سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

باورهای اشتباه درباره بدنسازی

باورهای اشتباه درباره بدنسازی
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۱۶ بازدید کنندگان:۱۴۰۳ نویسنده:سامان موسوی

امروزه با گسترش شبکه های ارتباطی و روی آوردن افراد به شبکه های مجازی  روز به روز اطلاعات جدیدی منتشر می شود که بسیاری از آنها غلط هستند. در این مقاله از سایت ژیار آنلاین قصد داریم به بررسی این باورهای اشتباه بپردازیم که ممکن است شما هم تا کنون آنها را پذیرفته باشید.


اولین باور غلط- به هر اندازه بیشتر در باشگاه بمانید پیشرفت زودتری خواهید داشت

در صورتی که بر این باورید که اگر باشگاه را به خانه دوم خود تبدیل کنید نتیجه بهتری برایتان دارد باید به شما بگوییم که کاملا در اشتباه هستید. اگر تمرینات تان بیش از حد مورد نیاز باشند باعث متوقف شدن رشد ماهیچه ها خواهد شد و به جای آنکه بدن دوباره بافت های ماهیچه ای را بسازد آنها را از بین خواهد برد. شما باید هوشمندانه تر ورزش کنید نه سخت تر. مدت زمانی را که در باشگاه هستید را به خوبی تلاش کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. اما نباید این تلاش بیش از حد باشد، زیرا ماهیچه ها برای بزرگتر شدن نیاز به استراحت دارند.


دومین باور غلط- برای قوی بودن باید هیکل تان را نیز بزرگ کنید

در واقع باید به شما بگوییم که قدرت و هیکل هیچ ربطی به هم ندارند. هیچکدام از تمرینات قدرتی موب بزرگ تر کردن چثه نمی شوند. حتی در صورتی که دیده باشید بهترین و مشهورترین قهرمانان دنیای هنرهای رزمی مانند بروس لی یا جکی چان از هیکل بزرگی برخوردار نبودند. آنها با وجود داشتن جثه کوچکشان مردانی بسیار قوی بوده و می توانستند به راحتی افراد بزرگتر از خودشان را شکست دهند. عده ای تنها در فکر بزرگ کردن هیکل شان هستند در حالیکه بزرگی هیکل هیچ قدرتی برایتان نخواهد آورد.


سومین باور غلط- جهت اینکه مطلوب ترین نتیجه را بگیرید باید با تجهیزات مدرن تمرین کنید

امروزه تجهیزات ورزشی متنوعی در فروشگاه های ورزشی پیدا می شود و این مساله معمولا باعث می شود که سخت تر بتوانید تجهیزات مورد نظرتان را انتخاب کنید. من به عنوان یک مربی که حدود 15 سال تجربه مربی گری دارم می گویم که بهترین انتخاب، انتخاب یک جفت دمبل ساده است. هنگامیکه شما با دمبل مشغول تمرین کردن هستید تاثیر آن تا عمق ماهیچه هایتان خواهد رفت. علاوه بر این، شما می توانید تمرینات مختلف و متنوعی را به کمک دمبل انجام دهید. این وسیله ارزان بوده و به راحتی می توانید آن را در هر فروشگاه ورزشی پیدا کنید.


چهارمین باور غلط- تمرینات کاردیو منجر به ماهیچه سازی نخواهند شد

هر چند که تمرینات کاردیو ساختن ماهیچه را کمی دشوارتر می کنند ولی این کار را غیر ممکن نمی کند. به یاد داشته باشید که از آنجا که جهت سوزاندن چربی های اضافه ورزش های قلبی عروقی را انجام می دهید در عین حال باید به فکر کالری از دست رفته نیز باشید. پیشنهاد می کنم که ورزش های قلبی عروقی را کمتر ولی سرعتی تر انجام دهید تا استقامت تان افزایش پیدا کند.


پنجمین باور غلط- شما تنها با انجام دادن تمرینات مربوط به شکم می توانید عضلات شکمی را بسازید

یک سوال؟ آیا تاکنون کسی را دیده اید که برای ساخت عضلات 6 تکه در گوشه ای هزاران بار مشغول بشین- پاشو باشد؟ هر چند که ممکن است در ظاهر عظله خوبی ساخته باشد ولی نمی تواند لایه ای را که دور عضلاتش را گرفته از بین ببرد. از بین بردن این لایه با انجام تمرینات کاردیو و داشتن تغذیه سالم امکان پذیر است.


ششمین باور غلط- شما باید با نهایت توان تان بر روی ماهیچه خود کار کنید

در صورتی که می خواهید که در هر بار تمرین با نهایت توان تان از بدن خود کار بکشید باید به شما بگویم که این کار اشتباه است. در عوض شما باید کاری کنید تا جایی که می توانید تمرینات تان را در حد متوسط اما به صورت صحیح به انجام برسانید. بهتر است که برخی روزها را پرکار و برخی دیگر را ملایم تر تمرین کنید تا بدن تان قادر باشد که نیروی خود را بازیابی کند.


هفتمین باور غلط- ماهیچه ها تبدیل به چربی خواهند شد

همانگونه که ممکن نیست چربی تبدیل به عضله شود، عضلات هم نمی توانند به چربی تبدیل شوند. باید بدانید که ساخت ماهیچه و سوزاندن چربی دو عمل بسیار متفاوت می باشند. بهتر است که فقط بر روی یکی از آنها تمرکز کنید. دلیل آن هم این می باشد که زمانیکه قصد دارید عضله سازی کنید باید کالری بیشتری نسبت به آنچه که سوزانده اید دریافت کنید. ولی در مقابل برای سوزاندن چربی باید مصرف کالری خود را کمتر کرده و آن را بیشتر بسوزانید.
 

برچسب ها: بدن سازی تمرینات قدرتی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha