سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 اشتباهاتی که از کاهش وزن شما جلوگیری می کنند

7 اشتباهاتی که از کاهش وزن شما جلوگیری می کنند
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۸/۱۲ بازدید کنندگان:۳۷۵ نویسنده:سامان موسوی

ممکن است که در حین تمرین مرتکب اشتباهاتی شوید که از کاهش وزن تان جلوگیری کنند. این اشتباهات می توانند برای هر کسی و در هر سطحی اتفاق بیفتند.  در ادامه این مقاله به برسی اشتباهات تمرینی شایع که اکثر ورزشکاران آنها را انجام می دهند بپردازیم.


اشتباه اول- تمرین کردن به صورت حالتی نامناسب

حالت و وضعیت بدن شما تاثیر زیادی در آسیب دیدگی تان دارد و به شما کمک می کند که کالری بیشتری سوزانده و انجام حرکات برای تان آسانتر شود. هنگامیکه وزنه ها را بلند می کنید بایستید، عملا در هر 30 دقیقه تقریبا 50 کالری می سوزانید. دلیل آن این است که بدن تان وضعیت و حالتی مناسب داشته و به شما اجازه می دهد که علاوه بر اینکه عضلات بیشتری را بکار ببندید اکسیژن بیشتری را نیز دریافت کنید.


اشتباه دوم- بلند نکردن وزنه

در صورتی که وقت خود را فقط صرف انجام تمرینات کاردیو می کنید و از تمرین کردن با وزنه دوری می کنید شانس اینکه سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید از دست خواهید داد. این اشتباه در زنان بیشتر شایع است. حدود 80 درصد زنان وزنه بلند نمی کنند. درست است که تمرینات قلبی عروقی باعث می شوند که در آن زمان کالری بیشتری بسوزانید اما بلند کردن وزنه که به آن تمرین مقاومتی نیز گفته می شود منجر به سوخت و ساز بیشتر بدن تان در دراز مدت خواهد شد.
بر اساس تخقیقاتی که توسط مجله طب و علم ورزشی انجام شد مشخص شد که افرادی که همزمان با تمرینات قلبی عروقی وزنه نیز بلند می کنند به طور میانگین حدود 517 کالری کمتر از کسانی که فقط تمرین خود را به کاردیو اختصاص داده اند دریافت می کنند. این باعث می شود که عضلات شما وقتی که در حالت استراحت هستید باز کالری بسوزانند.
 

اشتباه سوم-  تمرین نکردن به اندازه کافی با وزنه

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این اشتباه در بین زنان بیشتر رایج است و دلیل آن این است که آنها فکر می کنند که اگر وزنه های سنگین را بلند کنند فرم بدنشان زشت خواهد شد. اما حقیقت چیز دیگری است، بکار گیری وزنه های سنگین در زمان انجام تمرینات مقاومتی باعث بد فرم شدن اندام ها نخواهد شد مگر اینکه مصرف استروئید را بالا ببرند. پیشنهاد می کنیم که وزنه هایی را بلند کنید که با 10 تا 15 بار تکرار، شما را خسته می کنند.
 

اشتباه چهارم- نخوابیدن برای تمرین کردن

بر اساس تحقیقاتی که منتشر شده است کمبود خواب ارتباط نزدیکی با چاقی افراد دارد. در صورتی که خواب تان به اندازه کافی نباشد باعث میشود که در میزان تعداد هورمون ها تاثیر گذاشته و در نتیجه منجر به افزایش ناگهانی اشتهایتان بشود.علاوه بر این، خواب زمانی ضروری برای بدنتان است تا فیبرهای عضلانی را که هنگام تمرین روزمره خود پاره کرده اید، مرمت کند.


اشتباه پنجم- از قلم انداختن موسیقی

تحقیقات انجام شده نشان می دهد افرادی که در هنگام انجام تمرینات به موسیقی گوش می دهند سخت تر کار کرده و مدت زمان بیشتری را به تمرین کردن اختصاص می دهند. دلیل آن هم این است که گوش دادن به آهنگ های مورد علاقه تان حواس شما را از سخت بودن تمرین ها پرت کرده و تلاش تان را بیشتر می کند. همچنین با گوش دادن به آهنگ در هنگام تمرین کردن شما سر حال شده و در وضعیت ذهنی مناسبی قرار خواهید گرفت.


اشتباه ششم- تمرین کردن بدون خوردن آب کافی

می توان گفت که همه سلول های بدنتان حاوی مقدار زیادی آب هستند، این به معنای این است که اگر کاهش آب بدن هر قدر هم که آهسته صورت بگیرد باعث خواهد شد که سریع تر خسته شده و تمرینات عادی برایتان سخت تر شوند. در حقیقت بر اساس پژوهشی که توسط دانشگاه کالیفرنیا صورت گرفت مشخص شد افرادی که بدنشان دچار کم آبی است در زمان انجام تمرینات قدرتی در هر ست حدودا 3 تا 5 حرکت کمتر انجام می دهند.  به همین جهت مطمئن شوید که آب بدن تان کافی است و قبل و در حین ورزش مقداری آب بنوشید تا کمبود آب بدنتان برطرف شود.


اشتباه هفتم- انجام تمریناتی که دوست ندارید

در صورتیکه از تمریناتی که انجام می دهید لذت ببرید زمان بیشتری را برای انجام دادن آن اختصاص می دهید و احتمال ترک کردن آن کمتر می شود. در صورتیکه تمرین جدیدی وجود دارد که مطمئن هستید در دراز مدت نمی توانید آن را انجام دهید به سراغش نروید. در صورتیکه تمرینی را انتخاب کنید که برای شما چندان لذت بخش نباشد به احتمال زیاد در دراز مدت آن را ترک خواهید کرد.
 
 

برچسب ها: بدن سازی برنامه ی خواب تمرینات قدرتی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha