سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 راه برای ایجاد اعتماد به نفس در کودکان

5 راه برای ایجاد اعتماد به نفس در کودکان
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۸/۱ بازدید کنندگان:۱۳۹۹ نویسنده:سامان موسوی

معمولا کودکان فاقد اعتماد به نفس هستند. آنها در شرایطی رشد می کنند که به توانایی های خود اطمینان ندارند و با هر مشکلی که روبرو می شوند مبهوت شده و نمی دانند چگونه بر آن غلبه کنند. اگر در انجام کارهای کودکان راضی نیستید شاید به دلیل این باشد که اعتماد به نفس کافی ندارند. راه هایی برای افزایش اعتماد به نفس کودکان وجود دارد که کاملا قابل تعلیم بوده و به آنها کمک می کند تا در زندگی شان موفق تر شوند.


داشتن اعتماد به نفس مهم است و به معنای داشتن ایمانی کور نسبت به توانایی هایمان نیست، بلکه در مورد هر آنچه در توان داریم، حد و محدودیت های خود و شناخت نقاط قوت و ضعف مان می باشد. در ادامه به برسی مواردی می پردازیم که با کمک آنها می توانید در کودکان اعتماد به نفس ایجاد کنید.


کلاس های هنرهای رزمی

 

کلاس هنرهای رزمی


یکی از بهترین راه های برای ایجاد اعتماد به نفس در کودکان و یادگیری آنها در مورد زندگی، ثبت نام آنها در کلاس های هنرهای رزمی می باشد. با این وجود بهتر است یک الگوی عالی باشید و با آموزش در کنار آنها ورزش های رزمی را تجربه کنید. تمرین هنرهای رزمی روشی عالی برای ایجاد اعتماد به نفس در کودکان تان می باشد.  هنرهای رزمی ابزاری شگفت انگیز است که نه تنها راههای دفاع از خود را به آنها می آموزد بلکه به آنها امکان می دهد که در حل مشکلات، انجام وظایف کامل، رشد کرده و با دیگر کودکان ارتباط برقرار کنند.
آنچه کودکان در کلاس های رزمی می آموزند در هیچ جای دیگر یاد نمی گیرند. چیزهایی که آنها یاد می گیرند نه تنها در میدان های ورزشی به دردشان می خورد بلکه در زندگی روزمره شان نیز می توانند از آن بهره ببرند. به عنوان هدیه کودک تان را در یکی از کلاس های هنرهای رزمی ثبت نام کنید تا اعتماد به نفس او افزایش یابد.


یادگیری از طریق تجربه

 

باشگاه رزمی کودکان


در زندگی هیچ معلمی بهتر از تجربه وجود ندارد. امروزه کودکان بیش از حد در دنیای دیجیتال گرفتار شده اند. اگرچه فناوری به عنوان یک ابزار آموزشی مزیت هایی دارد اما مهم است که جوانان ارتباط خود با دنیای واقعی را نیز حفظ کنند. کودکان باید از طریق تجربه لمسی بیاموزند. آنها باید بتوانند از دنیای فیزیکی پیرامون خود یاد گرفته و تجربه کسب کنند. بخش بزرگی از رشد و نمو باعث ایجاد اشتباه می شود، زیرا این کار با خطا همراه بوده و همین خطاها هستند که به ما تجربه می دهند. ما نمی توانیم اشتباه کنیم، مگر آنکه به آنجا برویم و آن را تجربه کنیم.
به فرزندان خود اجازه دهید از خطرات کنترل شده استفاده کنند. هر چند که باید آنها را دوراو دور راهنمایی کنید اما اجازه دهید به تنهایی دنیای پیرامون خود را کشف کنند. به آنها کمک کنید تا یاد بگیرند شکست بخشی از فرایند یادگیری است. و در آخر، با برخی از مشکلاتی که آنها با آن روبرو می شوند راه حل ارائه دهید.


یک الگوی خوب باشید

 

کلاس رزمی


یکی از مهمترین موارد والدین این است که کودکان شان از آنها الگو برداری می کنند، به همین دلیل باید سعی کنید الگوی خوبی برای آنها باشید. آنها ابتدا از ما تقلید کرده و سپس یاد می گیرند. همانطور که دیده اید، بچه های چند ماهه هر آنچه را که ما می گوییم و انجام می دهیم را انجام می دهند. به همین دلیل به عنوان والدین بهتر است الگوی خوبی باشیم. همیشه در تلاش باشید تا به فرزندان خود نشان دهید که می توانید ذهنی آرام داشته و در موقعیت های مختلف آرامش خود را حفظ می کنید. در عین حال مهم است که به آنها نشان دهیم که مبارزه کنند، چراکه مبارزه بخشی از زندگی واقعی است.
بطور مداوم با فرزند خود در مورد چالش هایی که در مدرسه و اجتماع با آن روبرو هستند صحبت کنید. به کودک خود کمک کنید تا نقاط قوت و ضعف خود را کشف کند و همچنین به آنها کمک کنید تا بفهمند داشتن نقاط منفی برای هر کس چیزی عادی است و باید برای رفع آنها تلاش کنند. مهمتر از همه سعی کنید طرز فکری صحیح و مثبت داشته باشید تا فرزندتان از آن الگوبرداری کند. زندگی شاد با نگرش مثبت.


بر روی نقاط قوت متمرکز شوید، اما نقاط ضعف را نیز بشناسید

 

مبارزه کودکان


به فرزند خود کمک کنید تا نقاط قوت و ضعف خود را کشف کند. اغلب اعتماد به نفس ها اغلب از تزلزل ها ناشی می شوند. به فرزندان خود یاد دهید که چگونه نقاط منفی خود را قبول کرده و برای رفع آنها تلاش کنند. علاوه براین، آنها اعتماد به نفس این را بدست می آورند تا برای بهبود مهارت خاصی تلاش کنند و خواهند فهمید که با تلاش کردن هر چیزی قابل دستیابی است. کودکانی که این مسئله را زود درک می کنند ، می توانند توانایی های خود را سریعتر و مؤثرتر توسعه دهند.
به فرزندان خود کمک کنید تا درک کنند که همه چیز آسان نیست ، زیرا بعضی چیزها بسیار مشکل هستند. از همه مهمتر اینکه آنها باید تلاش کنند و به راحتی تسلیم نشوند. به همین دلیل مهم است که در عین حال که آنها نقاط ضعف شان را بهبود می دهند بر روی نقاط قوت شان نیز تمرکز داشته باشند.


به آنها یادآوری کنید تا تفاوت ها را بفهمند

 

باشگاه رزمی


کودکان غالبا خود را با دیگران مقایسه می کنند، زیرا می خواهند جای آنها را بگیرند. اما مهم است که در سنین کودکی به آنها بیاموزیم که هر فرد منحصر به فرد و متفاوت است. بنابراین آنها یاد می گیرند که چگونه با تفاوت ها برخورد کرده و آنها را قبول کنند. بسیار مهم است که کودکان در همان سنین پایین درک کنند که همه با هم یکسان نیستند. همه ما نقاط قوت و ضعف متفاوتی داریم و هر کدام به گونه ای متفاوت با آنها برخورد می کنیم. آنچه برای یک نفر مفید است ممکن است برای شخص دیگری عمل نکند.
به فرزندان خود کمک کنید تا بفهمند که افراد در شکل ها، اندازه ها، رنگ ها و فرهنگ های متفاوتی وجود دارند و به همه آنها احترام بگذارند. فرزندان تان با فهمیدن اینکه افراد با یکدیگر تفاوت دارند خواهند فهمید که منحصر به فرد هستند و درنتیجه اعتماد به نفس شان بالاتر می رود.

 
 

برچسپ ها :
آموزش هنرهای رزمی دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha