سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه به طور صحیح از کاتانا استفاده کنیم؟

چگونه به طور صحیح از کاتانا استفاده کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۳/۲۶ بازدید کنندگان:۱۲۰۹۲ نویسنده:سامان موسوی

 

 


کاتانا یک شمشیر و سلاح رزمی ژاپنی است. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین به شما نحوه استفاده صحیح از سلاح کاتانا را آموزش خواهیم داد.


1- انتخاب یک فرم هنرهای رزمی

 

سلاح کاتانا


از آنجا که هر کسی دارای ویژگی های خاصی در مبارزه است باید هنر رزمی انتخاب کنید که با روحیات و فیزیک شما سازگار باشد و بتوانید در آن مهارت کسب کنید. اگر با هنرهای رزمی ژاپنی آشنایی زیادی ندارید در اینجا آنها را به شما معرفی می کنیم:


-    کنجوتسو (Kenjutsu) : آموزش با کاتانا و سلاح های دیگر (نوع سلاحی که با آن تمرین می کنید به باشگاهی بستگی دارد که در آن فعالیت می کنید) برای استفاده در مبارزه
   کندو (Kendo): هنر شمشیر زنی ژاپنی. مبارزه با shinai با استفاده از زره.
-    لایدو (Iaido): هنر طراحی شمشیر


2- تجهیزات لازم را تهیه کنید

 

انواع کاتانا


تجهیزات ممکن است بسته به نوع هنر رزمی متفاوت باشند. بعضی از سلاح های مشترک عبارتنداز:


-    Shinai: یک شمشیر از جنس بامبو برای کندو و کنجوتسو
-    Bokken: شمشیر تمرینی ساخته شده از چوب که بسیار شبیه کاتانا یا واکیزاشی می باشد. از این شمشیر نیز بیشتر در کنجوتسو استفاده می شود.
-    Tanto: خنجر ژاپنی که در حدود 0.5 فوت (0.2 متر) تا 1 فوت (0.3 متر) طول دارد.
-    واکیزاشی Wakizashi: یک شمشیر کوتاه که در حدود 1.5 فوت (0.5 متر) تا 2 فوت (0.6 متر) طول دارد.
-    کاتانا (Katana): یک شمشیر که در حدود 3.5 فوت (1.1 متر) طول دارد.
-    نینجاتو (Ninjato): پسر عموی کاتانا اما یا یک تیغه مستقیم
-    Nodachi/Odachi:: یک کاتانای واقعا طولانی که از 86 تا 150 سانتی متر طول دارد.


3- یک کتاب بردارید

 

آموزش کاتانا


پس از پیدا کردن یک فرم هنری که احساس کردید برای شما مناسب است و به آن علاقه دارید و همچنین تجهیزات لازم برای آن را تهیه کرده اید، شروع به تهیه کتاب هایی در مورد آن هنر رزمی کنید و تحقیقات خود در آن مورد را شروع کنید. تلاش برای یادگیری تکنیک ها به تنهایی ممکن است کاری بسیار دلسرد کننده و همچنین اشتباه باشد. زیرا انجام این کار ممکن است منجر به آن شود که از پایه حرکات را اشتباه یاد بگیرید.


4- پیدا کردن یک مربی خوب

 

مربی کاتانا


هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید بصورت خود آموز و بدون کمک گرفتن از راهنمایی های دیگران بطور کامل یک هنر رزمی را یاد بگیرید. سعی کنید یکی باشگاه ورزشی معتبر پیدا کرده و فعالیت خود را از آنجا شروع کنید.


5- تمرین

 

تمرین کاتانا


کاتاهای معین یا روتین را تا زمانی که می توانید آنها را به صورت روان و موثر انجام دهید تمرین کنید. اگر دوست داشتید یک شریک تمرینی پیدا کرده و با او مشغول تمرین کردن شوید. فراموش نکنید که کلید اصلی پیشرفت در هر چیزی و بخصوص هنرهای رزمی تمرین مداوم می باشد.


6- اکوئویرای واقعی را بدست بگیرید

 

شمشیر کاتانا


پس از آنکه احساس کردید به اندازه کافی اعتماد به نفس بدست آورده اید وارد مرحله بعدی شده و یک سلاح واقعی در دست بگیرید.


یکی از کاتاناهای زیر را انتخاب کنید:


-    انتخاب کاتانایی که اغلب یک موضوع از اولویت است:  برخی از کاتاناها سبک هستند در حالیکه کاتاناهای دیگر سنگین تر هستند. این بسته به شرایط و کاری است که انجام می دهید. از مربی یا یکی از اعضای ارشد کلاس تان بخواهید که یک مکان معتبر برای خرید کاتانا را به شما معرفی کند. با جستجو در اینترنت و مطالعه در مورد کاتاناهای مختلف و نحوه ساخت آنها، قادر خواهید بود که تفاوت انواع کاتانا را به خوبی درک کنید.
-    لبه برش "کیساکای" مناسبی ( نوک) برای آن انتخاب کنید: هنرهای رزمی گوناگون نیازمند کیساکای متناسب با آن هستند. انواع کیساکاهای معمولی عبارتنداز: o-kissaki ،  chu-kissaki و Ko-kissaki که به ترتیب بزرگ، متوسط و کوچک هستند. معمولا اندازه کیساکای را فقط با نگاه کردن به تیغه مشخص می کنند. نوک را بچرخانید و شمشیر را از گوشه نگاه کنید. توجه کنید که تیغه در انتها باریک می شود و یک زاویه را با سمت راست نسبتا مستقیم از شمشیر شکل می دهد. اگر زاویه بیش از 45 درجه باشد معمولا o-kissaki است ، اگر زاویه حدود 45 درجه باشد chu-kissaki است و همچنین اگر کمتر از 45 درجه باشد Ko-kissaki است.
-    سوری (انحنای) مناسبی را انتخاب کنید: الزامات انحنای تیغه از یک شکل به شکل دیگر متفاوت است. الگوی سوری (sori) نه تنها در در درجه انحنا متفاوت است بلکه در جایی که عمیق ترین قسمت منحنی قرار دارد با کیساکای مرتبط است.
   یک طرح را انتخاب کنید: منظور از طرح زیبایی شناسی شمشیر است، باور کنید یا نه زیبایی شناسی یک سلاح بر استفاده شما از آن تاثیر می گذارد. شمشیری را انتخاب کنید ذوق شما را بر انگیزد، اما انقدر نباشد که دلتان نیاید با آن کار کنید. انتخاب یک سلاح نچسب و غیر جذاب می تواند بطور بالقوه منجر به ایجاد بی نظمی در مهارت شما هنگام کار با آن شود.


نکات مهم

-    نحوه صحیح گرفتن شمشیر را یاد بگیرید. دست راست ( یا دست غالب تان) باید باید درست زیر تسوا (گارد) باشد و دست چپ تان (دست غیر غالب) باید تا حد امکان از دست راست دور باشد. هنگام چرخش، دست چپ باید حرکت کششی را انجام دهد در حالیکه سمت راست باید سمت چپ را هدایت کند.
-    به دنبال کسی باشید که بتوانید با او تمرین کنید. این امر در مبارزه بسیار تاثیر گذار و حیاتی است.
-    پس از اتمام کار با شمشیر، بهترین کار این است که آن را با یک پارچه تمیز  پاک کنید و چند قطره روغن به آن بمالید و با پارچه ای تمیز  کنید.
-     یادگیری و تسلط به هر هنر رزمی می تواند 30 سال به طول بیانجامد. پس برای یادگیری عجله نکنید و صبور باشید.
-    هنرهای رزمی را برای انتقام گرفتن و یا بهتر انجام دادن جرایم خشونت آمیز یاد نگیرید.


 

برچسب ها: آموزش کاتانا شمشیر شمشیر بازی کاتانا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha