سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه شکمی عضلانی داشته باشیم؟

چگونه شکمی عضلانی داشته باشیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۲۷ بازدید کنندگان:۳۷۴ نویسنده:سامان موسوی

همه دوست دارند که اندامی ورزیده و خوش فرم داشته باشند. اما نمی توان بجر انجام دادن فعالیت های ورزشی مناسب به این هدف رسید. در این مقاله قصد داریم به معرفی 5 تمرینی که به شما کمک می کنند تا شکمی صاف و عضلانی داشته باشید می پردازیم. به یاد داشته باشید که در کنار این تمرینات باید تمرینات هوازی را نیز انجام دهید تا نتیجه مطلوبی از آن بگیرید.


حرکت دراز و نشت

 

دراز و نشست


برای انجام این تمرین، ابتدا زانوهای تان را خم کرده و کف پایتان را بر روی زمین قرار دهید. در ادامه دست هایتان را پشت سر خود قرار داده و مانند حرکت دراز و نشست با نقباض عضلات شکم بلند شوید و به مدت 20 ثانیه در همان حالت بمانید و سپس استراحت کنید. به یاد داشته باشید که دست هایتان نباید به سر و مهره های گردن فشار وارد کنند، برای جلوگیری از این کار می توانید دست هایتان را کنار سرتان بگذارید.


حرکت فشاری شکم

 

تمرینات شکم


برای انجام این تمرین ابتدا دست هایتان را پشت سر خود گذاشته و سپس پاهایتان را دراز کنید. در ادامه پای چپ تان را بر روی پای راست خود گذاشته و زانوهای خود را خم کرده و به سمت بالا تنه حرکت دهید. ران تا زاویه 90 درجه خم می شود، بالا تنه را نیز فقط تا حدی که شانه ها از زمین جدا شود حرکت دهید. 10 ثانیه در این حالت بمانید و به موقعیت اول بازگشته و دوباره آن را انجام دهید.


حرکت فشاری با توپ

 

تمرین با توپ


جهت انجام این تمرین همانند تصویر بالا به گونه ای پاهایتان را بر روی توپ بگذارید که ناحیه لگن با توپ در تماس باشد. در ادامه در حالیکه دست هایتان را پشت سر خود گذاشته اید شانه هایتان را از زمین بلند کرده و به حالت اولیه برگردید. البته لازم به ذکر است که برای جلوگیری از آسیب دیدگی مهره های گردن می توانید دست هایتان را کنار سر و یا کنار گردن خود قرار دهید.


حرکت دوچرخه با فشار شکمی

 

تمرین دوچرخه


مانند تصویر بالا دست هایتان را پشت سر خود قرار داده و ران های خود را 90 درجه با باسن خم کنید. در ادامه بطور همزمان شانه راست و زانوی چپ تان را به طرف مرکز بدن تا زمانیکه آرنج و زانو با هم تماس برقرار می کنند بچرخانید. به حالت اولیه برگردید و این تمرین را با طرف مقابل نیز انجام دهید. شما می توانید این تمرین را به تعداد مورد نیاز و به صورت پیوسته انجام دهید.


حرکت تخت

 

شکم صاف


نحوه انجام این تمرین به این گونه است که ابتدا بر روی شکم خود دراز کشیده و در ادامه روی آرنج 90 درجه و پنجه پا بلند شوید. به مدت 10 ثانیه در همین حالت باقی بمانید. کمی استراحت کرده و سپس مجددا این حرکت را تکرار کنید.
 

برچسب ها: تمرینات شکم
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha