سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

فوت و فن های نانچاکو برای افراد تازه کار

فوت و فن های نانچاکو برای افراد تازه کار
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۲۷ بازدید کنندگان:۱۰۶۱ نویسنده:قاسم نژاد

قدم اول: گرفتن (Grip)

 

گرفتن صحیح نانچاکو

 


گرفتن نانچاکو خیلی مهم است. گرفتن صحیح به شما کمک می کند تا بر نانچاکو کنترل و تسلط کافی داشته باشید. دسته ی آن را به طول یک برابر انگشت شست از بالا بگیرید. باید همیشه نانچاکو را به این حالت بگیرید.

 

قدم دوم: شکل و چرخش

 

چرخش 8 شکل نانچیکو

 

قسمتی را که گفتم بگیرید و آن را از یک طرف به شکل یک 8 (عدد 8 انگلیسی) بچرخانید. گیج نشوید. به نمودار کامل زیر نگاه کنید و از آن کمک بگیرید.

 

قدم سوم: چرخش و زیر بغل گرفتن نانچاکو

 

زیر بغل گرفتن نانچاکو

 

به چرخش آن به شکل 8 ادامه بدهید. وقتی که به نقطه ای رسیدید که می خواهید آن را بچرخانید، دسته ی پایین را به بالا ببرید و خود به خود دسته ی بالا به طرف پایین می چرخد. مچ دست تان را به طرف دسته پایین در قسمت زیر بغل بیاورید و دوباره همین سیکل را ادامه دهید. اگر تازه شروع به یاد گرفتن نانچیکو کرده اید، باید ابتدا حرکات را آهسته انجام دهید، چون انجام سریع آنها ممکن است به شما صدمات و ضربات سنگینی وارد کند. مانند اکثر چیزها، انجام این کار ساده است، اما توضیح دادن آن مشکل است. به فیلم ها و کلیپ های آموزشی نانچاکو نگاه کنید، چون با دیدن فیلم راحت تر می توانید یاد بگیرید.

 

قدم چهارم: سریع بیرون آوردن نانچاکو از زیر بغل

 

حرکات اصلی نانچیکو

 


بعد از گرفتن آن زیر بفل تان، می توانید به قدم بعدی بروید، یعنی نانچاکو را سریع بیرون بیاورید و به جلو بچرخانید. دسته ی آن را زیر بازوی تان بگیرید و از آن قسمت بیرون بیاورید و با چرخاندن مچ دست تان آن را بچرخانید.

 

قدم پنجم: از شانه رد کردن

 

از شانه رد کردن نانچیکو

 


این قدم، یکی از آسان ترین قدم ها برای یادگیری است، اما تسلط پیدا کردن در آن سخت تر است. دست ضعیف تان (در مقابل دست قوی؛ مسلما هر فردی با یک دستش بهتر می تواند کار کند و برعکس.) را به صورت ضربدری به طرف شانه مقابل ببرید و سپس نانچاکو را بر روی شانه هایتان بچرخانید. دسته ی آن را که در حال چرخش است، با دست ضعیف بگیرید و بقیه را بکشید و از روی شانه ی دیگر تان بچرخانید و با دست قوی بگیرید.

 

قدم ششم: بررسی و تکرار دوباره

 

ترفند های گفته شده را تا جایی می تواند تمرین کنید. سعی کنید آنها را با دست چپ نیز انجام دهید. مواظب خودتان باشید ، به دست، سر و پای خود ضربه نزنید.

برچسب ها: آموزش سلاح های سرد آموزش نانچیکو نانچیکو نانچاکو
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha