سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

باور های غلط درباره پیلاتس

باور های غلط درباره پیلاتس
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۷/۱۴ بازدید کنندگان:۳۵۷ نویسنده:سامان موسوی

آیا می دانستید که وجه اشتراک بازیکنان حرفه ای بسکتبال در این است که پیلاتس انجام می دهند؟ اما در پیلاتس هم همانند دیگر ورزش ها باورهایی غلط ریشه کرده است. در ادامه این مقاله به برسی رایج ترین باورهای نادرست در مورد پیلاتس می پردازیم.


باور اشتباه اول- یکی از راه های خوب برای کاهش وزن پیلاتس می باشد

بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که یوگا در سوزاندن کالری بطور مستقیم تقریبا بی موثر است. پیلاتس هم مزایای زیادی دارد، اما مطمئن باشید که کاهش وزن از مزایای قوی آن نمی باشد. بر اساس تحقیقی که در اوایل سال 2016 صورت گرفت مشخص شد که انجام دادن منظم پیلاتس تاثیری چندانی در کاهش وزن ایجاد نمی کند. بنابراین وقتی بحث کالری سوزی خالص و کاهش چربی به میان می‌آید، دویدن روی تردمیل، دوچرخه سواری یا وزنه زدن، موثرتر از پیلاتس خواهند بود.
ولی از آن جایی که پیلاتس در تقویت مرکز بدن، کاهش خطر آسیب دیدگی و بهبود انعطاف پذیری عالی عمل می کند به این معنی است که باید به طور منظم تری آن را انجام دهید. همچنین به احتمال بیشتری از راه‌های دیگر ورزش خواهید کرد، چون اغلب برای شرکت در کلاس پیلاتس به یک باشگاه مراجعه می‌کنید.


باور اشتباه دوم- پیلاتس را فقط خانم ها انجام می دهند

به این علت که پیلاتس منجر به تقویت عضلات پایین شکم و عضلات لگن که برای زایمان و تولید مثل زنان مهم هستند و به این دلیل که به وزنه های سنگینی نیاز ندارد اغلب آن را به عنوان یک ورزش زنانه می شناسند.  اما این باور نیز کاملا اشتباه است. اولا پیلاتس توسط یک مرد (جوزف پیلاتس) اخترع شد. دوما بسیاری از ورزشکاارن مرد از حرکات پیلاتس به عنوان یک مکمل ایده آل برای تمرین وزنه و کاردیو استفاده می‌کنند. دلیل بیشتری می‌خواهید؟ له برون جیمز، کوبه برایانت، تایگر وودز، هیو گرانت و سایر ورزشکاران مرد چطور؟ آنها از پیلاتس برای حفظ قدرت مرکز بدن، انعطاف پذیری و کارایی استفاده می‌کنند.


باور اشتباه سوم- برای تمرین پیلاتس باید دستگاه های خاصی داشته باشید.

چند نوع تمرین پیلاتس وجود دارند که برای انجام آنها نیازمند دستگاه های خاصی می باشید و مجبور هستید از دستگاه هایی مثل ریفورمر و کلادیلاک استفاده کنید. استفاده از این وسایل می توانند تمرینات خوبی به شما بدهند. اما بدانید که اینها ضروری نیستند و شما می توانید به راحتی و بدون هیچ چیزی به تمرین پیلاتس بپردازید. تمام اصول حرکات اساسی پیلاتس می‌توانند در یک تمرین روی حصیر گنجانده شوند. بنابراین شما مجبور نیستید برای بهره مندی از مزایای پیلاتس، یک استودیوی پیلاتس خاص پیدا کنید و تجهیزات پیچیده و گرانقیمت بخرید.


باور اشتباه چهارم- پیلاتس موجب می شود که خیلی قوی تر شوید

همانطور که قبلا اشاره کردیم پیلاتس به طور گسترده ای استقامت عضلانی شکم تان را بهبود می دهد، زیرا شما بخش زیادی از یک کلاس پیلاتس را صرف انجام تمرینات مخصوص عضلات شکم، کمر و مرکز بدن تان می کنید. اگر شما در یک سطح پایین‌تر تناسب اندام یا یک مرکز بدن ضعیف، پیلاتس را شروع کرده باشید، قطعا می‌توانید این نواحی را با پیلاتس قوی‌تر کنید.
اما به یاد داشته باشید که شما نباید به پیلاتس بعنوان راهی برای بهبود قدرت کل بدنتان تکیه کنید، به خصوص در صورتی که فقط تمرینات روی حصیر انجام می‌دهید. دلیل آن این است که برای قویتر کردن یک عضله، مفصل یا استخوان، شما باید آن ناحیه از بدنتان را در معرض یک حرکت (تمرین) استرس زا و دشوار قرار دهید، مانند بردن وزنه بالای سر برای شانه‌های قوی‌تر، هل دادن (فشار دادن) با پاهایتان برای ران‌های قویتر یا کشیدن یا خم کردن برای بازوهایی قوی‌تر.
این درست است که در بسیاری از تمرینات پیلاتس مبتنی بر ماشین، شما ممکن است این حرکات را انجام دهید، اما یک کلاس پیلاتس معمولی در باشگاه، فقط روی انعطاف پذیری و استقامت عضلانی کمر و شکمتان تمرکز می‌کند، نه روی قدرت کل بدن.
به همین جهت، در صورتی که پیلاتس تنها متد اصلی ورزشی است که در پیش گرفته اید، من به شدت توصیه می‌کنم ۲ تا ۳ بار در هفته، یک روال تمرین بدنسازی کل بدن انجام دهید. و فراموش نکنید که اینتروال کاردیو را نیز در برنامه‌تان جای دهید، زیرا پیلاتس، شامل فعالیت قلبی عروقی زیادی نیست.
 

برچسب ها: پیلاتس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha