سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه در رینگ مبارزه کنیم؟

چگونه در رینگ مبارزه کنیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۳/۱۰ بازدید کنندگان:۸۱۸ نویسنده:سامان موسوی

 

آماده بودن کامل بدن

وقتی شما می توانید مبارزه کنید که بدن تان آماده باشد و این امر میسر نخواهد شد مگر با داشتن پشتکار در انجام تمرینات سخت و مداوم. باید طوری باشید که بدن تان همیشه آماده باشد و فرسنگ ها با تنبلی فاصله داشته باشید.

 

داشتن تمرکز کامل

وقتی که شما داخل رینگ مبارزه می شوید باید تمام عوامل حواس پرتی را از ذهن خود بیرون کرده و تمرکز خود را بر روی مبارزه منعطف کنید. نباید دست و پایتان را گم کنید، طوری رفتار کنید که حریف از ابهت شما بترسد، به خود تلقین کنید که این مبارزه را خواهید برد. البته منظور بنده این نیست که حریف را کوچک‏بشمارید بلکه منظور بنده اینست که قویتر از او ظاهر شوید ومقام حواستان‏را جمع کنید چون شما مقابل جسمی بیجان نایستاده‏اید بلکه کسی که درمقابل شماست یک رزمی کار است. به همین دلیل داشتن تمرکز در رینگ مبارزه بسیار حیاتی بوده و نقش مهمی در پیروزی یا شکست شما ایفا می کند.

 

داشتن سرعت عمل کامل

شما باید آنچنان بر تکنیک های رزمی مربوط به رشته خود تسلط داشته باشید که در حافظه عضلانی شما قرار گرفته و مانند غریضه عمل کنند. وقتی که بر تکنیک ها مسلط شدید باید سرعت عمل خود را تقویت کنید زیرا می توانید در میدان مبارزه در یک چشم به هم زدن با حمله ای غافلگیر کننده حریف خود را از پایی در آورید.

 

انجام دادن رقص پا

شما باید در رینگ مبارزه طوری رفتار کنید که انگار در یک کشتی در اقیانوسی طوفانی گرفتار شده اید. باید با تغییر محل خود فرصت ضربه زدن حریف به خود را کاهش دهید. همچنین این کار باعث می شود که حریف تان احساس گیچی کرده و بتوانید ضربه غافلگیر کننده ای را به او بزنید.

 

کیاب کشیدن

کیاپ کشیدن به معنی بیرون دادن هواش شش ها به همراه صدا موقع وارد کردن ضربه به حریف. کیاپ کشیدن سه مزیت دارد. اول اینکه، قدرت تان را افزایش می دهد، دوم اینکه حواس حریف را پرت می کند و در نهایت باعث ترس و دستپاچگی حریف تان می شود.

 

ضربه زدن به قسمت های حساس بدن حریف

شما نباید خود را با زدن ضربه های بی جا و بیهوده خسته کنید این کار نه تنها تاثیری روی حریف ندارد بلکه نیرو و زمان شما را هدر می دهد. پس‏چنان باید عمل کنید که هر ضربه‏ای را که به سمت حریف پرتاب می‏کنید باید به هدف مورد نظر بخورد، یعنی به جای صد ضربه بیهوده سعی کنید ازیک ضربه حساب شده وکاری استفاده کنید وبه بدن حریف وارد کنید که درغیر اینصورت مبارزه شما طولانی و بی فایده خواهد بود. به طور خلاصه، در صورتی که در مورد ضربه ای که می خواهید بزنید 100 درصد مطمئن نیستید هرگز آن را نزنید حتی در صورتیکه نیم درصد شک داشته باشید.

 

مبارزه کردن با نهایت قدرت خود

جهت اینکه شما قادر باشید که حریف تان را در همان اول مسابقه شکست دهید باید با چنان قدرت و سرعتی مبارزه کنید که انگار حریف تان، دشمن واقعی شما می باشد. علاوه بر آن به یاد داشته باشید که هیچ وقت در مبارزه نگذارید احساسات عاطفی بر مغزشما غلبه کنند در اینصورت شکست شما حتمی خواهد بود.علاوه بر آن ،  به یاد داشته باشید که هدف یک جنگجو پیروز شدن است نه شکست خوردن، پس برای ‏پیروز شدن باید از تمامی امکانات خود استفاده کنید تا بتوانید حریف تان را شکست دهید.

برچسب ها: آموزش مبارزه مبارزات بوکس مبارزات آزاد
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha