سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آموزش کونگ فو به کودکان و نوجوانان

آموزش کونگ فو به کودکان و نوجوانان
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۲/۱۷ بازدید کنندگان:۷۴۹۴ نویسنده:سامان موسوی

 

 

هنرجویانی که به باشگاه من می آیند می خواهند آنچه را که بلد هستم به آنها بیاموزم. آنها از فیلم های کونگ فو الهام گرفته اند و بطور کلی آمادگی پذیرش تمرینات سخت و محیط محکمی را دارند. آنها درک می کنند که آموزش کونگ فو یک جاده طولانی و سخت است که همراه با صعود و سقوط هایی می باشد.  باشگاه هنرهای رزمی مرکزی است که می تواند آنچه را که به دنبالش هستند به آنها بدهد. با این حال، وقتی که به دبیرستان ها می روم تعدادی از آنها چندان علاقه مند به یادگیری چیزهای زیاد نیستند. گاهی اوقات آنها برای انجام هر گونه فعالیت بدنی مقاومت می کنند.
دبیرستان محیطی متفاوت از یک باشگاه کونگ فو است. در آنجا قوانین، انتظارات، محیط و همچنین فرآیند تدریس متفاوت می باشد. چالش من این است که چگونه بهترین روش برای آموزش کونگ فو را به گروهی از نوجوانان که لزوما به دنبال یادگیری هنرهای رزمی نیستند یاد بدهم.


حال این سوال پیش می آید که دانش آموزی که نمی خواهد یاد بگیرد چگونه می تواند به آن علاقه مند شود؟
سبک تمرین هنرهای رزمی من بر پایه مفاهیم فروتنی، احترام، صبر و شکیبایی بنا نهاده شده و تدریسم را بر پایه این اصول انجام می دهم. من درک می کنم که حتی اگر یک معلم هستم باز هم باید مانند یک دانش آموز یاد بگیرم. در حالیکه من در مقال مسئولیت به عنوان مربی هستم به سختی کار می کنم تا اطمینان حاصل شود که احترام متقابل وجود دارد. نا امید شدن از اینکه پیشرفت آهسته باشد یا یک چالش ناکام باشد به هیچ کس کمک نمی کند. بطور خلاصه، اگر یک دانش آموز در امتحان کمربند رد شد یا نمی تواند تکنیکی را درک کند مسئولیت من این است که راهی برای کمک به او پیدا کنم. شغل معلم این است که دانش آموز را درک کند و دانسته هایش را به گونه ای به دانش آموز منتقل کند که او نیز بتواند آن را بطور کامل درک کند.


تواضع در آموزش هنرهای رزمی

برنامه مدرسه کوتاه است، من یک گروه از دانش آموزان را در اختیار دارم که تنها می توانم هفته ای 45 دقیقه و به مدت 6 هفته با آنها کار کنم. بعد از 6 هفته دوباره با گروه جدیدی از دانش آموزان شروع می کنیم. در 6 ساعت آموزش در باشگاه، هنرجویان تنها ممکن است که چند موضع اساسی و دو یا سه تکنیک ضربه زدن را یاد بگیرند. زمان برای دانش آموزانی که علاقه مند به یادگیری چیزهای جدید می باشند به سرعت می گذرد.  گاهی اوقات دانش آموزانی وجود دارند که مخل و سرکش هستند. شغل من این است که باید بفهمم اگر کلاس کار نمی کند باید تاکتیک تدریس را عوض کنم.
به راحتی می توان اشتباه را سرزنش کرد، اما در عوض من متوجه شدم که باید به اندازه کافی فروتن باشم تا مسئولیت هایی را که می توانم کنترل کنم بر عهده بگیرم. بطور کلی من به دنبال پیدا کردن راههایی برای تلاش جهت الهام دادن به بچه ها و ایجاد علاقه در آنها به هنرهای رزمی می باشم.


داشتن صبر در آموزش ضروری است

در باشگاه هنرجویان را به طور پیوسته می بینم. من می بینم که آنها قوی تر شده و همچنین اعتماد به نفس و مهارت آنها بیشتر می شود. اما در 6 کلاس 45 دقیقه ای باید تعداد زیادی از موارد را نادیده گرفته و فقط به اشاره کردن چند مورد بسنده کنم. به منظور الهام بخشیدن به دانش آموزان و ایجاد انگیزه در جهت شیوه فعالیت بدنی و نظم انسانی باید به آنها یاد بدهم که با پیشرفت های کوچک شروع کنند و یاد بگیرند که همین پیشرفت های کوچک در طول زمان نتایج خوبی به همراه دارند.
آموزش کونگ فو عمدتا بر اساس پیشرفت های کوچک و پیشرفته ای است که در طول زمان ایجاد شده است. من همیشه به دانش آموزان خود می گویم زمانیکه وارد رشته کونگ فو شدم قدرت و استقامت زیادی نداشتم، اما با گذشت زمان قوی تر شدم.


چالش کونگ فو

کونگ فو سخت است، به زمان و انرژی زیادی نیاز دارد. گاهی حریف بزرگتر و قوی تر از شماست. گاهی اوقات یادگیری یک تکنیک دشوار است و ممکن است نسبتا زمان زیادی بگیرد. گاهی اوقات شما رقابت می کنید چون فکر می کنید باید برنده شوید. زیبایی آموزش هنرهای رزمی این است که به شما می آموزد چگونه سختی ها را پشت سر بگذارید. هنرهای رزمی به شما می آموزند که چگونه وضعیت خود را بررسی کنید و بهترین راه را از طریق یک چالش پیدا کنید.
 

برچسپ ها :
آموزش کونگ فو آموزش هنرهای رزمی کونگ فو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha