سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه با استفاده از موی تای یک تکواندو کار را شکست دهیم؟

چگونه با استفاده از موی تای یک تکواندو کار را شکست دهیم؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۶/۱۶ بازدید کنندگان:۶۷۵ نویسنده:سامان موسوی

تکواندو یکی از محبوب ترین هنرهای رزمی در دنیا می باشد و در اکثر کشورها افراد حرفه ای در این رشته مشغول یادگیری هستند. همچنین تکواندو یکی از دو رشته رزمی موجود در بازی های المپیک می باشد. با این حال، در صورتیکه از دستورالعمل های گفته شده پیروی کنید می توانید با استفاده از موی تای یک ورزشکار تکواندو را شکست دهید. توجه داشته باشید که این مقاله برای افرادی مناسب است که درک پایه ای از موی تای داشته باشند.


استفاده از پا

 


استفاده از پا، یکی از بخش های مهم در هنرهای رزمی می باشد اما در مقابل یک تکواندو کار که ضربات محکم پا را پرتاب می کند بهتر است که به اطراف حرکت کنید.


بالا نگه داشتن گارد خود

 

گارد موی تای


پیشنهاد من این است که سعی کنید از ضربات فرار کنید، اما اگر راه فراری ندارید مطمئن شوید که گاردتان بالا است. ممکن است که هنگام مسدود کردن ضربه ببینید اما بهتر از اثابت ضربه به دنده ها یا بر روی سرتان می باشد.


شکاف را ببندید

 

تکنیک های موی تای


هنگام جاخالی دادن از ضربات حریف نباید به عقب برگردید بلکه باید تلاش کنید که رو به جلو حرکت کنید. ضربات تنها در دامنه ای محدود موثر هستند، به همین دلیل در موی تای در صورتی که فاصله شما با حریف کمتر باشد کارایی ضربات بهتر خواهد بود.


آرنج و زانو

 

ضربات موی تای


حرکات منحصر به فرد در موی تای آرنج و زانو می باشد. این حملات بسیار مخرب بوده و در صورتی که در فاصله نزدیک زده شوند موثرتر واقع خواهند شد. این حرکات، سلاح اصلی در مقابل یک تکواندو کار می باشد.


پرچ کردن

 

موی تای و تکواندو


چیز دیگری که برای موی تای منحصر به فرد است پرچ کردن می باشد. این تکنیک نه تنها در برابر ورزشکاران تکواندو موثر است بلکه در دیگر هنرهای رزمی نیز همانگونه می باشد. استفاده از روش برتر خود در موقعیت پرچ، باعث می شود که حریف به پایین بیاید.


حمله به پاها

 

ضربات پا


پاها در تمامی هنرهای رزمی مهم هستند اما از آنجا که تکواندو تقریبا بر ضربات پا استوار است تلاش کردن برای آسیب زدن به پاها بسیار مهم است. اگر حریف تان با پای آسیب دیده به شما حمله کند، ضربات او بسیار کم قدرت تر بوده و اثربخشی چندانی ندارند.


حمله به دنده ها

 

تکواندو


این مورد نیز همان تاثیر ضربه زدن به پاها را دارد و باعث کاهش اثر بخشی ضربات وارد شده ازطرف حریف می شود. در تمام هنرهای رزمی، پر قدرت ترین ضربات از چرخش نیم تنه حاصل می شوند. آسیب رساندن به دنده های حریف، به نوبه خود اثر بخشی این ضربات را کاهش می دهد.


استفاده از غرایض خود

 

مبارزه موی تای


اصل اساسی مبارزه حفظ آرامش و اعتماد به غرایض خود در مبارزه می باشد که به شما کمک خواهد کرد تا مبارزات موفق باشید.


نکات مهم


•    شما می توانید آموزش های ویدیویی موی تای و تکواندو را از سایت ژیار آنلاین تهیه کنید.
•    همیشه خود را در بهترین حالت نگه دارید، خوب نیست که در ضربه زدن ها ضعیف عمل کنید و استقامت تان پایین باشد.
•    همیشه خود را در یک موضوع خوب نگه دارید، مهم ترین چیز در هر هنر رزمی، داشتن حالت قوی می باشد.
•    هرگز مبارزه را شروع نکنید. این مقاله فقط برای مقاصد دفاع شخصی ارائه شده است.
 

برچسب ها: تکواندو موی تای
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha