی برخوردار نیستند، اما آنها از قدرت خود متفاوت استفاده می کنند. قیاس مچ اندازی آن را به خوبی توضیح می دهد. اگر مردی با یک خانم مسابقه مچ اندازی بازی کند خواهد فهمید که آن زن آنقدر هم که فکر می کند ضعیف نیست.
با این حال، یک مفسر هنرهای رزمی بیان می کند که: به نظر می رسد وینگ چون طراحی شده است تا به زنان کمک کند که به وسیله ضربات بی امان بر مهاجم غلبه کند، زیرا یک ضربه زن در قیاس با ضربه یک مرد از قدرت کمتری برخوردار است به همین دلیل نیاز است که زنان ضربات را متوالی و سریع تر بزنند. او ادامه می دهد: "آنها می دانستند که در وینگ چون یک زن نمی تواند با تنها ضربه زدن با یک مرد رقابت کند، به همین دلیل در این سیستم، به محض برقراری تماس، به طور مداوم به حریف خود فشار می آورد. همچنین شما در وینگ چون به ترکیبی  از ضربات بی امان (بسیاری از موارد بطور همزمان بلاک کرده و مشت می زنند) ادامه می دهید تا کمبود قدرت تان نسبت به مردها جبران شود".


از نظر بیولوژیکی، زنان به آموزش کمتری نیاز دارند. آنها معمولا قدرت اصلی بیشتری دارند، اما قدرت بدنی بالاتنه شان نسبت به مردها کمتر بود و هنگام آموزش هنرهای رزمی، ضربات باید به گونه ای زده شوند که باتوجه به شکل لگن زن باشد، چیزی که مفصل ران را تحت تاثیر قرار می دهد.
اگر بخواهیم از Ronda Rousey بپرسیم که آیا زنان باید آموزش های متفاوتی نسبت به مردان ببینند شاید جواب مستقیمی دریافت نکنیم. هنگامی که رزمی کاران به سطح حرفه ای می رسند، آنها آماده انجام هر نوع تمرینی ازجمله تمرین مردان هستند.
 

برچسپ ها :
وینگ چان وینگ چون
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha