سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 دلیل برای اضافه کردن تمرینات قدرتی به روال تمرین خود

7 دلیل برای اضافه کردن تمرینات قدرتی به روال تمرین خود
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۲۷ بازدید کنندگان:۷۹۲ نویسنده:سامان موسوی

 

اگر می دانستید که نوع خاصی از ورزش وجود دارد که برای قلب شما مفید است، تعادلتان را بهبود می دهد، استخوان هایتان را تقویت می کند، به کاهش وزن شما کمک می کند و با انجام دادن آن احساس بهتری خواهید داشت، آیا دوست نداشتید که آن را انجام دهید؟ تحقیقات نشان می دهد که تمرینات قدرتی همه این کارها را می توانند انجام دهند. تمرینات قدرتی فقط مخصوص بدنسازان و بلند کردن وزنه توسط آنها در باشگاه ورزشی نمی باشد. همه افراد در هر سنی که باشند می توانند از مزایای متعدد آن بهره مند شوند. تمرینات قدرتی منجر به افزایش ماهیچه ها و عضلات در بدن افراد مختلف می شود و نیرو و قدرت آنها را افزایش می دهد. در این مقاله قصد داریم به معرفی 7 دلیل که باید تمرینات قدرتی را انجام دهیم می پردازیم.

 

 

1-  تمرینات قدرتی در نگه داشتن وزن مناسب به ما کمک می کنند

تمرینات قدرتی نه تنها باعث کاهش وزن شما می شوند بلکه در حفظ کاهش وزن نیز به شما کمک می کند. مطالعات اخیر نشان می دهد زنانی که تمرینات قدرتی را به مدت 3 بار در هفته انجام می دهند با استفاده از آن توانسته اند وزن خود را کاهش دهند و در همان سطح باقی بمانند.

 

 

2-  تمرینات قدرتی در سلامت استخوان ها مفید است و از توده های عضلانی محافظت می کند

پس از دوران بلوغ، شما چه زن یا مرد باشید، به طور متوسط 1 درصد از قدرت عضلانی و استخوانی خود را از دست می دهید. تروی تاتل که یک فیزیولوژیست ورزشی در دانشکده پزشکی دانشگاه تگزاس است در این مورد می گوید: ی"کی از بهترین راهها برای متوقف کردن، پیشگری و یا حتی معکوس کردن این جریان، اضافه کردن تمرینات قدرتی به روال تمرینی خود می باشد."

 

 

3- تمرینات قدرتی شما را قوی تر می کنند

تمرینات قدرتی، تمرینات مقاومتی نیز نامیده می شوند زیرا باعث تقویت عضلات از طریق قرار دادن آنها در برابر یک نیروی مقاوم می شوند. دو نوع تمرین مقاومتی وجود دارد:

 

  • مقاومت ایزومتریک که شامل انقباض عضلات در برابر یک شی غیر متحرک  بر روی زمین و با فشار بالا می باشد.
  • تمرین قدرتی ایزوتونیک که شامل انقباض عضلات خود از طریق طیف وسیعی از حرکات در بلند کردن وزن می باشد.

 

هر دو این تمرینات شما را قوی تر ساخته و می توانند وضعیت بدنی شما را بهتر کنند. به یاد داشته باشید که قبل و بعد از انجام تمرینات قدرتی بدن خود را گرم و سرد کنید.

 

 

4- تمرینات قدرتی به شما کمک می کنند که مکانیزم بدن خود را توسعه دهید

تمرینات قدرتی دارای مزایایی فراتر از ظاهر شدن ماهیچه ها  در بدن شما می باشد. تعادل و هماهنگی شما را بهبود می بخشد و وضعیت شما را بهتر می کند. مهمتر از آن، اگر شما انعطاف پذیری و تعادل ضعیفی دارید، تمرینات قدرتی می توانند خطر سقوط را به اندازه 40 درصد کاهش دهند. این مزیت زمانی مهمتر می شود که سن شما بالاتر می رود.

 

 

5- تمرینات قدرتی نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها ایفا می کنند

اگر دچار ورم مفاصل هستید، تمرینات قدرتی می توانند به عنوان دارویی برای کاهش درد آرتروز موثر باشند. یکی دیگر از مزایای تمرینات قدرتی این است که می تواند به تراکم استخوانی در زنان یائسه کمک کند و خطر شکستگی استخوان را کاهش دهند. همچنین در بیماران مبتلا به بیماری نوع2، تمرینات قدرتی می تواند با تغییر در شیوه زندگی، به بهبود کنترل قند خون کمک کنند.

 

 

6- تمرینات قدرتی باعث افزایش سطح انرژی و بهبود خلق و خو می شود

تمرینات قدرتی سطح اندورفین (مواد مخدر طبیعی تولید شده توسط مغز) را که باعث می شود احساس بزرگی کنید بالا می برد. همچنین تمرینات قدرتی یک داروی ضد افسردگی خوب می باشند، خواب شما را بهتر می کنند و در کل باعث افزایش کیفیت زندگی شما می شوند.

 

 

7- تمرینات قدرتی کالری بیشتری می سوزانند

میزان کالری سوخته شده توسط تمرینات قدرتی بسیار بیشتر از دیگر تمرینات می باشد. کالری بیشتر برای ایجاد و نگهداری عضلات استفاده می شوند. در واقع با انجام تمرینات قدرتی سوخت و ساز بدن شما به میزان 15 درصد افزایش می یابد که می تواند برنامه کاهش وزن شما را سریع تر کند.

 

 

شروع تمرینات قدرتی

تاتل در مورد تمرینات قدرتی می گوید که "لطفا تمرینات قدرتی خود را به رفتن به باشگاه و بلند کردن وزنه محدود نکنید." انجام حرکات شنا، دراز و نشست، خیز زدن و کوه نوردی، همه آنها نوعی از تمرینات قدرتی هستند. اگر هرگونه مشکل سلامتی دارید قبل از هر چیز با دکتر خود مشورت کنید که با توجه به نیازها و توانایی هایتان بهتر است چه نوعی از تمرینات قدرتی را انجام دهید. همچنین می توانید به یک متخصص تناسب اندام مراجعه کنید تا یک برنامه مفید برای انجام تمرینات قدرتی به شما بدهد.

آیا نمی خواهید که نگاه بهتر، احساس بهتر، زندگی طولانی تر و سالمی داشته باشید؟ چه انتظاری از خود دارید؟ همین حالا یک برنامه تمرینی خوب که شامل تمرینات قدرتی هم می باشد بنویسید و شروع به انجام دادن آن کنید.

برچسب ها: بدن سازی تمرینات استقامتی تناسب اندام سوزاندن چربی شنای سوئدی قفل کردن مفاصل
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha