سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

سرعت یا قدرت؟ کدامیک مهمتر است؟

سرعت یا قدرت؟ کدامیک مهمتر است؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۶/۲۴ بازدید کنندگان:۳۴۱۸ نویسنده:سامان موسوی


عوامل زیادی در یک مبارزه رزمی تاثیر گذار هستند. غالبا، بسیاری می خواهند مبارزه را به دو عامل قدرت و سرعت محدود کنند. دیدن یک مبارز سریع در رینگ مبارزه شگفت انگیز است، ضربات سریع و موقعیت یابی عالی در یک مبارزه بسیار تاثیر گذار هستند. همچنین در اغلب فیلم ها مشاهده می کنیم که مبارزان خوب اغلب افراد کوچک اندامی هستند که بسیار چالاک می باشند، آیا این بدان معناست که سرعت از قدرت مهمتر است؟
یک جواب خوب، رضایت بخش و دقیق این است که "پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد".

 

ضربات سرعتی


اگرچه داشتن سرعت، زیبا و جذاب است اما بهتر است بدانید که فقط یک طرف ماجرا است. شما می توانید همه ضربات و مشت هایتان را بزنید اما اگر قدرت شما به اندازه ای نباشد که بتوانید به حریف خود ضربه بزنید تنها انرژی خود را هدر می دهید. مهم تر از آن ممکن است شما بتوانید ضربات زیادی را جا خالی بزنید اما اگر به اندازه کافی استقامت نداشته باشید تمام چیزی که نسیب تان می شود یک ضربه خوب به چانه و افتادن تان بر روی زمین می باشد.
آنچه که در یک مبارزه مهم است، توانایی ناک اوت کردن حریف می باشد. این امر مستلزم تعامل سرعت، قدرت، استقامت، مهارت و بسیاری از چیزهای دیگر است. این ترکیبی گلچین شده است و نمی توان فقط به مقایسه دو مورد پرداخت.

 

ضربات قدرتی


این بدان معنا نیست که سرعت مهم نیست، بلکه بسیار مهم است. منظورمان این است که شما نمی توانید فقط سریع باشید و تنها بر روز این ویژگی تکیه کنید. اگر می خواهید یک فایتر خوب باشید باید بین تمام این ویژگی ها تعادل برقرار کرده و آنها را داشته باشید.

اگر مجبور بودید یک صفت عالی برای یک جنگجوی خوب انتخاب می کردید کدام را برمی گزیدید؟   به نظر شما نقاط ضعف آن چیست؟
 

برچسب ها: آمادگی جسمانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha