سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه سرعت خود را برای انجام تکنیک های رزمی بالا ببریم؟

چگونه سرعت خود را برای انجام تکنیک های رزمی بالا ببریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۵/۱ بازدید کنندگان:۷۱۷۱ نویسنده:سامان موسوی

 

 

داشتن سرعت برای انجام تکنیک های رزمی بسیار ضروری است، ضربه ای که می زنید اگر از سرعت کافی برخوردار نباشد نمی تواند تاثیر زیادی بر روی عملکرد حریف بگذارد. داشتن سرعت در اجرا تکنیک ها منجر به افزایش قدرت نیز خواهد شد. در این مقاله به برسی راه هایی می پردازیم که به کمک آنها می توانید سرعت اجرای تکنیک های رزمی را بالا ببرید.


 حرکات تکنیکی باید سریع انجام شوند

قبل از هر چیزی باید نحوه زدن ضربات را به خوبی یاد بگیرید و تا کاملا آن را یاد نگرفته اید نباید سرعت خود را افزایش دهید. زمانی که با نحوه زدن و عملکرد بیومکانیکی تکنیک ها آشنا شدید و آن را بطور کامل یاد گرفتید می توانید کم کم شروع به تقویت سرعت خود در انجام تکنیک های رزمی بکنید.


صبر داشته باشید

اجرای تکنیک های رزمی از زمان شروع زده شدن تا لحظه برخورد به آرامش زیادی وابسته است. باید در هنگامی که برخورد صورت می گیرد عضلات با حداکثر توان شان منقبض شده و دوباره آرام شوند تا ریکاوری به سرعت انجام شود.


 بازیابی وضعیت صحیح بدن

تکنیک ها برای تقویت سرعت ضروری می باشد. برای مثال، در صورتی که تنها به تمرین یک ضربه مشغول هستید (مانند ضربه اوراماواشی گری) فاصله بین ضربات باید کوتاه و حداکثر 10 ثانیه باشد. ولی در صورتی که بر روی تکنیک های ترکیبی مشغول تمرین هستید می توانید این مدت زمان مکث را افزایش دهید تا زود خسته نشوید.
 


تمرین کنید

اغلب متخصصان بر این باورند که باید سرعت را در هنگام شروع تمرینات افزایش داد چراکه موجب شادابی شده و عضلات را تازه و سر حال می کنند. در صورتی که انعطاف پذیری و پشتکار خوبی داشته باشید و قادر به ریکاوری سریع باشید این کار خوب است. ولی در مقابل، افزایش سرعت 2 ایراد دارد:


1.    احتمال خستگی زیاد شما وجود داشته و قادر به انجام دادن تمرینات بعدی نباشید.


2.    منجر به سفتی و کشیدگی عضلات شده و نخواهید توانست از بیشترین توانایی تان استفاده کنید.


از تکرارهای کم استفاده کنید

سعی کنید که در هنگام زدن ضربات رزمی، دفعات تکرار هر تکنیک را پایین آورده (یعنی کمتر از 10 بار باشد) و کیفیت هر تکرار را بالا نگه دارید.در ادامه سعی کنید که تکنیک ها را به صورت صحیح و با تمرکز انجام دهید.


احساس کردن سرعت

با انجام دادن هر تکرار این احتمال را که یک تکرار سریع منجر به ایجاد حسی متفاوت از دیگر تکرارها می شود را در نظر بگیرید. برای ایجاد چنین احساسی تمرین کنید.


استراحت کمی داشته باشید

در هنگام زدن تکنیک های رزمی همراه با سرعت ممکن است احساس کنید که با یک مانع سرعت برخورد کرده ایدو سرعتی که قادر خواهید بود به صورت مرتب آن را تجدید کنید ولی نخواهید توانست از آن پیشی بگیرید. در این شرایط، تمرینات سرعتی را چند روزی انجام ندهید و بجای تمرین آن تکنیک، هر روز وقت بیشتری را به مجسم کردن موفقیت تازه اختصاص دهید. سپس زمانیکه به انجام تمرینات سرعتی برگشتید کارتان را با ذهنی با طراوت و خوش رو و با کسب موفقیت تازه در عرصه جدید شروع کنید.

در نهایت خودتان را از جنبه روحی تقویت کنید. در صورتی که فکر می کنید که هیچوقت نخواهید توانست قدم جدیدی در مورد سرعت بردارید سعی کنید مسابقات دوستانه ای در پایان جلسات تمرینی با دیگر شاگردان داشته باشید. بعضی از اوقات تنها کمی تقویت فکر و یا تغییر دورنما تنها چیزی است که جهت رسیدن به موفقیت به آن نیاز خواهید داشت
 

برچسپ ها :
آموزش هنرهای رزمی ضربات پا ضربات دست
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha