سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه انگیزه خود را برای ورزش کردن افزایش دهیم

چگونه انگیزه خود را برای ورزش کردن افزایش دهیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۳/۹ بازدید کنندگان:۶۵۶ نویسنده:سامان موسوی

همه ما به این عقیده باور داریم که ورزش برای سلامتی مفید است، اما انجام دادن آن به صورت پیوسته کار چندان ساده ای نیست. برای بیشتر افراد پایبند بودن به برنامه ورزشی کار خیلی سختی بوده و هر بار که می خواهند آن را انجام دهند بهانه ای برای خود درست می کنند و آن را به روز بعد موکول می کنند. روز بعد هم برنامه همین است. دلیل انجام این کار این است که شما انگیزه کافی برای ادامه ورزش کردن را ندارید. در این مقاله قصد داریم راههایی که به شما کمک می کنند که انگیزه تان افزایش یابد را به شما آموزش دهیم.
 

تعیین کردن هدف های قابل انجام

اگر به تازگی شروع به تمرین ورزش کرده اید ممکن است که رسیدن به تناسب اندام فعلا برای شما سخت باشد. معمولا افراد تازه کار تمایل دارند که ایده آل ترین هدف ها را برای خود تعیین کنند و برای رسیدن به آن زیاد از حد به خود فشار می آورند که این باعث خستگی آنها پس از مدتی می شود. بنابراین سعی کنید در ابتدا اهداف عملی و قابل دستیابی برای خود تعیین کنید.


ادامه دادن همگام با برنامه

می توانید یک دفترچه کوچک تهیه کرده و آن را جدول بندی کرده و برنامه تمرینی خود را در آن بنویسید یا حتی می توانید از دفترچه های آماده تناسب اندام استفاده کنید. سعی کنید برنامه تمرینی روزانه خود را در آن یادداشت کنید و مطابق برنامه ای که از قبل تعیین کرده اید پیش بروید. این کار انگیزه شما را برای ادامه دادن تمرینات تان افزایش می دهد و به شما کمک می کند که رقابتی سالم با خودتان داشته باشید.
 

تمرکز بر روی خود

باید قبول کنید که همیشه کسانی وجود دارند که تناسب اندام شان از شما بهتر بوده و بدنی انعطاف پذیرتر و ورزشکارانه تر دارند. اجازه ندهید که این مقایسه شما را از هدف تان منحرف کند. زمان و روش ورزش شما مناسب شرایط خودتان است، هر کسی محدودیت های خاص خود را دارد کاری با دیگران نداشته باشید.
 

احساس گناه کردن را کنار بگذارید

گاهی اوقات پیش می آید که یک یا دو روز را نتوانید به ورزش بپردازید. اگر بپذیرید که ممکن است از برنامه ورزشی خود گاهی عقب بیفتید، بهتر میتوانید از نظر روانی با پس روی های خود کنار بیایید و نگذارید مانعی برای پیشرفتتان شوند. نگذارید یک قدم اشتباه شما را تسلیم کند.
 


سعی کنید تا ورزش را راحت و قابل دستیابی کنید

در صورتیکه سرتان شلوغ است دیگر لازم نیست که زمان زیادی را در باشگاه به تمرین کردن بپردازید. می توان این مدت زمانی که نمی توانید به کلاس بروید با ویدیوهای آموزشی آن ها را جبران کنید. می توانید صبح ها کمی زودتر از خواب بیدار شوید و اگر محل کارتان زیاد با شما فاصله ندارد پیاده به آنجا بروید.
 


داشتن کسانی که از شما حمایت کنند

سعی کنید به دنبال کسانی بروید که شما را در این راه تشویق کنند. هیچ فرقی نمی کند که این فرد دوست ، همکار یا یکی از اعضای خانواده باشد همین که شما را برای ادامه کار دلگرم کرده و حمایت تان کند کافی است.


 
از انجام دادن ورزش لذت ببرید

در صورتیکه انگیزه کافی برای ادامه ورزش پیدا نکرده اید به احتمال زیاد آن ورزش برایتان جذاب نیست. به همین دلیل سعی کنید که ورزشی انتخاب کنید که به آن علاقه مند هستید و از انجام دادن آن لذت می برید. به یاد داشته باشید ورزش نباید حتما در باشگاه انجام شود. شاید ترجیح بدهید به پیاده روی بروید.وقتی را به استراحت کردن اختصاص دهید

زمانیکه در حال ورزش کردن هستید چند دقیقه با خود صحبت کنید ممکن است که بخواهید ورزش را ادامه دهید، می توانید به جای یک جلسه طولانی ورزش، مدت زمان آن را به چند جلسه در روز تقسیم کنید.  شاید در کودکی زیاد ورزش نکرده اید اما آن سالها گذشته است. هدف شما اکنون برنده شدن در رقابت ورزشی نیست، شما ورزش میکنید تا سالم بمانید و از زندگی لذت ببرید.


پاداش دادن به خود

برای رسیدن به اهداف ورزشی به خود پاداش بدهید. پاداشهایی مانند ماساژ، لوازم شخصی، موسیقی جدید یا هر چیز دیگری که از آن لذت میبرید برای تشویق و دلگرم کردنتان مفید هستند.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی ورزش ورزشکاران
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha