سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی که باید قبل از رفتن به باشگاه بدانید

نکاتی که باید قبل از رفتن به باشگاه بدانید
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۹/۲۸ بازدید کنندگان:۱۱۵۵ نویسنده:سامان موسوی

هر روز صدها نفر علاقه مند به هنرهای رزمی وارد کلاس های رزمی شده و در آنها نام نویسی می کنند. اما فقط تعداد کمی قادر خواهند بود که این مسیر را تا انتها به آخر برسانند.

دلالیل متعددی باعث می شوند که پس از مدتی دانش آموز ار زفتن به سر کلاس ها خودداری کنید اما یکی از دلایل اصلی آن می تواند عدم تطابق پیشفرض ها و تصورات این هنرجویان با آن حقیقتی باشد که با آن روبرو خواهند شد. بعضی مواقع هم، انتخاب نادرست مربی و باشگاه ورزشی می تواند چنین پیامدی دربر داشته باشد.

به همین جهت قصد داریم در این مقاله به برسی 5 مورد اساسی بپردازیم که هر ورزشکار باید قبل از رفتن به باشگاه ورزشی آنها را در نظر بگیرد.

 

1- دلیل خود برای پیوستن به باشگاه رزمی را پیدا کنید

هدف شما از پیوستن به باشگاه ورزشی چیست؟ دوست دارید تبدیل به  یک قهرمان ورزشی شوید؟ فلسفه هنرهای رزمی را دنبال می کنید؟ با توجه به دلیل تان باید سبک و رشته متناسب با آن را انتخاب کنید. در صورتی که فقط به دنبال جنبه های ورزشی هنرهای رزمی هستید و بدون هیچ تحقیقی وارد رشته ای شوید ممکن است که پس از مدتی کلاس را ترک کنید. به همین جهت، پیشنهاد می کنم که قبل از هر چیزی اول دلیل خود را برای یادگیری هنرهای رزمی مشخص کنید.

 

2- به راحتی تحت تاثیر تبلیغات باشگاه ها و سبک ها قرار نگیرید

حدودا 30 درصد کلاس ها در مطبوعات تبلیغ می کنند. اگر شما توجه خود را تنها بر روی این 30 درصد بگذارید عملا خودتان را از تعداد زیادی از سبک ها و مربیان محروم کرده اید. علاوه براین آگهی دهنده ها نیز معمولا راه درست تبلیغ کردن را نمی دانند. در اکثر آگهی ها معمولاً به درد بخورترین بخش همان بخشی است که شماره تلفن و آدرس باشگاه را نوشته اند!

به همین جهت، به طور خلاصه می توان گفت که ادعاهای مطرح شده در آگهی ها معمولاً قابل اطمینان نیستند. بنابراین بهتر است تنها ده درصد آن چه که در این گونه آگهی ها مطرح شده است را جدی بگیرید و سعی کنید حتماً با مراجعه حضوری و مشاهده نحوه تمرینات آنها و مقایسه آن با کلاس ها و سبک های دیگر، در مورد آن سبک یا کلاس رزمی تصمیم بگیرید نه با ادعاهای مطرح شده.

 

3- مربی دارای سابقه وبی باشد

مسئله آموزش مسئله دیگری است، چه بسا قهرمانانی که توان فنی بسیار بالائی دارند اما توان انتقال معلومات خود را به دیگران ندارند و چه مربیانی که اگرچه دارای عناوین جهانی نیستند اما فن آموزش و انتقال داشته های خود به دیگران را به خوبی بلدند.

 

 

4- زمانبر بودن هنرهای رزمی

می توان با قاطعیت گفت که هنرهای رزمی رشته هایی زمانبر می باشند که رسیدن به مراحل بالا در آنها نیاز به چندین سال تلاش و کوشش رزمی، خودتان را از هر لحاظ برای یک دوره چند ساله آماده کرده و از مربیان و سبک هائی که به شما وعده استادی در مدت زمان کوتاه را می دهند برحذر باشید.

 

5- جدی گرفتن نکات ایمنی

شما باید در هر شرایطی که باشد حتما مسائل ایمنی را جدی بگیرید. بلافاصله پس از ثبت نام در یک کلاس رزمی، اقدام به تهیه وسائل ایمنی مورد نیاز کرده (همیشه از وسائل ایمنی مربوط به سبک خود استفاده کنید) و هرگز به خاطر پرداختن هزینه کمتر، از وسائل غیراستاندارد و بی کیفیت استفاده نکنید (چراکه گاهی اوقات خود این وسائل غیراستاندارد ممکن است شرایط آسیب دیدگی جدی شما را فراهم کنند)

هم چنین از مربیان و کلاس هائی هم که نکات ایمنی را جدی نمی گیرند و در کلاس آنها تمرینات غیراصولی جریان دارد دوری کنید.

برچسب ها: آموزش هنرهای رزمی هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha