سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کدام هنر رزمی برای شما بهتر است؟

کدام هنر رزمی برای شما بهتر است؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۸/۲/۱ بازدید کنندگان:۳۳۸۳ نویسنده:سامان موسوی

 

 

نمی توان یک رشته رزمی خاص را به عنوان بهترین سبک رزمی انتخاب کرد. هر کدام از سبک های هنرهای رزمی دارای نقاط ضعف و قوت مختص خود می باشند. بهترین هنر رزمی برای شما بستگی دارد به آنچه که شما می خواهید یاد بگیرید یا انجام دهید. می توان گفت، برای پیدا کردن بهترین هنر رزمی برای خود باید فاکتورهای زیادی را در نظر داشته باشید.


شرایط فیزیکی

برخی از هنرهای رزمی مانند جوجیتسوی برزیلی و MMA نیازمند سطح بالایی از آمادگی جسمانی می باشند. علاوه براین، توصیه می شود که به شکل معقولانه ای به باشگاه رفته و به تمرین بپردازید. همه ما نیاز داریم که قبل از ورود به چنین برنامه هایی، با استفاده از تمرین خود را در وضعیت فیزیکی عالی قرار دهیم.
از سوی دیگر، اگر سن و آسیب ها عامل مهمی باشند ممکن است بخواهید که از کسانی که تمرینات بسیار شدید دارند دور بمانید.


ضربه، قلاب یا هر دو

آیا می خواهید با استفاده از مشت، لگد، زانو یا آرنج مبارزه کنید؟ هنرهای برجسته کیک بوکسینگ، کونگ فو، کاراته و تکواندو را در نظر بگیرید. آیا به قلاب کردن و چنگ ژدن علاقه دارید؟ در کلاس هنرهای رزمی جوجیتسوی برزیلی، کشتی یا جودو شرکت کنید.
شاید بخواهید هر دو را انجام دهید، در این صورت یک باشگاه MMA که سبک های مختلف را آموزش می دهند ممکن است برای شما مناسب باشد. به یاد داشته باشید که باید در مورد وضعیت فیزیکی خودتان خوب فکر کنید تا ببینید آن ورزش متناسب با وضعیت فیزیکی تان است یا نه؟ برای مثال، اگر دچار آسیب گردن شده اید جوجیتسوی برزیلی که در آن حریف سعی می کند در موقعیت های مختلف گردن شما را بگیرد و فشار دهد برای تان مناسب نیست.


استدلال های دفاع شخصی هنرهای رزمی

این چیزی است که شما باید هنگام صحبت کردن با مربیان و یا دیدن کلاس های رزمی بدانید. آیا شما به دنبال یک هنر رزمی هستید که با استفاده از آن بتوانید از خود دفاع کنید؟ پس شما خوش شانس هستید، چراکه تقریبا تمام هنرهای رزمی ادعا می کنند که برای دفاع از خود به وجود آمده اند. با این حال، بسیاری از رزمی کاران بر این عقیده اند که هنرهای رزمی ورزشی قادر نیستند که دفاع شخصی در دنیای واقعی را به شما آموزش دهند. در حالیکه ورزش ها طراحی شده اند تا تمرین کنندگان قادر به ادامه مبارزه باشند، دفاع در دنیای واقعی مستلزم آن است که تمرین کنندگان به سرعت به مبارزه خود پایان دهند. به همین جهت، در چند سال گذشته کلاس هایی با نام دفاع شخصی پدید آمده اند تا افراد را برای مبارزه و دفاع از خود در دنیای واقعی آموزش بدهند.


هنرهای رزمی ورزشی

بعضی از مردم به دنبال جذب هنرهای رزمی به عنوان یک ورزش هستند. در کنار این، بسیاری از سبک های هنرهای رزمی دارای یک ورزش مرتبط با آن هستند. برای مثال جودو توسط دکتر Jigori Kano ابداع شده تا فقط یک ورزش باشد. علاوه براین، جوجیتسوی برزیلی، کاراته، کونگ فو و تکواندو دارای مسابقات جهانی بوده و از استقبال بالایی برخوردار می باشند.
با این حال، تمام هنرهای رزمی از لحاظ ارتباطی با هم برابر نیستند، به عنوان مثال، کیک بوکسینگ به احتمال زیاد مقدار قابل ملاحظه ای از مبارزه ایستاده و تماس را شامل می شود.


سبک های شدید و ایستاده

اگر شما به دنبال لگد زدن، مشت زدن و یادگیری نحوه دفاع از خود در مبارزه ایستاده هستید سبک های زیر ارزش آن را دارند که آنها را نگاه کنید.
-    بوکس
-    کاپوئرا
-    کاراته
-    کیک بوکسینگ
-    کراو ماگا
-    کونگ فو
-    موی تای
-    تکواندو
-    تانگ سو دو


سبک های رزمی گلاویزی یا مبارزه در زمین

اگر دوست دارید حریف را به زمین بیاندازید و سپس بر روی زمین با او مبارزه کنید هنرهای رزمی زیر می توانند برای شما سرگرم کننده باشند.
-    جوجیتسوی برزیلی
-    کشتی کج
-    جوجیتسو
-    لوتا لیور
-    سامبوی روسی
-    سامو
-    کشتی


سبک های پرتابی

سبک های پرتابی یا به زمین انداختن نحوه پرتاب و به زمین انداختن حریف را به شما می آموزند. البته برخی از این تکنیک ها در سبک های رزمی که در بالا نام برده شده اند نیز وجود دارند. اگر به دنبال یک سبک پرتابی هستید می توانید نگاهی به سبک های زیر کرده و در مورد آنها تحقیق کنید.
-    آیکیدو
-    جودو
-    هاپکیدو
-    شائو جیائو


سبک های بر اساس اسلحه

یادگیری استفاده از سلاح، بخشی از سبک های هنرهای رزمی است. سبک هایی وجود دارند که بصورت انحصاری بر روی سلاح ها کار می کنند. در زیر چند نمونه از این سبک ها را مشاهده می کنید.
-    لایدو
-    کندو
-    کالی


سبک های کم اثر یا مدیتیشن

تمرین کنندگان سبک های کم اثر هنرهای رزمی نسبت به مبارزه بیشتر بر روی تنفس، تناسب اندام و روحیه خود تمرکز می کنند. برخی از این سبک های کم اثر عبارتنداز:
-    تای چی
-    چی کونگ


سبک های ترکیبی

بیشتر سبک های هنرهای رزمی از تکنیک های دیگر سبک ها استفاده می کنند. می توان گفت که در سال های اخیر محبوبیت MMA که ترکیبی از چند هنر رزمی است روز به روز بیشتر شده است. علاوه بر MMA چند سبک دیگر وجود دارند که از تکنیک های چند سبک دیگر استفاده می کنند:
-    جیت کان دو
-    نینجوتسو
 
 

برچسپ ها :
آموزش هنرهای رزمی هنرهای رزمی
پست های مشابه

نظرات کاربران

کالاورزش در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۸ [۵:۰۲:۳۹ PM]

واقعا نمیشه یک رشته رزمی خاص را به عنوان بهترین سبک رزمی انتخاب کرد

ایلیا در تاریخ ۱۳۹۸/۷/۳ [۵:۱۷:۵۰ PM]

بنظرم حرفه ایی ترین ورزش کشتی آزاد است چون در ورزش کشتی فنون پرتابی،قفل مفصل،زمین زدن،گلاویز و خاک کردن و...هزار تا فوت و فن دیگه بهتون یاد میدهند و کشتی ورزش است که دران باید سطح امادگیتان خیلی بالا باشد.

ارسال نظر
Captcha