سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

روح کاراته

روح کاراته
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۲۸ بازدید کنندگان:۳۷۰ نویسنده:سامان موسوی

به احتمال زیاد فیلم های رزمی را دیده باشید که در آن کسی که لباس سفید پوشیده است به زد و خورد پرداخته و با دیگران مبارزه می کند. شاید فکر کنید آن فرد خشن و قلدر یا اینکه کاراته ورزشی بسیار خطرناک و آسیب رسان است که روحیه خشونت را در انسان تقویت خواهد کرد. باید به شما بگویم که تمامی این ها نادرست هستند.


در کل کاراته را ورزش نمی دانند بلکه آن را راهی برای تندرستی و سلامت جسمانی و روحانی جهت دستیابی به زندگی آرام و بهتر می دانند که همه این ها با انجام تمرینات انسان ساز کاراته بدست خواهند آمد که در آن فرد تبدیل به انسانی کامل و دارای شخصیت والای اخلاقی و با ارزش می شود. در کل می توان گفت که کاراته یک نوع فلسفه زندگی است که دو بعد جسم و روح را بصورت موازی پوشش می دهد. اول اینکه با انجام دادن تمرینات متوالی و منظم ورزشی که این تمرینات بر بنیان علمی و فیزیکی حرکتی مفاصل و اندام های بدن استوار هستند و شخص کاراته کار پس از چند ماه به شکلی منطقی دارای عضلات و مفاصل قوی و بدنی با استقامت فوق العاده خواهد شد و به این دلیل که همه این تمرینات بر اساس اصول علمی بنا شده اند آسیب پذیری شخص حین انجام تمرینات را به حداقل می رسانند.
از سوی دیگر، به دلیل اینکه در حین تمرینات کاراته، رزمی کار شناختی نسبی از فیزیولوژی بدن و حرکات ورزشی پیدا می کند تا حدود زیادی در رابطه با انجام حرکات مضر و غلط خود داری می کند. به دلیل اینکه ماهیت اصلی کاراته بر اساس تواضع، فروتنی و ادب و احترام متقابل بین افراد بنا شده است بر اجرای صحیح این اصول تاکید زیادی شده است و کاراته کار به طور غریضی در مسیر اعتلای انسانی رشد کرده و ارتقای فکر پیدا خواهد کرد.

 

کاراته


در صورتی که شخصی خشونت طلب بوده و به دلیل اهداف شرورانه به کاراته روی آورده باشد پس از مدتی به طور منظم و ظبیعی اصلاح شده و به سمت خیر تغییر جهت می دهد و چون فنون کاراته بر پایه حرکات مفاصل بنا شده اند و بسیار نرم هستند فشار زیادی به شخص وارد نخواهند کرد. به همین دلیل یک کودک 5 ساله تا یک سالمند 70 ساله، چه مرد و چه زن به راحتی قادر به یادگیری و تمرین کاراته خواهند بود.
در کل می توان گفت که کاراته سبب می شود که شخص از نقطه نظر فیزیکی جسمی سالم و تندرست داشته باشد و عضلات قلبش قوی و حجیم تر شده و همچنین ظرفیت ریه های او به دلیل دم و باز دم زیاد افزایش یافته و معده و ریه هم عمل هضم و تخلیه غذا را بهتر و روان تر انجام می دهند.
وقتی که با انجام تمرینات کاراته عرق می کنید سموم موجود در بدن تان به وسیله تعرق تخلیه شده و باعث می شود که شخص شادابی و نشاط زیادی بدست آورد. شخص کاراته کار نسبت به بقیه افراد قدرت یادگیری و درک ذهنی بهتری دارد و جهت انجام فعالیت های مختلف مغزی مانند درس خواندن و مطالعه مناسب خواهد بود.

 

کاراته


کاراته از نظر روانی مزایای زیادی دارد که در این بین می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    تقویت اعتماد به نفس
•    حفظ تواضع و احترام متقابل
•    تقویت اراده
•    حس انسان دوستی
•    داشتن همکاری متقابل
•    از بین بردن ترس
•    دوری از خشونت و پرخاشگری
•    داشتن رفتار ملایم
•    مطالعه
•    آرامش فکر و ذهین
•    صمیمیت و دوستی


بدن قدرتمند و نیرومند جایگاه مغزی قوی و فکر و شعوری توانمند خواهد بود. دهه های زیادی طول کشیده تا کاراته به سبک امروزی خود در آمده است. البته سبک شوتوکان حدود 70 سال پیش توسط فوناکوشی ابداع شد. باگذشت سالها افراد با سابقه وپیش کسوت که سالیان زیادی به امر یادگیری و آموزش کاراته مشغول بودند. هنر رزمی کاراته با انجام تغییراتی در چگونگی اجرای فنون و نوگرائی و ابداع کردن تکنیکهای جدید و مدرن تر سبب پیدایش سبکهای جدید و نوین شدند.
امیدواریم که با خواندن این مطالب، روح واقعی کاراته را درک کرده باشید... شما می توانید ویدیوهای مستند و آموزشی مربوط به کاراته را در سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.
 

برچسب ها: کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha