سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه یک شخص قوی تر از خود را شکست دهیم؟

چگونه یک شخص قوی تر از خود را شکست دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۳/۲۷ بازدید کنندگان:۱۵۳۲۳ نویسنده:سامان موسوی

 

 

در حالیکه هرگز نباید بطور فیزیکی شخصی را مورد حمله قرار  دهید اما بعضی اوقات این کار اجتناب ناپذیر است و ممکن است خود را در وضعیتی ببینید که شخص مورد نظر از شما قوی تر است. برای بعضی ها، ایده درگیر شدن در یک مبارزه خیابانی می تواند وحشتناک باشد. با این حال، اگر شما در موقعیتی گیر کردید که مجبور شدید از خودتان دفاع کنید تکنیک ها و استراتژی هایی وجود دارد که می توانید از آنها برای شکست مهاجم خود استفاده کنید.
در ادامه این مقاله به شما یاد خواهیم داد که چگونه در برابر یک شخصی که از شما قوی تر است از خود دفاع کرده و او را شکست دهید.


با ضربات و چوک ها به گلوی او حمله کنید

 

دفاع شخصی


گلو، نقطه ضعفی در بدن همه افراد است. هنگام دفاع از خود با ضربات مشت به گلوی او بزنید. اگر بتوانید دست خود را بطور کامل بر روی گردن حریف قرار دهید می توانید به شاهرگ های او فشار آورده و موجب سستی او شوید. این کار را می توان در هر دو طرف گردن و تنها با 11 پوند فشار انجام داد.
-    این کار موجب آن می شود که اکسیژن به اندازه کافی به مغز نرسد و شخص احساس بی حالی شدیدی بکند. اگر این کار مدت زمان زیادی طول بکشد ممکن است به احتمال زیاد منجر به ایجاد آسیب مغزی در شخص شود.
-    می توانید از دست ها، آرنج، پا و زانوی خود برای ضربه زدن به گلوی حریف استفاده کنید.


به کشاله ران ضربه بزنید

 

دفاع از خود


درحالیکه این کار برای مردان بسیار موثر است اما غافل از جنس حمله کننده با ضربه زدن به کشاله ران می توانید او را به طور موقت برای مدتی زمین گیر کنید. اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی به حریف تان نزدیک هستید تا بتوانید ضربه ای کارساز به او بزنید.
-    ضربه زدن به بیضه های یک مرد بهترین راه برای متوقف کردن او برای مدتی می باشد.
-    می توانید هنگام ضربه زدن به کشاله ران حریف همزمان با دست تان به دیگر جاهای بدن او که اکنون بدون محافظ هستند مشت بزنید.


به چشم های او ضربه بزنید

 

ضربه به چشم


فرو کردن انگشت در چشم ها و یا پرتاب کردن گرد و خاک به سمت چشم های حریف می تواند دید او را مختل کند. البته فقط در شرایطی باید این کار را بکنید که واقعا زندگی تان در خطر باشد. زیرا این کار ممکن است منجر به کور شدن و حتی شاید مرگ او منجر شود.
-    تاکید می کنم فقط زمانی این کار را انجام دهید که واقعا زندگی تان در خطر است و ممکن است به شما آسیب جدی برسانند.


به مفاصل او ضربه بزنید

 

ضربه به مفاصل


جاهایی مانند مفاصل آرنج، مچ پا و زانو قسمت های آسیب پذیر بذن هستند. هر مفصل دارای طیف وسیعی از تحرک است و اگر در جهت مخالف کشیده یا تحت فشار قرار گیرد منجر به شکست و آسیب جدی خواهد شد.


استفاده از یک سلاح برای خنثی کردن حریف

 

دفاع شخصی


سعی کنید چیزهایی مانند جارو، آجر یا بطری را در نزدیکی خود پیدا کنید تا بتوانید با استفاده از آنها در برابر حریف از خود محافظت کنید. هر جسمی که در مجاورت شما قرار داشته باشد و توانایی بریدن و یا ضربه به پوست تان را دارد مفید است.

 

برچسپ ها :
دفاع شخصی
پست های مشابه

نظرات کاربران

اروین در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۳ [۲:۵۲:۴۱ AM]

باید ورزشهای حرفه ایی مثل کشتی آزاد یاد بگیرید،من خودم ۳ساله که کشتی میروم و با هرکسی که دعوام میشه میزنمش زمین و ضربه فنی میشه💪👍

ارسال نظر
Captcha