سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه بهترین نتیجه را از تمرینات مان بگیریم؟

چگونه بهترین نتیجه را از تمرینات مان بگیریم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۲/۱۷ بازدید کنندگان:۱۷۸۵ نویسنده:سامان موسوی

حقایقی وجود دارند که بسیاری از ورزشکاران از آن بی خبر هستند. در این مقاله قصد داریم نکاتی را به شما آموزش دهیم که با رعایت آنها می توانید بهترین نتیجه را از انجام تمرینات ورزشی بگیرید.


بدون کفش ورزش کنید

اگر با پای برهنه و بدون کفش مشغول تمرین باشید جریان خون در بدن بهتر خواهد شد. بهتر بودن جریان خون منجر به قوی شدن استخوان ها خواهد شد. سعی کنید که با پای برهنه پیاده روی کنید این کار مزایایی مانند سلامتی پوست، سلامتی انگشت های پا و همچنین رفع بوی بدن پا به همراه دارد.


لازم نیست که حتما باید عرق کنید تا چربی هایتان بسوزند

عرق کردن به معنای این است که دمای بدن تان بالا رفته است و هیچ ربطی به کالری سوزی ندارد. یکی از بهترین نشانه ها برای اینکه مطمئن شوید کالری می سوزانید آن است که ضربان قلب تان را بالا ببرید.


بعضی اوقات فریاد بزنید

بعضی از اوقات فریاد زدن می تواند منجر به بالا رفتن توان فیزیکی شما شود. بهتر است که هنگام پریدن، وزنه زدن و یا ضربه زدن فریاد بزنید. این کار موجب می شود که اعتماد به نفس تان بالاتر رفته و همچنین احساس خستگی را نیز در بدن تان کاهش می دهد.


ورزش های کوتاه اما با شدت بالا انجام دهید

اگر می خواهید چربی بیشتری بسوزانید بهتر است که ورزش های کوتاه مدت و شدید را انجام دهید. برای مثال می توانید یک دقیقه به شدت فعالیت کنید و سپس چند ثانیه استراحت کنید. می توانید این روند را به مدت 20 دقیقه انجام دهید.


سعی کنید به صورت گروهی تمرین کنید تا انگیزه تان بالا برود

تمرین کردن به صورت گروهی باعث بالا رفتن انگیزه و همچنین اعتماد به نفس تان خواهد شد. بهتر است که بر روی اهداف خود بیشتر تمرکز کنید.


نباید خودتان را با قهرمانان رشته خود مقایسه کنید

شما نباید هر چیزی را که در برنامه ورزشی افراد حرفه ای می خوانید بطور کامل باور نکنید. افراد حرفه ای و قهرمانان بطور معمول حدود 4 تا 6 روز در هفته را به انجام تمرینات اختصاصی پرداخته و همچنین رژیم غذایی بسیار سالمی دارند. علاوه بر این میزان کالری دریافتی آنها خیلی کمتر از چیزی است که می بینید. به همین جهت به شما پیشنهاد می کنیم که هیچوقت خودتان را با افراد حرفه ای مقایسه نکنید تا انگیزه تان را از دست ندهید.


کیفیت را بالا ببرید

یکی از متخصصین ورزشی می گوید که در صورتی که شما بدانید با انجام چه تعداد حرکت ورزشی به تناسب اندام خواهید رسید شگفت زده خواهید شد. مهم آن چیزی است که شما انجام می دهید. برای مثال در صورتی که بدانید در 20 دقیقه ورزش بر روی عضلات پا چه حرکاتی را با چه شدتی انجام دهید خیلی بهتر از آن است که چند ساعت و بدون برنامه تمرین کنید.


داشتن تغذیه سالم مهمتر از ورزش است

جالب است بدانید که اگر می خواهید اندازه و فرم بدن تان را تغییر دهید تنها 30 درصد آن با ورزش امکان پذیر است. ازجمه چیزهای دیگری که در این بین از اهمیت بالاتری برخوردار هستند می توان به داشتن روحیه بالا و تغذیه خوب اشاره کرد. برای مثال، در صورتی که یک ساندویچ بخورید ممکن است 1000 کالری دریافت کنید در حالیکه برای سوزاندن آن باید ساعت ها تمرین کنید.


سعی کنید زمان مناسب برای تمرین کردن را انتخاب کنید

پیشنهاد می کنیم که ورزش های هوازی را اول صبح با شکم خالی انجام دهید. با این کار کربوهیدرات ذخیره شده در بدن تان تمام شده و بدن مجبور می شود که از چربی های ذخیره شده برای سوخت و ساز خود استفاده کنید.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha